1. 1.
  Re4 serinin son çıkan versiyonlarındandır.Tüm resident evil serisinde olduğu gibi yine tek başımıza oynamakta zorluk çekeceğimiz bir atmosfer var.Sisli bir hava, etrafta bağıran zombiler, tempo yükseldikçe ayar veren müzik bizi tırstırmaya yetiyor da artıyor. Kahramanımız Leon Kennedy ile oynuyoruz.Görevimiz amerikan başkanının kızı Ashley'i bulup kurtarmak ama bu o kadar da kolay değil. Herşeyden önce alışmamız gereken değişik bir kamera açımız var third person shooter. Sağ analog tuşuyla kamerayı çevirebiliyoruz bu açıya alışana kadar biraz zorluk çekiyoruz ama sonra o zombi gelsin bu bu zombi gitsin ortalığı mermilerimiz yettiğince dağıtıyoruz. Oyunun ana sorunlarından biri cephane problemi.Öldürdüğümüz düşmanlardan mermi alabiliyoruz.Resident evil 4 serinin diğer versiyonlarına göre daha action dolu ve puzzle sayısı oldukça azaltılmış.Vöödee diye ortaya çıkan zombiler biraz hoplatıyor ama oyunun ana temasını bu oluşturuyor.
  Silah çeşidimiz oldukça fazla.Tabancalar, pompalı tüfekler, makinalılar ve bunların upgradeleri oyunu oldukça eğlenceli hale getiriyor.Etraftaki torbacı kılıklı adamdan herşeyi alabilmek mümkün (tabiki parası ile).Oyun içersinde topladığımız alet edevat ve taşlar bize geriye silah upgrade'i olarak geri dönüyor.Tüm seride olduğu gibi bu versiyonda da daktilo kullanarak oyunumuzu kaydedebiliyoruz.
  Oyunu tüm bölümlerini anlatıp oyun zevkinizi kaçırmak istemem. Oyunu bitirdikten sonra değişik karakterlerle yeni modlarda oynayabiliyoruz. Son dönemde ortay çıkan en iyi survival horror oyunlarından biri, şiddetle tavsiye ederim. (bkz: Capcom) ellerine sağlık..
  4 ... everyman
 2. 2.
  pc icin sayili gunleri kalmis efsane serinin super oyunu.
  2 ... burning heart
 3. 3.
  süper oyun. fakat elimdeki versiyonunda, oyun içinde geçen ingilizce konuşmalar arapçaya çevrilmiş ve eleman öldükten sonra sela okunuyor. şaka değil gayet ciddiyim.
  13 ... yarali kopek
 4. 4.
  büyük bir heyecanla alınan fakat ekran kartının problem çıkarması nedeniyle oynanamayan oyun.*
  1 ... fadetoblack
 5. 5.
  resident evil 3 ile kıyaslanacak olursa oldukça başarısız olan gerilimden ve korkudan uzak oyun. tam bir hayal kırıklığı denebilir. zira resident evil 3 gibi bir başyapıtı oynadıktan sonra insanın beklentileri ister istemez artıyor.
  -9 ... eurasia
 6. 6.
  https://video.uludagsozluk.com/v/resident-evil-4-46563/

  videosu bile 1.5 milyon kişi tarafından izlenen süper ama keşke fps olsaydı dedirten oyun.
  2 -1 ... erdinch
 7. 7.
  ilerledikçe mermi problemi çekilen oyun. hele ki salazar'ı geçtikten sonra "iron man"leri nasıl öldürdüğümü allah bilir. mermiler resmen idarelik, fazlası yok. neredeyse bütün mermilerinizi salazar'da harcıyorsunuz. bu yüzden oyunun sonunu getirebileceğimi sanmıyorum, üç-beş mermiyle nereye kadar?

  üç gün sonra edit: sonu geldi lan.
  3 ... madrid ulku ocaklari reisi
 8. 8.
  çıktığından beri 3 kez playstation'da 1 kezde bilgisayarda bitirdiğim tadından yenmez süper aksiyon oyunu. eski oyunlara oranla korkutuculuğu yitirsede serinin bugune kadar çıkan en güzel ve akıcı oyunu olmakla beraber getirdiği akıllı zombi kavramının serinin devamındada (bkz: resident evil 5) kullanılacağını öğrenmek pek bi güzel olmuştur.

  eğer oyunu bitirdikten sonra daha önceki oyununuz üzerinden devam ederseniz son bölümde bıraktığınız gibi aynen sıfırdan başlamak mümkün. tabii bunu yapmamızın amacı herşeyimizi satarak yanlış hatırlamıyorsam 1.000.000 altın karşılığı satılan sınırsız rocket launcher ı kullanabilmek. eğer extralarda ada isimli hatunla separate ways ide bitirirseniz (ki oda oyunun bütünlüğünü sağlayan güzel bir extra olmuş) bu seferde merchant kardeşimizde yine 1.000.000 altın karşılığı satılan chicago typewriter isimli mermisi, şarjörü hiç bitmeyen bir taramalı tüfek ortaya çıkıyor. tabii anlaşıldığı gibi cebinizde bu iki silah varken sırtınız yere gelmiyor ortamdan ortama akıyor en sonundada saddler ı adeta dalga geçerek tokatlıyorsunuz. fakat son bölümde hatunun saddler ı öldürmek için verdiği special rocket launcher ı kullanmassanız oyun takılıp kalıyor. burdan capcom u kınıyorum.
  5 -1 ... martyr
 9. 9.
  bilgisayar portu oynanılamayacak derecede kötü olan oyun. mouse bir defa desteklemiyor. gamepad olmazsa oyunu oynamanın mümkünatı yok. yok sol shift e basılı tutacaksın da, w,a,s,d ile nişangahı üzerine hurra diye gelen 3-4 adama sırasıyla isabet ettirip bir de ayrıetten e tuşunu basarak silahı ateşleyeceksin de, ohooooo. yok ya. tps oyunu olup, oyunu karakterin sağ omzunun üzerinden görüyor olmamız da cabası. grafikler de oldukça eski. komple bir ps oyunu kısaca.
  -2 ... notrinova
 10. 10.
  wii versiyonu gerçekten çok zevkli olan oyundur, wiinin kontrollerinin tüm özelliklerini güzel bir şekilde kullanmıştır.
  1 ... president evil