bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    scarfacede tony montananın evindeki heykelde yazan cümlecik
    2 ... plug in baby
  2. 2.
    (bkz: the world is mine)
    3 ... hendrix
  3. 3.
    scarface filminde tony montana'nın* doğum gününde* havada uçan zeplinde yazan "dünya senin" anlamına gelen söz öbeği.
    2 ... kumsaldaserapgorenadam
  4. 4.
    scarface filminde zeplinden yansıyan bu slogan, muz teknesinden miami' nin büyülü topraklarına yeni ayak basmış, paraya, güce, şöhrete aç, fakir bir mültecinin, hayatı, kişiliği ve geleceği hakkında önemli ipuçları içerir. montana'nın * sonradan malikanesinin baş köşesine koyacağı the world is yours heykelinin bir eşi de * çalışma masamı süslemekte. bazen gözüm takılır, içimdeki tony ortaya çıkar ve o unutulmaz repliği patlatırım aniden...
    (bkz: I want the world and everything in it)
    1 ... bairam hoshtempo
  5. 5.
    ayni zamanda pan-am slogani olan ve dunya sizindir demek olan ifade.
    ... desalvos
  6. 6.
    ing. dünya senindir. özgüven içeren bir söz.
    1 ... the world is yours
  7. 7.
    6. nesil bir yazarımız.
    1 ... gagagnebio
  8. 8.
    Dünya senindir anlamına gelen sözdür. Scarface filminde Tony Montana'nın tüm hayatını değiştiren bir sözdür. Daha sonra Tony bunu evinin baş köşesine bir heykel olarak koymuştur.
    ... onurcankaya5
  9. 9.
    pan american hava yollarının reklam sloganı iken al pacino klasiği olan scarface filmi ile bir kuşağın sloganı olmuştur.
    kapitalist ideolojiyi en özünden eleştiren bu yapıt, kesinlikle bu sloganla anılmalıdır.
    dünya benim demeyen ve dünyayı diğer insanlarla paylaşmam gerektiği için mutlu olan bir insan olarak tüm kapitalist, liberalist parazitlere farkındalığımı haykırmak için ben de sık sık world is yours diyorum.
    karşılığında ne cevap alıyorum biliyor musunuz?
    gevrek bir gülücük eşliğinde haz içinde kıvranan bir yes yes tabiiki.
    1 ... turkpence
  10. 10.
    bir motörhead albümü . born to lose ile açılıp bye bye bitch bye bye ile kapanır.
    ... galaksiler arasi yolcu