bugün

akp'nin kalesi olmaktan başka bir özelliği olmayan il.
Uzun süre yasayınca insanı bunaltan bir şehirdir. Hatta öyle ki kaçıp gitmek istersiniz. insanları pek anlayışlı değildir.
ıslama köfte
Yaşadığım şehir.
Pek bi havası yok doğru fakat ormanları ve gölleri güzel gelirseniz bi uğrayın.
Yoksa bir kaç seneye küçük istanbul'a dönüşecek.
Türkiyede okadar yerde yaşadım burası kadar iyranç bir yer görmedim. Buranı hepsi yobaz. Özellikle istanbullu ve batılı düşmanı. Çok korkak insanları var teke tek çıkmaya korkup sürü halinde dolaşınca kendiletini bi ok sanıyorlar.Canını seven otabanından bile geçmesin.

Herkes cin almadan adam çarpmaya çalışıyor.
Türkiyede okadar yerde yaşadım burası kadar iyranç bir yer görmedim. Buranı hepsi yobaz. Özellikle istanbullu ve batılı düşmanı. Çok korkak insanları var teke tek çıkmaya korkup sürü halinde dolaşınca kendiletini bi ok sanıyorlar.Canını seven otabanından bile geçmesin.

Herkes cin almadan adam çarpmaya çalışıyor.
20 senem geçti..
Hepsi adam gibi adamdır..
Sapanca gölü civarı çok güzel olan il.
Unutma ya alnında "şerefsiz" yazacak şerefsiz olacaksın, yada sırtında 54 yazacak şerefli olacaksın!
En kallavi yobazistan.
Suriyeli tayfa da eklenince şahken şahbaz olmuş şehir.

En hoş ve kurtarıcı yüzü, üniversite öğrencileridir.
Yaşadığım şehirdir.
iller sıralamasında 54. Sırada.
Antalya ya giderken ilçelerindeki yeşilliğe hayranlikla baktığım şehir.
Pamukova geyve.
serdivan'da bir hafta bulunma fırsatım oldu arkadaşım vesilesiyle. serdivan'ı öğrenciler doldurmuş durumda ve üniversitenin kampüsü de orada bulunuyor zaten. arkadaşlarınızla oturup sohbet edebileceğiniz hoş kafeler var. adapazarı ve diğer yerleri nasıldır bilemiyorum tabi.
ve çok yeşil,gerçekten gelip geçtiğim her yer çok yeşildi. hele istanbuldan gelip mithatpaşa tren garında inerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız,yol boyunca çifter sıralı kocaman yemyeşil ağaçlar var,gar dışında pek bir şey ve bina yok,terkedilmiş bi bölge izlenimi verdi bana,ufaktan çernobil havasına girmiştim.
Sel basmış bugün.
görsel
Fabrikaları ile ünlü şehrimiz.
Allah ın belası şehirdir.
görsel
Hoşlandığım kız şu anda orada mevsimlik işçi amk.
Senin ne işin var oralarda yahu.
Yaşadığım şehir ile okuduğum şehir arasındaki mesafe 3 saat.
Tam ortada Sakarya.
Her defasında tam ortasından geçiyoruz.

Arkamda bıraktıklarım ki canım, üstüne yürüdüklerim ki bitmek bilmez bir yenilmişlik mutsuzluk hissi.

Ve hep tam Sakarya'dan geçerken zihnimde dönüp duran aynı dize

''Bir yanda akan benim öbür yanda sakarya''
doğu karadeniz ili.
Batı karadenizin trabzonu.

(bkz: Akyazı)
Acayip derecede yobaz olan bir kent. Yaşamak zordur.
su an suriyeli dolu ama bilmiyorum böyle kıt bir yer istediginiz hicbir seyi bulamazsınız mutluluk dahi. ben bulamıyorum sahsen canım dısarı cıkmak istiyor cıksam nereye gidicem deyip evde dizi izliyorum bombos bir yer kucucuk gezersen buyuyor tabii ama bos be.
Cigerci ömer diye bir yer açılmış, Yanıyor vallahi..

ikramları enfes, cigerlerine bakacağım birazdan.. buyrun gelin. *