bugün

Kışın içilecek en güzel içecek olabilir. Bizim buralarda dayılar el arabalarında satarlar sabahları. iyi gelir vesselam.
ben yaptım,marka cafe crown imiş , ülker shop'tan almıştım.

dediğim gibi has salepte koydum + tarçın.sütüm çok zdı.

olmuyor eh ,işte.. bir arkadaş saray demiş güzeldir bence.
Çakması bolca olan ama harbisi soğuk kış günlerinde insanın içini ısıtan içecek.
nişantaşı’ndaki saray muhallebicisinde içilmesi tavsiye edilir.
şimdi yapıyorum, nestle poşet+ has salep tatlı kaşığı ucu ile ,çay kaşığı bulamadım az fazla kaçtı.

100 gram almışım şu var harbi salep olmayabilir olabilirde. (100 gramı,1250 lira)
Sizin sahlep diye içtiğiniz tarçınlı nişasta.
Gelibolu'da bir fincanı 35 tl'ye satılan içecek.
gerçek (sütlü) salep yapmak çok zordur ,artık yapanda kaldı mı bilmiyorum .
benim evimde şu anda küçük tuzluk kadar bir kavanozda var ,ancak hazır paket saleple karıştırıyorum , çay kaşığının ucu ancak ,yine de orta halli.

hacıbekir -sirkeci yapardı bir kere içmişimdir .
o kadar.
has salep tozu ile bilmezseniz yapamazsınız içilmez zaten tat olmaz bilmeyen yaparsa.

bence kütahya harici gerçek ustası kalmamıştır.
gerçeği çok pahalı olan içecektir.
dincilerin özellikle çok sıcak bir şekilde içmeyi sevdiği içecektir. *
bence çok güzel bir içecek. bu kış içmeyi düşünüyorum.
dün içtim. içtikten sonra ağızda bıraktığı tat midemi bulandırıyor bazen.
Kışı hatırlatan içeceklerdendir.
Salep diye yazdığım içecek . Tarçınlı çok severim ancak zencefilli olanını bir türlü beğenemedim .
kış gecelerini çekilir kılan muhteşem içecek.
Doğrusu salep olan, üç mevsim * içebilecek kadar sevdiğim özünde nadir ve değerli bir orkide kökü eldesi.
Ve çoğu kişiye inat tarçınsız tercih ediyorum.
marka vermek istemiyorum ama marketlerde hazır satılıyo. toz halinde olanı aldığımda yapamıyorum böyle pütür pütür oluyo. güzel olmuyo. hazır litrelik olanlar daha böyle lezzetli geliyo. ısıtıyosun üzerine de tarçın oooh miss.
Ben bir bunu bir de bozayı severim kışın. Böyle balkonda gelen geçen insanlara bakıp içeceksin manzaraya karşı. Süper oluyor valla.
Gerçeğini içemedik bir.
Mevsimi gelmiş olan sıcak içecek. Gecenin bu vakti tarçınlısı enfes.
bol tarçınlı olarak tüketilmesi makbul sıcak içecek.
Aralık Ocak Şubat gibi içilebilir.
en kalitelisi burdur bucakta içilir.
Kış habercisidir.
Kafenin penceresinden Kar yağarken usul usul, içini ısıtır.
Kozzy.
kurutulmuş yabani orkide nin bir diğer adıdır. evinde bulundurmanın cezası 40 milyardır.

http://www.milliyet.com.t...lira-ceza-gundem-2262186/