1. 1.
  çok utanılacak, yanak kızartacak bi şey yapılınca olunan şey.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  hele birde kepaze olmakla birleşince tadından yenmez hadise.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  hiç çalışmadığın halde yarın çok zor olan bir sınava girdikten sonra başına gelen durum. ne salakça bir durumdur ki hiç bir şey bilmezsin ama rezil olmak işin ucunda olsa da girersin.konuyla ilgili son gün sadece 2 teste bakarsın vay be böyle miymiş dersin.
  (bkz: kağıdı mors alfabesine benzetmek) * *
  1 -1 ... kacak kelebek
 4. 4.
  vezir olmakla arasında ince bir çizgi vardır.
  yaptığın işi iyi yaparsan vezir kötü yaparsan rezil olursun.
  (bkz: bacak arasından gol yemek)
  3 ... gozluklu kedi
 5. 5.
  bir gün halalar, damatlar, hala kızları felan oturmuş çok sürükleyici bir korku filmi izlerken filmin ana karakterlerinden olan bir aktrisi çıkışı olmayan bir odaya sıkıştıran zombilerin kapıyı kırması ile ''aha şimdi ...ğı yedin'' cümlesinin ağızdan dökülmesi ile içine düşülen feci durum.
  2 ... hercai407
 6. 6.
  fazla samimi olmadıgınız bir kıza gorusuruz derken yanagın uzatılması * ve kızın bir kac sanıye sonra anlaması.Sonucta garip bir rezil olma duygusuyla isteksiz bir sekılde opulmustur kız.
  7 -2 ... avadakedavra
 7. 7.
  yeni baslanan işin ilk gününde, tuvalette kilitli kalıp, mal gibi bekleyip, sonrasında arka cepten işyerinin kartvizitini bularak sekreteri arayıp serbest kalmak rezalet için en iyi örneklerden biridir.*
  ayrıca (bkz: survivor)
  6 ... semigod
 8. 8.
  az önce sona eren isviçre - çek cumhuriyeti maçının son dakikalarında, kameraların kendinde olduğundan haberdar olmayan bir taraftarın burnunu karıştırırken yakalanması bu eyleme bir örnektir. üstelik eylem önüne ''tüm dünyaya'' kelimelerini alarak gerçekleşmiştir.
  2 ... sgun
 9. 9.
  (bkz: isviçre)
  maçtan evvel milli takımımızı kebap olarak görüp sonucunda çarpılmışlardır.

  (bkz: nimetle şaka olmaz)
  1 ... vurursa gol olur
 10. 10.
  az önce başıma gelen durumdur. facebookta aceleyle foto taglerken yanlışlıkla kendi ismim yerine pek samimi olmadığım bir erkek arkadaşımın ismini yazdığım (daha dorusu bir harfi girince otomatik olarak gelmiş) ve manyakmısın kızım sen! şeklinde bir tepkiyle karşılaşmam sonucu olmuştur.
  1 -1 ... dontcry