1. 111.
  annesi türk, babası kürttür, ancak eyyubiler türktür.
  hiçbir zaman kürt hükümdar olarak anılmamıştır.
  büyük bir komutandır.
  2 ... ozan oyunbozan
 2. 112.
  bizim üstün tekkaş kürtçüler tarafından kürt olduğu kesin bir şekilde söylenen komutan. şimdi ilk cümleyi yazar yazmaz bazı kırıklar hemen google dan link arama peşine koyuldular. heveslerini kırmayayım, devam etsinler. neyse, ben devam edeyim; tarih selahaddin eyyubi'nin türkarap mı olduğuna kesin bir yanıt bulamamışken bizim her fırsatta bi yerinden bilimsel veri uyduran tekkaşlarımız selahaddin eyyubi'yi kürt ilan etmiştir. bu kısım adına da hemen bilgi vereyim; bu seferde bu tek kaşlar yabancı bir kaç kaynak bulacaktır.

  peki bizim tekkaşlı dostlarımız neden böyle bir şeyin peşinden koşarlar? tarihlerinde atam diyebilecekleri büyük bir lider, medeniyete katkıda bulunmuş büyük bir değerleri yoktur. bu kadar çok yokun olduğu bir yerde yalanlar uydurarak var etmek imkansızdır.

  ek olarak; tek kaşının gururu kırılan arkadaşlar link arama peşinde koşacaksa eğer savundukları görüşün aksini iddia eden kaynakları da koysunlar. koysunlar ki ne kendinilerini kandırsınlar, ne de bizleri. ama şunu da ekleyeyim; yapmayacaklar...

  geç gelen edit: adamlar anasının babasının ırkına kadar saçmalamış. ulan bari bir şey duydunuz, doğrusunu öğrenin. o dikkate alınmayan iddialarda annesi kürt olarak geçer. bildiğiniz tarih bilgisini sikeyim.
  2 -2 ... tunc
 3. 113.
  soyu hangi ırka dayanıyor olursa olsun, (ki babası kürt, annesi türktür. yani bir nevi melezdir diyebiliriz...) günümüzde bile hz. muhammed'den sonra en çok sevilen müslüman hükümdar ya da komutandır. başka bir müslüman liderin onu bu mevkiiden indirebilme olasılığı yok denecek kadar az da olsa, bunu başarabilecek tek kişi, Mahmud Ahmedinejad'dır. (bkz: bizdeki de bi ihtimal işte)
  -1 ... yousuph
 4. 114.
  herhengi bir askeri eğitimi veya komutanlık vasfı yoktur,sadece iyi bir devlet memuru olan babasının gene iyi bir devlet memuru olan oğludur,felsefe ve din eğitimi almıştır.
  askeri başarısını onu yaratan adam olan nureddin mahmud zengi ye borçludur.zengi nin kurduğu ordu ve devlet düzeni sayesinde kudüsü almıştır.
  -1 ... el cid
 5. 115.
  Büyük kürt komutanı.Bunu inkar etmek saçma.Tüm tarihi kitaplarda kürt olduğuna vurgu vardır.zaten kendisinide her zaman kürt olarak tanımlatmıştır.Selahaddin eyyubi'nin babası büyük bir kürt aşiretinin lideriydi.

  Eyyubi devleti'ni türkler yönetirdi.Başı kürttü.Halkı ise araptı.

  Eyyubi devleti hakkında tarihte türk devleti diye bilgiler bulanabilir, bu doğru olabilir.Ama bu başı büyük komutan selahaddin eyyubi'nin türk olması ile alakalı değildi.
  1 -5 ... reus
 6. 116.
  özlü ve etkileyici bir biyografisi için, ali değirmenci'nin "islam tarihinden portreler" adlı kitabına bakılabilir.
  ... mucizevi mandarin
 7. 117.
  baba tarafından yemenli araptır, annesi türkmendir. kürt olduğuna dair tek bir delil yoktur. kimin hangi belgeye dayanarak kürt dediğini anlamak için araştırdık ama hiç bir belgeye rastlayamadık. fermanlarını arapça ve farsça yazmıştır. kudüs'ün fethi dahil olmak üzere tüm askeri başarılarının ardında nureddin mahmud zengi isimli selçuklu bir türk vardır.
  2 -2 ... tatarkemal
 8. 118.
  kürtlerin ısrarla kürt, türklerinse ısrarla türk yapmaya çalıştığı kudüs fatihi komutan. sözlükte eğer araplar olup kendilerini gizlemeselerdi ( libya'da olanlardan sonra eğer sözlükte arap varsa zaten uzun süre gizlenirler ) kesin bu komutan için arap derlerdi.
  -1 ... bishma
 9. 119.
  kudüs'ü fethetmiş olan ulu komutan. haçlı seferlerine karşı kaya gibi durup anadolu'yu savunmuştur.
  ... gsaganak
 10. 120.
  gerçek adı yusuf'dur.

  reklamlar;

  atlas tarih bu ayki sayısını (sayı 10) haçlı seferleri ve Selehaddin eyyubi'ye ayırmıstır.

  reha çamuroğlu kendisi hakkında; "asker olarak haçlı savaşları döneminin en başarılı komutanı selahaddin değil, hiç şüphesiz baybars'dı. ama selahaddin, çok akıllı bir diplomat ve muazzam bir "halkla ilişkiler" ustasıydı.

  neymiş satış kadar pazarlama da önemliymiş.
  1 ... byoser