bugün

eski ruh eşlerinden herhangi birine ya da her ikisine zamanın verdiği ad.

koca adam oldun bırakamadın şu romantik ayaklarını be oğlum. yaşayıp gidiyosun işte işe git eve gel, yalandan gül millete, he de geç... akşam eve gelince bi bira al, binlerce şarkının olduğu playlistten yine sevdiğin şarkılar çalıyo, ama meze yapıyosun artık müziği, eskiden olduğu gibi her an içinde yaşamıyosun müziğin. acıtıyo ulan meret! günlerce siyah beyaz modern sanat filmlerindeki melankolikler gibi takıldığın bikaç dönemin sonunda "yeter lan ne bu amk. zorla üzüyorum lan kendimi, yönetmen falan da yok ki anasını satıyım "stooop" desin de biyerde kesesin dravdan üzgün modunu, "hey adamım harikaydı" desin ekipten birisi amerikan tarzı tek taraflı yarım saniyelik sarılmayla omzunu şıplatsın. bikaç ay o modda kalınca kendim diyorum artık "stooop ulan stoop" diye. "bundan sonra melankoli diyenin kafasına tutunamayanlarla vururum bilumum depresif şarkıları da shift+del yapıyorum minör ezgilerle gelen olursa sigaradan nefes alırken karizmatik gibi kısılan gözlerine attırırım!" diyip robotik yaşantıma geri dönüyorum. nefes al, nefes ver, espri yapıldı gül, götlük yapıldı küfret, babası ölmüş üzül, hatun sana yazıyo yumul!

ama olmuyo işte anasını satıyım kim aşıladı ulan bize bu "insan olduğunu hissetmen için üzülmen lazım" anlayışını? ölmüş gibi hissediyorum kendimi bişeye adam gibi üzülemeyince. tamam ulan hadi yeminimi bozuyorum bu gece şööyle etraflıca bi üzüleyim, gerekirse ağlayayım diye alıyosun içkini veriyosun depresif müziği. bekliyosun. bekliyosun. evet hadi olucak. üzül. üzülsene lan! radiohead falan, ne biliyim oi va voi? yok birader gavurcayla olmıycak sezen aksu'yla joker hakkımı kullanmak istiyorum.

hehh. vazgeçtim. vazgeçtim canım benim. istemiyorum artık gözlerini de sözlerini de. kokun, tenin, dokunuşun sarsar bedenimi hala da, ruhum bunların hayaliyle yaşayamayacak kadar ölü artık. neler geçicek senin o ruh dediğin beynimden benim biliyo musun bunca yıldan sonra mutlu olacağımızı zannedip yanyana gelsek onca kokuşmuş hesap kitap aşkının (!) tadına baktıktan sonra? leş gibi kokacak düşüncelerim leş! bok ettik ulan biz bu işi, olmadı beceremedik. canına yandığım tesadüfleri bırakmıyo peşimizi öyle anlara mistik havası veriyo ki durup durup ruh eşi edebiyatına düşüyoruz. bi siktirin gidin ulan! o kadar ilahiydiniz de neden engel olamadınız bizim ruhsuzlaşmamıza? yediğimiz içtiğimiz bi yana öptüğümüzden tad alamaz olduk, sevişirken pozisyon değiştirelim de renk gelsin diyen beyinde ruh mu olur arkadaş kimi kandırıyoruz ya? vallaha vazgeçtim. ruh eşiymiş bilmem neymiş insan insanı böyle sikmesin.

- büyüyünce ne olucaksın evladım?
- evinin arka balkonunda rakı içen aile babası olucam anasını satıyım.
Kötücül ruh taşıyan.