bugün

entry'ler (2284)

20 yıllık komadan çıkıldığında söylenecek ilk söz

alayınınızın amına koyim.

türklerin bulduğu paradokslar

türklerin bulduğu en iyi paradoks 'seni benden başka s.ken oldu mu?' paradoksudur.
not: türküm.

kemalistler neden çocuk düşmanı sorunsalı

çocukları sevmeyi onlarla evlenmek sananların var saydığı sorunsal.

misi köyü

köyün içindeki köprünün iki tarafında birer tane çay bahçesi barındıran köydür.

köy tarafındakini bilemem ama orhaneli yolu tarafındaki * gayet nahoş bir anlayışla yönetiliyor. bugün farkettim. dere kenarındaki masalara ince belli bardak ile çay verilmiyor burada efendim. ya çaydanlık alacakmışın ya da fincan ile. arkadaş 20 liraya sizin masaya getirdiğiniz kazan çayı çaydanlıkları içmek zorunda mıyız? işin özeti gitmeyin böyle köylü kurnazı tiplere prim vermeyin.

adidas samoa

an itibari ile boyner fresh company'lerde 159 lira gibi gayet uygun bir fiyata satılan güzel ayakkabı.numarası yoksa başka mağazalardan istenebiliyor.

o ses türkiye

kimi yarışmacıların mikrofon seslerinin kısılarak seslerinin orkestra tarafından bastırılmasına izin verilen yarışma. adam kendini yırtıyor yok yine de sesi basık.

japon arabaları vs alman arabaları

1997 model toyota corollam ile tanıştıktan sonra, hatta o gıcır gıcır iç döşemelerini gördükten sonra kesinlikle japonların alacağı karşılaşma. tabi ki mercedes i klasman dışı bırakmak gerekirse. sonuçta şuan 2000 mod

boyun tutulmasına çözüm önerileri

intramuskuler enjeksiyon ile * muskoril tedavisinin yanında boyuna ısıtmadan atkı, şal gibi şeylerle kendi sıcaklığını muhafaza etmesini sağlamak.

uludağ üniversitesi 2015 bahar şenlikleri

ikinci gününde gidip bizzat gördüğüm ve neticede 'bir daha istemesinler' şenliği halinde düzenlendiğini düşündüğüm şenliktir.

10 futbol sahası genişliğinde dümdüz daha kampüs planlanırken şenlik alanı olarak ayrılmış bir çim alan yerine avuç içi kadar beton zeminli otobüs durağında yapılması pek bi abes. lihtenştayn'ın yüz ölçümü kadar çim alanın var ve sen otobüs durağında üniversite bahar şenliği yapıyorsun. süper bir fikir.

şenliği öğrencilerden bağımsız olarak hazırlayan kel ve göbekli amcalar da öğrencileri sağılacak inek olarak görmüş besbelli. şenlik sadece kiralık uyduruktan bir sahne ve öğrencilerin gayet kazık yiyerek alışveriş yapacakları standlardan ibaret. ya para harcayacaksın ya da akşam konserde bulunacaksın. öğrenci milleti konserin kralına zaten normal zamanda gidiyor. ne bir lunapark var ne küçüklü büyüklü sponsorların düzenlediği etkinlikler ne de devasa amfi tiyatrodaki sanatsal kalitesi yüksek gösteriler. koskoca amfi tiyatro şenlikte boynun bükük kalmış ve tektük sevgililere hizmet etmekte.

halbuki eskiden - yani bir gece teomanın, diğer gece dumanın çıktığı- şenlikler hiç böyle değildi. öğrenciler acaba hangisine gitsek diye adeta hakim tepelerden kendilerine eğlenecek etkinlik seçerdi. üst üste koç, eti, ülker, mercedes-benz, nilüfer turizm, türk -telekom, coca cola nın renk kattığı şenlikler olurdu. insanlar şenliğin son günü bir sonraki şenliği düşünmeye başlardı. hem kapanış gününde saçma sapan gülşen falan değil de; mesela şebnem ferah olurdu ve ardından da baba gibi ünlü djler kapanış partisi yapardı.

sanırım tek değişmeyen şey 'bakın nasıl eğleniyoruz' edasıyla akşama kadar horon tepenler. o da çok yer işgal ettikleri için şenlik komitesinin işine geldiğindendir.

sonuç olarak 'nerede o eski şenlikler' diyorum. zaten bir çok üniversitede artık bahar şenlikleri kaldırılmışken züğürt tesellisi olarak görülebilir belki.

yazarlarin gitar modelleri

ibanez talman.

askerde gececi olmak

askerde gündüz saçma sapan işlerle ve insanlarla uğraşmak istemeyenler için idealdir.
gündüz uyur gece takılırsın, komutan görmezsin, gece nöbetin genelde olmaz. gece kokoreç söylemek için uygun ortam olur. bir de yanında çayın varsa şafak nasıl atar anlaşılmaz bile.

cemaat yurtları

yöneticilerinin ve onların seçtiği abilik
yapan baskın öğrencilerin birer göt olduğu yerlerdir. çok kalmak istedim o yurtlarda sırf müdür ve belletmenleriyle uğraşmak için. fakat ne yazık ki o şansı yakalayamadım. ben de kyk daki uzantılarıyla, özellikle kürt olanlarla uğraştım. çok zevkliydi lan.

ayrıca buralarda psikolojik yıpratmayla zaman gazetesi satılır ögrencilere. üstelik olması gerekenden daha pahalıya.

atatürk olmasaydı baban belli olmazdı kafası

o kafa babana babanınki de sana girsin kafasıdır.

cafe crown latte

yurt günlerimde ketıl da yaptığım boncuk makarnaya katı yağ ilave ettikten sonra oluşan tadın tıpa tıp aynısına sahip olan içecektir. bi kahve olarak düşünürsek iğrenç bi tadı var..

kahve dünyası nda satılan hazır kahveler ve sıcak çikolatalar nescafeye de cafe crown a da beş basar bu arada.

25 nisan 2013 fenerbahçe benfica maçı

fenerbahçe düşmanlarının kıskançlıktan çatlayıp sinirlerini sözlükte attığı maç olmuştur.

11 nisan 2013 ss lazio fenerbahçe maçı

fenerin yarı final başarısını çekemeyenlere kapak olsun maçıdır.

company of heroes

gayet başarısız bir filmdir. henüz 20. dakikasında pes ettim izleyemiyorum. aşağı yukarı eşit sayıdaki alman ss birlikleri ile amerikan askerleri arasındaki çatışmada amerikanlar tank destekli ss birliğini kıymaya çeviriyor. siyah giymiş alman ss askerleri döneminin en elit birlikleriydi. ne ruslarda ne amerikanlarda ne de ingilizlerde bu kadar başarılı birlikler bulunmamaktaydı. bırak aynı sayıda olmayı kendilerinden çok daha büyük kuvvetleri ss ler kolayca yenebilmekteydiler. allies kuvvetleri onları ancak yoğun hava desteği ve bir kaç kat insan gücü ile püskürtebiliyordu. ayrıca savaşın son dönemlerine ait bir alman tankı basit bir bazuka ile çok rahat imha edilebiliyor filmde.

bu ve bunun gibi inanılmaz mantık hataları ile dolu şişirme amerikan filmidir izlemeyin.

protest sanayici ve faşist tayfası

orospu çocuğu kalleşlerin varlığından ve söylemlerinden rahatsız olduğu tayfadır. meğer faşistlik vatansever olmakmış.

feridun düzağaç

flu albümünün çıkması için sabırsızlandığımız sanatçı abimizdir. abi neden önceden söyleyip de bizi heycanlandırırsın ki?

masonların galatasaraylı olduğu gerçeği

lions klübü nün de küçük masonlardan oluşması sebebiyle gerçek olabiler iddadr.