1. 1.
  1947 brezilya doğumlu şarkı sözü yazarlığı da yapmış dünyaca ünlü yazar.simyacı,piedra ırmağının kıyısında oturdum agladım,beşinci dag veronika ölmek istiyor şeytan ve genç kadın adlı romanları ve ışığın savaşçısının elkitabı isimli denemelerden oluşan kitabıülkemizde can yayınları tarafından basılmıştır.manevi konuları işlemesi ve evrende herşeyin insanlığın hayrına işlediğini vurgulamasıyla tanınır.
  9 ... veritaserum
 2. 2.
  1947 yılında brezilya da doğdu.yazarlığa başlamadan önce ülkesinde tanınan bir şarkı sözü yazarıydı.bir süre gazeticilik yapan yazar 1986 yılında hristiyanların batı avrupa dan başlayıp ispanya da santiago da sona eren geleneksel hac yolculuğunu yapan kişi.
  3 -1 ... worldlike
 3. 3.
  inançlılığıyla tanınan kaliteli yazar.
  5 ... esneyenahtapot
 4. 4.
  insanlığa simyacı adlı bir eser armağan eden güney amerika nın en çok okunan ikinci yazarıdır. *
  4 ... don santino corleone
 5. 5.
  ..yoksul olan asıl sensin-zamannı kontrol edemiyorsun,istediğini yapamıyorsun,senin koymadığın ve anlamadığın kurallara uymaya zorlanıyorsun...... satırlarına sahip takdir edilesi,her kitabı okunası yazar.
  2 ... freedean
 6. 6.
  dünyanın çeşitli ülkelerindeki,kaliteli sayılan haftalık dergilerde,haftalık yazıları yayımlanan,yanlış hatırlanmıyorsa 2003-2004 sezonunda da ülkemizde aktüel dergisinde yazıları çıkan,dünyanın en başarılı yazarları arasında yer alan ödüllü brezilyalı yazar.
  2 ... orbit
 7. 7.
  'kelimelerin ne kadar da yüreğimden geçmişcesine tanıdık' dedirtebilen yazarlardan biri.
  4 ... shinobi
 8. 8.
  simyacı kitabıyla daha tanınmış ve oldukça iyi para kazanmış yazardır. okunmaya değer yazarlardandır.
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 9. 9.
  "unutmak insanlara verilen en buyuk lutuftur." diyen yazar.
  4 ... dmjoes
 10. 10.
  http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=45290,10,113
  ... mulayim