bugün

entry'ler (91)

maria kirilenko

avustralya açık tenis turnavası 2010 da maria sharapova yı eleyerek süpriz yapmıştır. karşılıklı çığlıklarla geçen maça tutuk ve çekingen başlayan kirilenko 3. set itibariyle havaya girmiş, adeta bakışları değişmiştir.maçın başlarında sharapova nın yaptığı vuruş, kirilenko nun poposuna çarparak canını yakmış, kirilenko sevenlerinin yüreğini sızlatmıştır. kendisini tebrik ediyor, ve güzelliğini ileriki turlarda da izleyiciyle paylaşacak olmasına seviniyoruz.

hocam hangi mevkide şans verirse orada oynarım

kendisi eğer gerrard değilse hiçbir mevkide adam gibi oynayamadığını gösteren cümle. ama bak gerrard'a heryerde oynar adam, sözünün eri.*

sözlüğe yeniden gelsem kemalist olurum

sırf polemik yaratmak , antipatik olma pahasına ilgi çekmek için açılmış bir başlıktır. ne amacı ne önemi vardır bu lafın.belki de günlük kemalistlere sataşma ihtiyacını karşılayamamış bünyenin mastürbasyonudur. *

aşık olunan hatunun kanka diye hitap etmesi

'aşık ol veya olma, kanka demiş lan' dedirten olaydır. hatun kişisi kanka,abi,baba vs gibi hitap çeşitleri kullanmamalıdır kanımca.

sınavdan önceki ya kalırsam korkusu

sınava çalışmış olan kişinin yaşayacağı korkudur. çalışmamış olan böyle bir korku yaşamaz. yüreğinde 'ya geçersem' umudundan başka bir şey yoktur çünkü.

21 yüzyılda hala telefona hohlayan sapık

hohlayıp hohlayıp küfrü yedikten sonra , 'bu da erkek cıktı aq' diyerek muhtemelen önceden hazırladığı küfürleri söyleyip telefonu kapatan sapıktır. *

sevgilinin dişinde noodle parçalarının kalması

sevgiliniz japon ise, karşılaşma ihtimalinizin artacağı durum. * *

kadınları kızdırma yolları

ortam gerildiği anda hemen ' biliyorum hatalıydım, kusura bakma , pardon' falan diyerek içlerindeki tartışma gazını ve dırdır isteğini ani bir darbeyle yok etmek. bütün hazırlıkları içlerinde kalır, çünkü bir kadın tartışmaya girecekse en az 5 paragraflık argümanıyla girer.

eskimo evi

iglo denen, buzdan yapılmış, tepesi kubbe olan ve içi göründüğünden daha sıcak olan minik şirin sığınaklardır.

sanatın gereksiz bir unsur oluşu

(bkz: bence sanat insanın kendine yakışanı giymesidir)

şaka bir yana, sanat kavramı tamamen öznel yaklaşımlara açık bir kavram olduğundan agresif çıkışlar yapılmaması gerekir. bazısının şaheser dediğine bazısı kıçını siler.

parmaklarının ucuyla el sıkışan kız

baştan kaybetmiş kızdır. bu kızların bir üst versiyonu da, parmak ucuyla el sıkışırken boka basmış ifadesi takınan kızdır.

türkiye de delikanlı olmanın şartları

sözünün eri ol, onurlu ol, için dışın bir olsun yeter de artar. kırolukla, serserilikle, en önemlisi de varoş delikanlılığıyla karıştırılmaması gereken bir kavramdır delikanlılık.

çok güzelim hiçbir erkek bana hayır diyemez

bu sözünden sonra sadece kullanılmalık kız olacak kızdır. eğer delikanlı yahşi bir gence denk geldiyse, bu lafın hesabını başka platformlarda inim inim inleyerek verecektir.

kola yerine cola yazan odun

(bkz: mal sensin cola da sana girsin)

her şey bitti kola, cola yazımının doğruluğu kaldı. 'cola' yazan emperyalisttir, köpektir, işbirlikçidir diyelim üstüne de iyice kıvama gelelim.

(bkz: stüdyoda gerginlik)

seninle artık biz düşman bile değiliz

'sevgi' kelimesinin zıttının 'nefret' olmadığını bilen birinin söyleyebileceği sözdür. *

bir bayana şemsiyesi altına girme teklifi etmek

'fikir güzel, düşünce güzel de kafaya yemeyelim şemsiyeyi' diyerek tereddütle yaklaştığım eylemdir.

çirkin erkeğe aşık olan güzel kız

efsaneleşmiş sap tespitini pekiştirecek kızdır. (bkz: bir kıza bak bir de yanındaki hıyara)

evet akp ye oy verdim diyemeyen insan

kendi kurtuluşu * için ilk adımı atmış insandır. ayrıca diğer partilere güvenememiş olması mantıklıdır ancak akp ye nasıl güvendiği merak konusudur.

makyajsız kız

nesilleri tükenmeye yüz tutmuş * kızlardır.

evet ak parti ye oy verdim diyen insan

akp denildiğinde çocuk gibi ' hayıııııır ak partiii' diyen insandır. yani bok değil de kaka.