bugün

maçları stadyumda, spikerin yanında değil de ekran başında, bizim yanımızda izliyormuş havası veren, bizden bir yorumcu.

biz onu volkan'a "..yapmaağğ! dolduuğğ! oyuncu değişikliği hakkımız dolduğğ!.." diye bağırırken; tromsö maçı sırasında yayında olduğunu farketmeyerek "ayağımı s.keyim.." derken sevdik.
pes 2010 turnuvası izlediğimi sandıran adam. * *
guti için,

"bu baya futbolcu yaaa" demiştir.

bu adam guti kadar para alıyor ntv'den?
bu ara ortasaha oyuncularının az gol atmasına takmış yorumcu;

"xavi çok iyi oyuncu, mükemmel oyuncu ama az gol atıyo"

"emre sezonda 3 gol anca atar, 8 atsın"

(bkz: adam haklı beyler)
türkiye sırbistan maçını az da olsa yorumlamıştır ve kendisi uzun süre futbola dönmekte zorlanmıştır. rıdvan'ın o son saniyelerdeki heyecanlı halleri ayrı bi renk kattı programa.
babamın rüzgarın oğlu dediği futbolcu. top ayağındayken çok deli koşarmış, öyle böyle değil.
eskiden tamamen objektif yorum yapan, şimdiyse türk oyunculara ve teknik direktörlere daha bir objektif yorum yapan teknik direktör. aykut kocaman için "aman kötü bir laf etmeyim" stresinde, artık alex'i bile eleştirmeye başlamış ne dediği belli olmayan yorumcu. sen değilmiydin iki ay önce bu takımda ilk 11'i kurarken ilk alex'in adını yazarım diyen?
"beşiktaş oynuyor, oynuyor abi. Avrupa takımları dahil kimse fenerbahçe'ye karşı tek kale maç oynamadı" diyen eski futbolcu.
aynı zamanda "fener bu akşam tarihi farkı kaçırdı, buna kimse itiraz edemez" diyen adam.

(bkz: 19 eylül 2010 fenerbahçe beşiktaş maçı)
aynı zamanda "beşiktaş bugün gol yiyip maçı kaybedebilirdi de, ancak uzun vadede kazanan beşiktaş olacaktır. çünkü beşiktaş top oynuyor, fenerbahçe ise kendi sahasında mahkum oynuyor" demiş kişidir.

saygılar.
Bir galatasaraylı olarak sevip saygı duyduğum bir futbolcu ve yorumcu ama ''liverpool'da zor oynuyor!'' dediği emiliano insua'nın sırf geçen sezon eski takımında 44 maç oynamış olduğu gerçeği beni rahatsız ediyor. Umarım kendisi de rahatsız olur ve daha araştırıp, yorumlarını öyle yapar.
ismini yakında alex dilmen olarak değiştireceği rivayet edilmektedir.
an itibari ile ayhan akman müthiş oynuyor demiştir.
kendi konuştuğunu, acaba kendi duyup algılayabilmekte midir diye düşündüren yorumcudur kendileri.
toromana 30 yaşında damgasını vurandır. en iyi yorumcu olmak arada yaşlara bakmayı gerektirmiyor.
çok iyi bir futbol yorumcusu olmasının yanı sıra çok fazla skora göre yorum yaptığını farketmesi gereken insan.
maçta fazla yorum yapan spor adamı.
ne olur çok yorum yapma hoca. bak ne olur diyorum.
-dön geri, at sağa, yap ortanı.

şüpheleniyorum bazen ya futbolcuların kendisini duyduğunu zannediyor yada gerçekten duyuyor futbolcular kulakalarındaki çiple.
volkan demirel'le arasında özel bir iletişim aracı olduğundan şüpheleniyorum. veya bir üstteki entryde olduğu gibi futbolcuların kendini duyduğunu sanıyor.
yorumcu olarak almanya'ya giden ama şimdi senkron sorunu yüzünden sik gibi kalan kişi. *
imkan olsa elinde bi ps koluyla oyuncuları yönetecek gibi olan yorumcu.

(bkz: devam et özer devam et)
(bkz: sabri desteğe gel)

(bkz: bi rahat dur lan)
evde maç izliyormuş gibi maç yorumlayan eski futbolcu.bir ara televizyonun sesini kapatıp,maçı sessiz izlemeyi bile düşündüm yemin ederim.o değilde "devam et özer devam et" diyerek milyon dolarlar kazanıyorlar ya,insanın canı sıkılıyor be kardeşim.
ekiden bu adamı gözümü kırpmadan dınlerdım ama kendını cok bozdu.sureklı skora gore konusan birine dönüştü malesef.maçtan önce soyledıklerı maçtan sonrakılerle tamamen farklı olduğu için güvenılırlığı yavaş yavaş kaybolmakta.
en başta aslında almanya o kadar saldırgan o kadar hızlı oynamıyor ya bizde iyi başladık böyle gidersek güzel şeyler olabilir tarzı şeyler söylerken maç sonu gördüğüm en kötü milli takım maçıydı.

tamam haklısın herkes böyle düşünüyor ama sen niye bu kadar dediğinin arkasında değilsin be adam !!

daha gerçekci başarılı ve içten olanı için.

(bkz: sergen yalçın)
milli maç sonrası yaptığı tespitlerin ve yorumların son derece doğru olduğuna inandığım, bana göre futbol duayeni olan adam.

rezildik dedi. evet hocam tam bir rezillik içindeydik.
bugünkü maçı izlenilebilir kılan adam. futbol ya. eğlenin biraz. hücum yapın ibneler.