1. 1.
  boromir i öldüren ork. kitapta yoktur. filmde vardır, ama ismi geçmez.
  (bkz: battle for the middle earth)
  4 -1 ... micro cuts
 2. 2.
  Amon hen'de Boromir'i öldüren uruk-hai lideri. Önce okuyla kollarından vurmuş ve yere çöktürmüş, sonra da kalbine attığı tek okla bitirmiştir işini, bunları yaparken ise gülümsemiştir psikopat. "Ork'un karizması da olurmuymuş lan" diyenlere de cevabını vermiştir.
  9 ... double cross
 3. 3.
  aragorn'un göğsüne sapladığı kılıcı tutup daha derine sokan uruk-haidir.
  zaten kendini yerden çıkartan uruk-haiyede "allah razı olsun abi" diyeceğine gırtlaklamıştır. o derece piskopattır.
  7 ... tigra
 4. 4.
  aragorn bunu kollarını kuşbaşı yapıp fangorn kasabına satmıştır. *
  5 ... isildur
 5. 5.
  filmde birinin götünden uydurduğu orktur; bir diğer ismi de hollywood klişesidir...
  4 -1 ... disco inferno
 6. 6.
  saruman'ın beyaz elini suratına ilk bastıran uruk-hai.*bunun üzerine the battle for the middle earth oyunlarında isengard'ın hero üniteleri arasına girmeye hak kazanmıştır.***
  3 ... krevlornswathofthedeathwokclan
 7. 7.
  oyunda isengard'ın tek aklı selim hero'sudur.Pekçok isengard sever saruman'ı çok sevmesine rağmen basmaz,bassalar da zaten ya para çoktur ya da oyunun sonu gelmiştir.hadi bi gaflet de bulunup da basan olursa zaten ortalıkta pek dolaştırmaz yalnız yalnız.ama lurtz öyle değildir,uruk-hai'nin hasıdır.korkusuzca orduyla salınır ortalığa.cripple oku multiplayerda çok gandalf severin canını yakmıştır.onu kullanmak bence aragorn sürmekten daha keyiflidir yani.*
  2 ... sakatat nameler sahibi
 8. 8.
  mucizeler başkenti diye anılır. 1858 de bir köylü kızı mağaranın birinde 18 defa meyrem anayı görür, meryem ana suda yıkanmasını söylemiş. kız yeri kazmaya başlayınca su çıkmış. sonra halk da meryem anayı görmek için buraya gelir olmuş. suyun iyileştirici gücü olduğuna inanılmış. 1862de o suyun üzerine kilise yapılmış. o zamandan beri tıptan çare bulamayan iyileşemeyen hastalar lurtz a gelir olmuş.
  2 ... guilliermondi
 9. 9.
  o kadar yıldır milyonlarca insan lurtz a şifa aramak için gitmiştir ama şu ana kadar onaylanmış 67 mucize vakası vardır. insanlar artık çaresizlikten bir umut diye şanslarını deniyo galiba.
  1 ... guilliermondi
 10. 10.
  Cripple Shot olsun Carnage olsun bütun skilleri ile isengardin vazgecilmez herosudur.Leadershipi saymama gerek yok sanırım.
  ... fuhrerinsoldassagi