bugün

çok utanılacak, yanak kızartacak bi şey yapılınca olunan şey.
hiç çalışmadığın halde yarın çok zor olan bir sınava girdikten sonra başına gelen durum. ne salakça bir durumdur ki hiç bir şey bilmezsin ama rezil olmak işin ucunda olsa da girersin.konuyla ilgili son gün sadece 2 teste bakarsın vay be böyle miymiş dersin.
(bkz: kağıdı mors alfabesine benzetmek) * *
vezir olmakla arasında ince bir çizgi vardır.
yaptığın işi iyi yaparsan vezir kötü yaparsan rezil olursun.
(bkz: bacak arasından gol yemek)
bir gün halalar, damatlar, hala kızları felan oturmuş çok sürükleyici bir korku filmi izlerken filmin ana karakterlerinden olan bir aktrisi çıkışı olmayan bir odaya sıkıştıran zombilerin kapıyı kırması ile ''aha şimdi ...ğı yedin'' cümlesinin ağızdan dökülmesi ile içine düşülen feci durum.
fazla samimi olmadıgınız bir kıza gorusuruz derken yanagın uzatılması * ve kızın bir kac sanıye sonra anlaması.Sonucta garip bir rezil olma duygusuyla isteksiz bir sekılde opulmustur kız.
yeni baslanan işin ilk gününde, tuvalette kilitli kalıp, mal gibi bekleyip, sonrasında arka cepten işyerinin kartvizitini bularak sekreteri arayıp serbest kalmak rezalet için en iyi örneklerden biridir.*
ayrıca (bkz: survivor)
az önce sona eren isviçre - çek cumhuriyeti maçının son dakikalarında, kameraların kendinde olduğundan haberdar olmayan bir taraftarın burnunu karıştırırken yakalanması bu eyleme bir örnektir. üstelik eylem önüne ''tüm dünyaya'' kelimelerini alarak gerçekleşmiştir.
(bkz: isviçre)
maçtan evvel milli takımımızı kebap olarak görüp sonucunda çarpılmışlardır.

(bkz: nimetle şaka olmaz)
az önce başıma gelen durumdur. facebookta aceleyle foto taglerken yanlışlıkla kendi ismim yerine pek samimi olmadığım bir erkek arkadaşımın ismini yazdığım (daha dorusu bir harfi girince otomatik olarak gelmiş) ve manyakmısın kızım sen! şeklinde bir tepkiyle karşılaşmam sonucu olmuştur.
(bkz: madara olmak)
''Rezalet olmak'' şeklinde tilkicesi vardır...
kendinizi kurtarmak, durumu toparlamak için aceleyle hareket ettiğinizde, reaksiyon verdiğinizde daha beter olunan durum.

(bkz: mal olmak)
genel geçer yazılı olmayan kural ihlalidir.
hayatta kimsenin kendi başına gelmesini istemediği vahi durum.
bazı uzmanlarımız, kendimizi bilerek rezil ederek bu psikolojiden kurtulmamızı öğütlüyor.
az önce başıma gelmiştir. sahnede şiir okurken, şiiri tamamen karıştırdım. Sonra takıldım bir yerde, baktım olmuyor "müziği kesin" dedim ve ekledim. "sahnelere alışığım, ama ilk kez şiir okuyorum ve başıma gelmesini istemediğim bir şey oldu şimdiki. sizden bir isteğim var, sokakta beni görürseniz gülmeyin. bir alkış alsam." salon koptu o an, ayağa kalkıp alkışlayanlar oldu. "işte bu" dedim ve sonra teşekkür ettim. alkışı kesmediler ve ellerimi yumruk yapıp kaldırdım, salondan kendimi attım kankamla. bir paket sigarayı bitirdik. ama aslında karizma da yapmış olabilirim lan. her neyse, gören güldü o ayrı. sonra iki kez daha alkışlamışlar ama ben yoktum tabii.
herkesin başına gelebiliyor. takmayın lan! hayat ipince yaşanması gereken bir şey değil. arada güzel anılara ihtiyacınız var.
http://www.incicaps.com/images/fblialert2.jpg
dolgu için zar zor dişçiye gidilmiştir.aksaklıklardan dolayı tedavinin 1 saat gecikmesi iyice dellendirmiştir.dolgu yapıldıktan sonra dişçi ukala ukala* 'bak bakalım beğencek misin?' der*,zaten bu kadar bekletildiği için sinirli olan ben, aynaya bi göz bakıp 'e ama bu çok uzun olmuş,diğerlerinden farklı' dedim.*.dişçi de gelip 'hangisi yahu' der,diş gösterilir,'kızım o senin kendi dişin,ben yanındakini yaptım,valla benim yaptığım daha güzel bak,allah var şimdi.' der.**.hah işte o an ben yarılsaydım da yer bana girseydi be sözlük.*
bir avmde sesiıni kontrol edemeyip 'godoşşşş' diye bağırmak.
telafisi mümkün olmayan bir şey yapıldığı durumlarda, karşısına geçip diyecek bişi bulamamak ve bunun altında ezilmektir aynı zamanda.
göt olma durumudur.
osurduğun an buna en yerinde örnektir.
burnunu karıştırırken yakalandığın an.
coğrafya öğretmenliği okuyup amasra'nın haritadaki yerini yeni öğrenmek.*
peltek konuşan bir beyefendinin yanında onu unutarak, şakasına peltek konuştuğun ve onun da bunu duyduğu andır.