bugün

dota 'da bir agility herosu. level 6'dan sonra full görünmez gezdiği için * * az hp ile mekana dönen heroları catır-cutur keser. tehlikelidir, sinsidir ve kastıgı zaman adamın anasını aglatır.
smoke screen ve critical strike skilleriyle adamin dotunden kan alan hero. ancak rakip takim ward dikerse zorlaniyor. ya da gem of true sight.
ap'de karşıya bir gondar ya da slardar alarak kolayca yatırılabilecek hero. kastımı kötüdür, koca koridora ward diktirir.
Karşısında noob olmayan mantıklı bir Razor varsa kasamayan late-period herosu.
(bkz: çükümaru yu kastırmayın demiştim ama demiştim)
oynamaktan çok keyif aldığım herolardandır. rahat farm yapar. yarı ofensiftir. full agi asılınır bu heroya ve backstabla erken oyunda çok güzel dmg verir. nc basar, aegis çalar, ks yapar ama yapacağınız bir blade mail ve alacağınız bir gem ile çok sevgili rikimizi alt edebilirsiniz. genede şirindir, tüylüdür, invis olmanın güvenini verir.
son skill'i görünmezlik olmasına rağmen , eurobattle'da oynadığım birkaç oyunda bazı oyuncuların lothar kastığı bir hero.*anti hero'ları slardar ve gondar'dır
alan kişilerin bazıları düşmanlara arkadan vurulması gerektiğini bilmez. lothar ve fury kasan görülmüştür buna.
dota'nın fortçu herosu diye tabir edebiliriz.
kara yılan gibi namert herodur. insanı en gafil anında kesmek için fırsat kollar. karnı sırtı hiç belli değildir.
slark kadar etkili olmayan hero.
sony ps2 de tenchu'nun efsanevi ninjasıdır.
bir gölge savaşçısı olarak görevini sessizce halleder ve özellikle ağır ağır yağan kar altında bir japon bahçesinde insanı derin bir melankoliye sokar..
oç r2 adam gibi sis aç, oç r2 ks için blink bekleme, denilen invisible hero. severim kendisini, oyun başladığında karşıya gondar al diye espri yapılır.
ne olduğunu anlamadan yarı hp ye düşmenizi sağlar farkettiğinizde yada gitmiştir yada ölmüştür.
r2 olarak anılır. Karşı takım oynamayı bilmiyorsa 20-0 gibi bir sonuçla oyunu bitirebilirsiniz.
etrafta sinsi gibi, piç gibi gezen bir karakter.

esasında noob herosu diye nitelendirilmesi hem doğru, hem yanlıştır. "bak bu görünmüyo hacı, ölmezsin" diye yeni başlayan arkadaşlara tavsiye edilir, bu bakımdan noob herosudur. ama iyi kasmış, güzel oynayan, düzgün yerlerde sis atan bir riki dust must dinlemez, yine de öldürür rakibini.

bir de genelde sy kasılsa da, diffusal blade ya da mask of madness pek güzel gider buna. basher ve critical da eklenirse oha olur, yuh olur.
lifestealar'ın* karşısına çıkmaması gereken hero.
kendisi bir satyr dir. yarı keçi yarı insan olan yunan mitolojisinde bir varlık.
Rakip takımda görünce kusmaya, bıkkınlığa sebebiyet veren hero.

iki skill'i pasif olduğu için mana'ya yönelik item'a ihtiyaç duymaz.

Backstab skill'i geliştikçe iki vuruşta creep temizler, çılgınlar gibi farm yapar.

Canı yarıya düşmüş rakip hero'yu blink strike ultisi + backstab ile haşat eder(garnitür niyetine smoke da bırakabilir).

Bu gavat için hesapta yokken true sight almak icap eder, ward dikilir, oyun başı dust bile alınabilir, vb.

Ancak hakkını yemeyelim başlangıç seviyesi için çok ideal bir hero'dur kendisi, rahatça 10-10-20 yapılabilir. 10 kere ölmeyi, acemilikten ötürü ön sevişmeyi atlayıp dan diye rakibe vurmaya çalışacağınız için yazdım canlarım.

Bir de crystal maiden gibi stun özelliği olan hero'lar ile oynadı mı değmeyin keyfine.

Son olarak, eğer deli sikmiş gibi ileri geri hareket eden, sağ sol yapan, kısacası yerinde durmayan biri varsa bilin ki riki'den backstab yememek için öyle yapıyordur.

Hadi bi de bir şey daha yazayım,

Bu arkadaşı oyunun başında gank yapmak için kovalayın zira level 6 olana kadar pek bir numarası yoktur ve öldürmesi kolaydır. Farm yaparken gördünüz mü basın stun'ı, basın disable'ı, vurun damage'ı, kovalayın ibneyi.
adam gibi team kurup kapışıyorsanız kimsenin almayacağı herodur dota2 de. zaten hiçbir pro maçta birisinin gidip de rikimaru aldığını göremezsiniz. nedeni oldukça basit. işsiz bir support azimle bütün haritayı wardlayarak sizi free farm olmanıza sebebiyet verir. öyle çok bir ward a gerek yok kritik yerlere dikilmiş 3-4 ward, yanınıza aldığında dust ile rikimaru da kim la diyip nhahaha şeklinde kahkahalar atabilirsiniz. açıkçası oyuna yeni başlayan 2 skill ile oyunu bitirmek isteyen, support mantığını kavrayamamış türklere karşı alınacak herodur. backstab ı iyi güzel hoştur da ne biliyim true sgiht ile chaos knight tek bile atmaz o derece bir herodur. ayrıca team fightlara sonradan dahil olacağı için hızlı sonuçlanacak ganglerde amaçsız bir herodur. ama hepsinden ötesi bir kere kovalarsa sizi öldürmeden peşinizi bırakmaz.
Pub maçlarının vazgeçilmezlerinden olmasının sebebi diffusal blade çıktığında ve aktif ettiğinde bounty hunter'ın ulti'sinin ve dust'ın etkisinden kurtulması; takımınızdakilerden biri true sight'ı düşürdüğünde yeniden karın ağrısı olmasıdır.

Bir süredir oynamıyorum ama diffusal'a dair bir değişiklik olduğunu sanmıyorum. Diffusal nerf pls.

Bir de true sight'a çok güvenmemek lazım zira canınız yarı yarıya inmişse ve grup halinde dolaşmıyorsanız riki size saldırmaktan çekinmez; ölmeniz hem true sight'ı düşürmeniz, hem de1000 altın kaybetmeniz anlamına gelir.
noob geymlerin vazgeçilmez herosu. no dust politikası ile giden takım r2'yi ile karşılaşmayı kadere bırakır. bu sayede r2 kasar da kasar, kasar da kasar. sonra takımdan birisi şunu der.

''oha riki kasmış...''

oyunu 3 ay önce bıraktım. hayatım daha güzel gidiyor. sinir stres yok. mutluyum.
son güncellemelerden sonra rejenerasyon özelliği elinden alınınca, ulti yerine saçma sapan bir özellik eklenince popüleritesini kaybetmiş hero'dur.