bugün

entry'ler (11)

büyülü fener

Bir Can Dündar kitabıdır.Can bey kitapta eski yeni bir sürü film tanıtmış, aynı zamanda kritiğini de yapmış.Kritik yaparken okuyucuya dünyayla ,gündemle ilgili çok güzel mesajlar veriyor...eğer ki siz de benim gibi hem film tavsiye eden hem de bunu yaparken bir şeyler öğreten bir kitap arıyorsanız o kitap bu kitap olabilir.

elif şafak

aşkı mükemmel anlatan bir bayan yazar...

zerolimit

Yazar JOE ViTALE
Benim size tavsiye edebileceğim değişik bakış açıları kazandıran bir kitap...arkadaşlar takıntılarınız varsa,sürekli olumsuz düşünüyor kurtulmak isteyip de kurtulamıyorsanız bilinçaltını temizleyen bir kitap..burada anlatmayı isterdim ama bu kitap anlatılmaz yutulur cinsten...sadece 4 cümle hayatınızı değiştirebilir...özür dilerim,lütfen beni affet,seni seviyorum,teşekkür ederim işte bu kadar basit.....okuyun ve huzuru hissedin

empati

insanlara anlayışlı olmayı öğreten,kendini karşındakinin yerine koyarak onun da haklı olabileğini düşünmeni sağlayan iletişim sanatı.

the bucket list

Oyuncular:Morgan Freeman,Jack Nicholson

Tür:dram,komedi,macera

Apayrı dünyalara sahip milyoner Edward ile araba tamircisi Carter’ın yolları, kanser hastalığı sebebiyle bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve sadece iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: Hayatlarının kalan kısmını yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle barışma ihtiyacı.

Hayatları boyunca yapmak istedikleri herşeyin bir listesini yapıp hastaneyi terkeden iki arkadaş, birlikte araba seyahatine çıkarlar ve bu süreçte dost olup, hayatı dolu dolu, hoşgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler.

Çok keyifli bir film.Film bitince Edward ve Carter gibi siz de hayallerinizin listesini yapmak istiyorsunuz.Zaten bu listeyi yaparsanız hayalinize ulaşmanıza ilk adımı atmış olursunuz.Filmde bu iki dostun yaşadıkları maceraları ,gezdikleri yerleri gördükçe ben de yapmalıyım ben de görmeliyim diyorsunuz.Bu film sizin hayatınızda yeni başlangıçlar için iyi bir seçim olabilir.Onlar ölüme karşı ASLA yerine ŞiMDi yi seçtiler.Onların zamanları kısıtlıydı yine de hayallerinin hepsine ulaştılar.Arkadaşlar bence bizler de zamanımız kısıtlıymış gibi bir an önce yeni başlangıçlara merhaba diyelim.

dost

arkadaşlıktan öte sana kardeşin kadar yakın olan,birbirinize herşeyi anlatabildiğiniz,hatalarını çekinmeden yüzüne vurduğunda karşılığında haklısın diyen ,yeri geldiğinde anne babandan yakın olan çok zor bulunan ,en kıymetli arkadaşlarımız

selçuk yöntem

ses tonu çok çekici olan ,okuduğu şiirle insanı büyüleyen aktör

mustafa ulusoy

Aynalar Koridorunda Aşk ın yazarı...
Bu kitap arka kapakta söylendiği gibi gerçekten terapi görevi görüyor.Varoluş,benlik,yaratıcı ve aşk üzerine yazılmış.Herbir cümlesi çok kıymetli.Kendinizden birşeyler bulabileceğiniz,kendinizi sorgulamanızı sağlayabilecek bir kitap.Okuyun...

ruh eşi

Hayallerinin,hayata bakışının,fikirlerinin aynı olduğu;kısacası ona baktığında kendini gördüğün kişidir...

fortis

Amerika vizesi için ücret yatırdığınız banka.

veda

Yazarı ve yönetmeni:Zülfü Livaneli olan eşsiz bir film..
Salih Bozok 'un kaleminden Mustafa Kemal imiz anlatılıyor.Gerçekten mükemmeldi ya.izlerken gururlandım,duygulandım,not bile aldım o kadar eşşiz bilgiler veriliyor.işte bu film Ülkü Adatepe nin(atamızın kızı) deyimiyle gerçek Atatürk ü anlatmış.

Çanakkale de ingiliz ve Anzaklara karşı tarih yazdığı sahne kendisinin yarbay olarak atanmasını sağladı.O sahnede askerlere emir verip düşman üzerine yürümesi beni cok gururlandırdı izlerken eminim siz de aynı şeyi hissedersiniz.Atamızın istanbul hükümeti tarafından Erzurum'dan istanbul çağrılması üzerine atamız dönmeyi reddediyor.Bütün askerlik ünvanlarından feragat edip Anadolu da milli direnişi başlatıyor.Atamız artık paşa değilken asker bile değilken Kafkas Kolordu Komutanı Kazım Karabekir Paşa "PAŞAM BEN VE ORDUM EMRiNiZDEYiM" diyor.
Atamızın çok hoşuma giden bir sözü var:
Zamanı gelen fikirler engellenemez.....
Salih Bozok a ATATÜRK ü hiç kıskandınız mı diye soruluyor...
Mustafa Kemal i kıskanmak Ağrı dağını kıskanmak ya da bulutu kıskanmak gibidir.Sen bunları kıskanabilir misin?işte o kadar sıra dışı...
Filmin sonunda atamızın öldüğü anda ve Salih Bozok un intiharı sırasında bütün salon gözyaşları içindeydi....
Arkadaşlar söylenecek çok şey var ama ben sizin izlemenizi tavsiye ederim