1. 1.
  Renault Clio hatchback'ten Türk zekasıyla türetilen sedan araba bir tek Türkiye'de bulunur.Az yakar.Taksiye çevrilir.
  2 ... ratata
 2. 2.
  şirketler tarafından en çok tercih edilen araba modeli.yollarda da en çok gri rengi görülmektedir.
  1 ... erdem andac
 3. 3.
  hoş 2. eli satılabılır orta sınıf aracı
  ... myway
 4. 4.
  ön sağ sol, arka sağ sol çamurluğun herhangi bir çarpışmada aracın diğer aksamlarına zarar vermemesi için plastikten yapılmış orta sınıf bir aile aracı
  ... picnick
 5. 5.
  Türk mühendislik harikası...Denge unsurunun biraz eksik olduğu,büyük bagajlı esası miniminnacık araba
  ... pucca
 6. 6.
  2006 oto showda tanıtmıs oldugum araba modelidir(clio3)
  ... zebellakh
 7. 7.
  hatchback clio'dan büyük olmasına karşın daha hafif olan otomobildir.
  ... pezzo-soprano
 8. 8.
  Türkiyede her üç*kişiden birinde bulunan araç. Benzini susuz kalmış biri gibi bir dikişte bitirir,çok yakar fakat konforludur. Yokuş tırmanırken rahatlarsınız,yol tutuşu o kadar iyi değildir.
  -4 ... southpark
 9. 9.
  dizel motorlu versiyonları, mazotu koklayarak yakar. 120 ytl'ye dolan deposuyla,uzun yolda 90 km/saat hızı geçmediğiniz sürece ortalama 1240 kilometre yol gidebilirsiniz. yine aynı depo yakıt ile şehir içinde, motoru bağırtıp çağırtmazsanız 950 kilometre gezebilirsiniz. (bkz: test edildi onaylandı)

  yakıt anlamında ekonomik olmasına rağmen, parça anlamında böyle değildir. yan sanayi parça kabul etmez. orjinal parçaları da ebesinin örekesi kadar pahalıdır. örneğin ; sadece bir tekerlek rulmanı 40 ytl'dir. ya da bir triger kayış seti 110 ytl'dir. hepsini bir kenara bırak, alternatör kayışı gergi rulmanı 90 ytl'dir.

  buna keza, bu masrafları 2 ya da 3 yılda bir yaparsınız. tofaş gibi her hafta başka bir tarafı arıza yapmaz. yılda ya da iki yılda bir yapar , pir yapar.
  2 ... gibi geliyor bana
 10. 10.
  renault'un ideal bir arabasıdır. düşük arabalara binip, motor sesine hayran, trafik de zikzak çizmeyi marifet sanan kişilerin üstün zekaları, bu güzelim otomobile ''sümbül'' benzetmesini uygun görmüştür.
  ... trajikomik