bugün

sezen aksu klasiği.

Ben senin hayatından gittim oğlum
Hadi yerime koy birini koyabilirsen
Hadi dur o sarı odalarda durabilirsen

Ben sen sen diye bittim oğlum
Hadi bakalım unut unutabilirsen
Ben seni yudum yudum içtim oğlum
Hadi ol eskisi gibi olabilirsen

Uzak benden aşk uzak artık
Kanun mudur bu yasaklık
Uzak benden aşk uzak artık
Kanun mudur bu yasaklık
inan içimde yok fesatlık

Alırım başımı giderim efeler gibi hey
Efeler gibi hey.
benligime isleyen müthis sarki! Ruhumun sesi SEZEN AKSU iyi ki varsin, Tanri Sezen`i korusun !
sezen aksunun 25. çalışması; aynı şarkının single albümü. satış düşük kalınca şarkı 26. çalışma deliverene de konmuştur
Ben sen sen diye bittim oğlum ,hadi bakalım unut unutabilirsen derken karşıdakine hissetirilen acıma dugusunun kendini yüceltmenin verdiği hazla karışması sonucu herkesin bir parça hayat bulacağı bir sezen aksu parçası..
3. nesil yazar aynı zamanda. *
loop a alinip saatlerce dinlenebilecek sarki.
Kimse bilmez kime yazıldığını...Oğul,sevgili,dost,ana ne istenirse konur o sarı odalara...
"ben seni yudum yudum içtim oğlum" cümlesiyle insanı bitiren minik serçe şarkısı.
sinan çetin'e yazıldığını 1.şahıstan duyduğum şarkı.
meydan okuyan, alıp başını gitme isteği uyandıran muhteşem şarkı.

''ben sen sen diye bittim oğlum hadi unut unutabilirsen...
alırım başımı giderim efeler gibi hey
efeler gibi hey''
"oğlum" kelimesi bir kadının ağzına bu kadar mı yakışır? herhalde şarkıdaki o ağırlığı, asaleti sezen'den başkası taşıyamazdı.
viyana'da yaşadığı rivayet edilen sezen aksu hayranı uuser.**
Hadi yerime koy birini koyabilirsen

dizeleriyle ezik kadın profilinden cok uzak, kendine güvenen ve hakettigi degeri görmeyen gururlu bir kadının askını da alarak cekip gitmesini anlatan güzel bir sezen sarkısı.
gidip, arkasinda sari odalari birakanlara ithaf edilebilecek en guzel sarkilardan. hayir bana ithaf edildi ordan biliyorum.
her kelimesi buram buram sezen kokan yazar..belli, aynı iklimi paylaşıyoruz.
aşkına da yaptıklarına sahip bir kadın. bitmiş bir aşkın mükemmel tasviri.
'alırım başımı giderim efeler gibi' diyerek bize gitmek gerektiğinde gururunuzla gidin demiş sezen aksu şarkısıdır. büyüklerin öğütlerini dinlemek lazımdır elbet.*
sezen aksu başlığına girdiği entrylerle beğenimi kazanmış 3. nesil yazardır.*
klibinin de pek güzel olduğu güzide sezen aksu şarkısı.
şarkıların efendisi gibi bir şarkıdır.
"oğlum" diyor sezen, mahalle ağzı kullanıyor; ama bir kadına bu kadar mı yakışır bu kelimeler, bu cümleler. ve sonra haykırıyor "alırım başımı giderim efeler gibi hey" diye, ve bizim duygularımıza tercüman oluyor.

büyüksün sezen.
kanımca hakettiği saygıyı görememiş mükemmel bir şarkı. sezen aksu'nun hayranı değilimdir ama bu şarkıya karşı hayranlığımı gizlemem mümkn değil. efeler gibidir...
sezen aksu'nun ya ta kendisi ya da kıç yalayıcısı olan yazar(!). sezen aksu entrylerinden başka pek bir şey yazmış değil gerçi.
gerek sözleriyle,gerek müziğiyle "giden kadın"ı en iyi şekilde anlatan sezen aksu parçası..
tekrar tekrar dinlenesi şarkı..

"ben senin hayatından gittim oğlum
hadi dur o sarı odalarda durabilirsen"
terkedipte tekrar döneni söylenilebilecel en güzel şarkıdır.