1. 1.
  istanbul'da bir semt.
  3 ... vernon sullivan
 2. 2.
  doğduğumdan itibaren 15 yılımı geçirdiğim canım semtim.
  halkalının yanı başında floryaya iki adım yarı varoş yarı değil bir yer.
  her köşe başını bisikletimle turladığım,her sokak arasında kavga ettiğim,ayağımdaki yırtık terlikle köşe bucak gezdiğim çocukluğumdur sefaköy.
  dostların olduğu yer.
  neşelerimin yuvası,çocukluğumun oyun sahası.
  ah sefaköy nasıl özlüyorum o yılları bir bilsennn.
  9 ... mosquito
 3. 3.
  Eski adı safra'dır daha sonra evrim geçirerek sefa olmuştur son olarak mutasyona uğrayıp Sefaköy adını almıştır.
  4 ... kurabiyecanavari
 4. 4.
  istanbulda küçükçekmece ilçesine bağlı bi semt ancak ilçeyle ilgili tüm resmi kurumlar ilçe merkezi yerine bu yerleşim yerindedir.
  1 ... amatormn
 5. 5.
  KAÇ DEFA DAHA BOMBA patlatılacağını merak ettiğim semt. daha geçen ay bir kaç bomba patladı bir kişi öldü bir sürü kişi yaralandı. gün itibarıyla iki bomba daha patlamıştır. *
  ... beyazyelkenli
 6. 6.
  Uçakların ve E 5 den geçen araçların gürültüsünden rahat uyunamayan yer.
  1 ... ofpof
 7. 7.
  döner ayran 1 lira denilince akla gelen semt. halkalı caddesi'ndeki tüm dönercilerde istisnasız aynı fiyattan satış yapılmaktadır. gerçi bir aralar dükkanın teki 95 kuruşa indirmişti ama malum krizden dolayı şimdi 1 liradır sanırım.
  3 ... laz vegas
 8. 8.
  küçükçekmece'ye bağlı 17 senedir oturduğum semtimdir. çok severim. dersane çıkışı döner ayran yiyip,armoni park'a gidilmesi gerekir.
  2 ... beter
 9. 9.
  (bkz: armoni park outlet center)
  ... jeru
 10. 10.
  büyüdüğüm semttir. istanbul'un küçükçekmece ilçesindedir. bağlar caddesi ve civarı bakkal+internet kafe cennetiydi -ki muhtemelen hala öyledir. halkalı caddesi bir avm gibiydi o zamanlar benim için. halkalı caddesi'nden anafen'e geçilen sokakta gizemli bir oto yıkamacı ve oto yıkamacıda bir antika -aslında hurda ama gizemli olduğu için antika- diyebileceğimiz bir araba vardı bir ortaokul öğrencisinin her geçişte merak dolu gözlerle süzdüğü.
  çocukluğumdan hatırladığım ismar vardı halkalı caddesi'nden e5'e geçerken sağda kalan, daha sonra contour oldu. galiba sonra yine ismar olmuştu(?). biz taşınırken de kiler vardı orada ama daha sonra ki ziyaretlerimde istanbul arel üniversitesi olduğunu gördüm.
  tam bu bahsi geçen noktanın yanında da özel ilke okulları vardı uzun yıllar boyunca. biz taşındıktan sonra orası da özel burç iletişim meslek lisesi olmuş.
  işte tam o okulun karşısında da efendim mustafa kemalpaşa ilköğretim okulu vardı hey gidi günler.
  imdi bu yazıyı okuyan her kişinin şu an aklına takılan o soruyu duyar gibiyim.
  merak ettiğiniz soru: bahsi geçen mustafa kemalpaşa ilköğretim okulu'nun 2005 oks'de birincisi kimdi?
  cevap: tam isabet
  3 -2 ... tam isabet