1. 1.
    "ben sana eşim diyemem
    ben bana benzeyen birini sevemem"

(bkz: küçük iskender)* * *
    7 ... endless
  2. 2.
    bir insanın iki eli arasında bile fark varken, sol gözümüz sağ gözümüzden küçük, on parmağımızın izi birbirinden farklıyken, ve yere düşen her kar tanesi eşsizken...
    3 -1 ... pafküf
  3. 3.
    belki de hayatta hiç karşılaşılamayacak eştir. ha tabi ki (bkz: aramaya inanmak) ama her aşık olunan kişi için de; "ahanda tamam bu sefer buldum" demeyiniz, üzülmeyesiniz.
    2 ... gokhann
  4. 4.
    yunan mitolojisin de ruh esiyle ilgili bır hikaye vardır, bundan yıllarca once insanlarla tanrılar arasında bir savas cıkmıs fakat insanlar su anki gibi degillermiş, 2 farklı cinsteki beden bir aradaymıs ve tanrılar buyuk bir yenilgiye ugramak uzerelermiş ve bir toplantı duzenlmeye karar vermişler, herkes bir fikir atmıs fakat engellenemiycegi sonucuna ulasılmıs en son bir fikir atılmıs
    - insanları ikiye ayıralım oyle bir ayıralım ki bedenen ve ruhen 2 farklı varlık olsunlar, dogduklarından ittibaren birbirlerini arasınlar bulamadıkca mutsuz kalsınlar ve hic birsey yapamaz olsunlar.
    ve plan uygulanmıs işte o gunden beri insan kadın olsun erkek olsun diger yarısını arar onsuz mutlu olamaz ve butun kargasaların nedenı budur.
    8 ... walox
  5. 5.
    her insanın ruh eşi hayatları boyunca mutlaka en az 1 kere karşılarına çıkarmış. o anın uzunluğu veya kısalığı sizin elinizde. belki de yıllar önce yolda çarpıp sizden özür dileyen kız/adam sizin ruh eşinizdi ve ne yazık ki siz o an suratına bile bakmadan geçip gittiniz.
    6 -1 ... st27
  6. 6.
    (bkz: soul mate)
    1 ... legend of the stranger
  7. 7.
    aslında ruh eşi birebir herşeyi benzeyen, mesela o klasik müzik dinliyorsa diğeri pop dinlemez ikisi hep aynı şeyi yapar demek değildir. kişiler birbirlerinin istek ve yaşantılarına saygı duyar. sevmese bile istediği şarkıyı dinler yada sevmediği yemeği sırf o yiyor diye yemesi gibi. ruh eşi demek birbirine tahammül etmek ve saygı duymaktan başka birşey değildir aslında.
    6 ... silte
  8. 8.
    (bkz: ruhsar) işte bu kadar ciddiye alınacak bir g.u. elementtir. hiç kimsenin ruh eşi olmaz, çünkü herkes kendini oluşturan sperm ve yumurtanın birleşmesinden itibaren kendi macerasını yaşar. birbirine sürekli canım cicim diyen simbiyoz tiplerin oportünist uyumu uydurtmuştur bu elementi.
    1 -2 ... sıpa
  9. 9.
    (bkz: imam nikahlı ruh eşi)
    -1 ... snoptik
  10. 10.
    hayatı aşktan ibaret sanmakla ilgili bir sanrıdır bu. eğer tanrı sadece benim için birini yaratmışsa vaktini hakkaten boşa harcamış. ihtimaller denizinde konsept ilişki aramaktan başka bir şey değildir. yok böyle bir şey. ruh eşiyimiş.. peeh..
    3 -2 ... ghost whisperer