bugün

entry'ler (95)

km player vs gom player

Gom playerin kazanacağı karşılaşma.

burak yılmaz

Son yıllarda türk futbolunda yetişen ender yeteneklerden biridir. Iyi bir forvet.

can bonomo nun pişmiş kelle gibi sırıtması

aklıma kemal sunalın ŞABAN karakterini getiren görüntüdür. işte bu yüzden rahatsız olunmaz.

fenerbahçe nin amatör kümeye düşürülmesi

galatasaraylıyım diyen ama aslında fenerbahçe düşamanı olan vatandaşın rüyalarını süsleyen ve sacedece orda olacak olan durum. üzgünüm hayatım.

bir kadının kendini en kötü hissettiği an

beyazlar içinde regl olduğu an. eğer iyi bir koruyucusu yoksa çok fenadır.

baba ben yazar olduma muhtemel baba cevapları

-baba ben yazar oldum.
+kitabını getir de bir bakayım.

uefa nın fenerbahçe yi avrupa dan 5 yıl men etmesi

uefanın cas taki davayı geri çektirmek için yırtınmasının bir sonucudur. ama o dava sonuclanmadan verilecek böyle bir karar sonucunda o dava fenerbahçe lehine sonuclanırsa verilen cezanın kattıyla alınacağı durumdur.

adalet ve kalkınma partisi

ismiyle pek alakasız, fakat fikrine çok sahip acayip sinsi ve zeki partidir. sistemli ve tutarlı olup bütün muhalefetleri deviren iyi politika yapan ama iyi siyaset yapamayan partidir.

19 mayıs bacak bayramı

bu bayram katılmaması daha münasip olan irticai beyinlerin bu bayrama yapıştırdıkları yaftadır. "dervişin fikri neyse zikri odur." özdeyişini kanıtlar niteliktedir.

atatürk her gece gizli gizli kuran okurdu iddiası

neden olmasın dedirten iddiadır. atatürk de sonuçta bir müslümandır ama bunu neden gizli gizli yapmıştır sorusu akla gelir.

fakir insanlarla muhatap olmak

böyle bir başlık açılması bile sınıf ayrımı yapmaktır. fakir insanlar da insandır. sadece sizin kadar paraları yoktur fakat parayla adam olunmadığının binlerce örneği vardır. ayrıca bir "düşünmek gerekir neden paraları yok" diye, gerçekten düşünmeyi bilen insanların hemen ulaşacağı sonuç "yandaş olmadıkları için" olacaktır. o yüzden de hükümeti eleştirmeleri çok normaldir. bu otobüse binen elit insanlara gelince rahatsız olunduğu durumlarda inilebilecek bir yerdir o otobüs.

ömer aşık

türkiyedeki en iyi pivotlardan biridir. fenerbahçe menşeilidir. son sezonlarda nba de boy göstermekteedir. boyu 2,16 dır. tutulması zor sovunması kuvvetli bir center olarak göze çarpar.

ak parti hükümetinin en yararlı politikası

bence sağlık politiksı kısmen yararlı sayılabilir. ancak genel anlamda böyle bir politika yoktur. unutmadan okullarda dağıtılan kitaplarda iyi bir hamleydi fakat keşke kitapların içine biseyler koysalardı.

çok üşengeç olmak

öğretmenin verdiği ödevi unutacağını bile bile yazmayıp sonra unutan kişinin olduğu şey.

izlediğim en mükemmel film fight club diyememek

yüzüklerin efendisi, kusursuz dünya, piyanist, akıl oyunları, vanilya gökyüzü, sihirbaz, ilk korku filmlerini izlemiş olmaktır.

ilker başbuğa on başı yakıştırması

çanakkale de bir destan yazan Seyit ONBASIYDI. geçenlerde şeriatçı bir yazar "onbaşı olamayacak adamlar paşa oluyor." demiş bu onbaşılık neden bu kadar ezikleniyor anlamıyorum. o da ordunun bir askeri neferi hemde paşa gibi yatan kesimden değil savaşan kesimden.

milli eğitim den tartışılacak 19 mayıs kararı

atatürkçü kurumların başına atatürk düşmanı insanlar atayan anti-kemalist bir hükümetin milli eğitim bakanlığının aldığı iğrencimsi karardır. ne de olsa 19 mayıs kutlamalarını ismet inönü faşit italyadan almıştır(!) kutlanmaması normaldir.

savaş olasılığını azaltma teorileri

emperyalizmin uğladığı içsel çökertme politikalarının savaşa gerek kalmadan işe yaraması savaş olasılığını çok büyük oranda azaltır.

cevap gelmeyeceğini bile bile mesaj atmak

umut dünyası diye boşuna denmemiştir. her insan bir umutla bağlıdır olaylara umutlarını korur üzerine gider ve umutlu yaşamaya çalışırlar. ya gelirse...

bir milliyetçi ile tarih tartışmak

genellikle hatalı da olsa osmanlı padişahları ve orta asya türklerine öyle davranılmayan durumdur. yanlı bir tarih tartışması olur.