1. 1.
  iki defa kuşatıpta alamadıgımız bunun sonucunda hala türkleri aşagılayan bir ülkenin başkenti. avrupa'nın kültür başkenti de derler.
  7 -2 ... beynamaz
 2. 2.
  en büyük meydanlarından birinde ki heykelin üzerinde ''tanrı bizi vebadan ve Türk'lerden korusun'' yazan, korkudan titrettiğimiz kent olur..
  12 -1 ... akardia
 3. 3.
  avusturya nın başşehri olan viyana şatoları dev gösteri salonları ve parklarıyla meşhurdur.. altın strauss heykeli görülmeye degerdir.. bunun dışında şehir merkezindeki maria hilfer caddesi sabahtan akşama kadar gezilecek bir yerdir bu cadde ring caddesine baglanıp eski viyanayı oluşturmaktadır.. kuşatıp ta alamadığımız viyana nın aslında bugunki kadar buyuk bir sehir olmadığını da belirtmek isterim
  2 ... mustafa
 4. 4.
  herkesin cok övdüğü kısa bi süre sonra gitmek istediğim avrupada bir şehir.
  2 ... hendrix
 5. 5.
  iki kez ku$atıp da alamayınca
  -viyana ku$atması neden bitti?
  +atacak ku$ kalmadı da ondan....
  gibi esprilere konu olmu$ avusturya $ehri. zekeriya özdemir'in anlattığına göre * $ehirde türkleri a$ağılayan bi heykel varmı$. ayakta duran bi avusturyalı asker, ayağının dibinde ise bi tane yeniçeri. yeniçeri'nin yüzünde ise korku dolu bi ifade varmı$.
  (böle bi$eydi tam hatırlayamıorum)
  2 ... hadiii
 6. 6.
  avrupa'nin en güzel sehri. satolari, parklari, kiliseleri, müzeleri ve herseyi cok güzel. kesinlikle imkani olan herkesin gidip görmesi gerek.
  3 -1 ... aftermath
 7. 7.
  tekrar görmek ve müzelerini, satolarini, kiliselerini doyasiya gezmek icin birisini bekledigim sehir.

  (bkz: o kendini biliyor)

  http://wien.info/welcome.html
  3 ... aftermath
 8. 8.
  viyana'nın en güzel yanı, insanların hala o tarihin içinde, o binalarda yaşıyor olmaları. tarihleriyle bağlarını sıkı tutmuşlar, takdir edilesi bi durum
  3 -1 ... tanrının kadın yüzü
 9. 9.
  budapeşte ve pragla beraber mimari açıdan avrupanın en güzel şehirlerinden birisi.kesinlikle koruduğu tarihi dokusu,şehre daima hüzün veren tuhaf iklimiyle insanı melankolik bir havaya sürükleyen,sonbaharda ziyaret edilmezse kendisini asla tam olarak hissedemeyeceğiniz orta avrupa şehri.gerekli yerleri ziyaret etmek dışında iki şey yapılmadan dönülmez bu şehirden.zamanınız kısaysa şnitzel yemeden,eğer zamanınız varsa vals öğrenmeden asla geri dönülmemeli.
  3 -1 ... africa
 10. 10.
  "türkenkugel" sokagini gördügümde cok sasirdigim, ayrica efes müzesinin bulundugu evet izmir efesten alinip konulan eserlerin sergilendigi bir müzeye 8 euro verip gezilesi bir müzeye sahip, pazar günleri gazetelerin sokak baslarina direklere asilip yaninada paralarin atilmasi icin kumbara tarzi birsey konulan ve görüldügünde acaba buna para atan varmidir dedittiren ilginc bir avrupa sehri
  3 ... lalapunx