bugün

entry'ler (302)

karabasan a söylenmek istenenler

bir süre sonra insan gelsin diye bekliyor.

sarı bıyık

hayalimdeki sevgili tipinin bıyığı.

sabah buluşulduğunda naber yarrağım diyen kız

sabah sabah afyonu patlamamış kızdır.

mesaj yazan kadın yazar

çoğu insan gibi, paylaşacak fikri veya söyleyecek sözü olduğunda çekinmeden söyleyen dişi kişidir.

gecenin şiiri

Elbruz dağlarından aşağı,
Bir güzel atsam seni.
Yuvarlanıp parçalansan,
Ucuz bir top gibi.

en kısa peri masalı

sonu çabuk gelen masaldır. misal:

günlerden bir gün sevimli bir peri uyuyan bir ejderhanın burnuna konmuş.
ve ejderha hapşırmış.
son.

gögüs kıllarından battaniye ören adam

Testosteron hormonu yüksek olan adamdır. Sakalı vardır.

hayattaki en güzel anlar

Denizde ve güneşin altında geçen yorucu bir günün ardından eve gidip duş almak, ve başında havlu ıslak saçlarla püfür püfür esen pencerenin altında uyuyakalmak.

why we dont speak english

not a question, just noun clause.

the rocky road to dublin

Orthodox Celts'in de çok güzel coverladığı parça.

deadpool

Çılgın şey. Çılgın oldugu kadar seksi, seksi olduğu kadar komik kahraman.

gece gece viski içmeye bardak bulamamak

öyleyse cay bardagina konup içilmelidir. nerden mi biliyorum, çünkü amerikada bizim kullandigimiz cay bardaginin "perfect whiskey glass" adiyla piyasaya sunulduğunu duydum. peki bu bilgiye güveniyor muyum, elbette hayır. o zaman neden sizinle paylaştım? çünkü paylaşmak istedim.

karısı inim inim inlerken yurtdışında olan adam

karısı hastalıktan, ağrısından, acısından yerinde duramazken yurt dışında olup karısının yanında olmayan adamdır.

zeus a inanmayan insan

Odin'e inanır. Zeus da kimdir?!

zeus yoktur diyen kafir

odin'in valhalla'ya kabul edeceği, midgård'ta yasamini sürdüren tatlı kafirdir.

kürtlerin kökeninin helenlere dayanmasi

bembeyaz, süt gibi, altın saçlı helen kadınlarının duysalar kendilerini adriyatik'in akıntısına bırakacağı önerme. yüce embesilius adına!

mide yanması

süt süt süt...

allahım dünyadaki en güzel şey süt.

torrent kullanabilen kız

Ortalama zekaya sahip, ne yapacağını anlayabilen bir kızdır. Ayriyeten bir özelligi yoktur. Kafalarının üstünde torrent kullanabiliyorum diye bir isik yanmaz -ki bunu yapmaları bu kadar abartilmamalidir zaten. Teknoloji yoksunu olmadigini gösterir torrent kullanmasi, emekcinin karsiti değil aksine emek insanidir. Tracker ekler, dosyayi indir, seedler sonra da güzel güzel oyununu oynar.

yazarların devlet olarak karşılıkları

Yasasin Eiré the great!
Yasasin Erin's Isle!
Yasasin irlanda!

anneanne

Anneanne evindeyseniz durmadan birseyler yersiniz, ve size ikram edilen seylere hayir diyemezsiniz. Zira anneanneler sürekli yiyecek birsey verirler torunlarina ve bu seyler genelde lezzetli olur.

Anneanne evindeyseniz küçükken ayaklarinizi uzatarak oturdugunuzda ustunde minicik kaldiginiz koltuga artik biraz uzun geldiğinizi fark edersiniz.

Anneanne evindeyseniz kumanda size verildiğinde Fox Kids acasiniz gelir.

Anneanne evindeyseniz ve bayramsa, o şekerpare mutlaka mutfakta bir yerdedir ve sizi bekliyordur. Ayrıca bayram harçlığı da yaşınız kaç olursa olsun cabası.

Anneanne evindeyseniz, anneniz çalışıyorsa ve anneanneniz bosnaksa bosnakca ögrenirsiniz. Ya da cerkezce, arnavutca, kürtçe... Anneanneye göre degisir ama anneannenin tontisligi degismez.

Anneanne evindeyseniz ve yılbaşı ise orada mutlaka bir kabak tatlısı vardır. Üstüne de ceviz dövülmüştür.

Anneanne evindeyseniz ve hastaysanız evde nane-limon ikilisinden kahve-limon işkencesine, hatta kudret narına kadar cesitli alternatif tıp çözümleri pesinizi bırakmayacaktır.

Anneanne evindeyseniz ve anneannenizin elinde büyüdüyseniz artık daha fazla büyümek ve anneannenizi yaslandirmak istemezsiniz.

Anneanne evindeyseniz ve anneannenizi seviyorsanız, gidip anneannenizin yanaklarını sıkar ve sarılırsınız.

Anneanne evindeyseniz ve anneanneniz lanet bir kadınsa, uzulmeyin yine de uyuyakaldiginizda 'uyuyanin ustune kar yagar' diyip üstünüze battaniye örtüyordur.

Canim benim.