1. 1.
  1.7 litre motor hacmi ile son zamanların aynı sınıf otomobillerine bile taş çıkaracak performansa sahip makine.
  ... isibilenisegitmeyen
 2. 2.
  hem görünüşü hem performansıyla tatmin eden spor görünümlü aile otomobili.zamanında çok asfalt aşındırmış,yarışlarda tozu dumana katmıştır.şimdilerin ihtiyar delikanlısı,kalkışlarda atiktir ve tüm araçlara dikiz aynalarından bakarsınız ama freni yoktur tutmaz bu yönden zayıftır ve bu meziyetinden oto tamircileri tarafından uçan tabut adı takılmıştır.mesela trafik ışıklarını gördünüz zaman frene basın o ışıklara gelene kadar ancak durabilmektedir.
  -1 ... brkarsy
 3. 3.
  bazı testlerde hızlandıkça hafiflediği ortaya çıkmıştır ki tam aksine hızlandıkça yere basma kuvvetinin artması gerekir.
  -1 ... erdem andac
 4. 4.
  kendisi 5500 devirde 90hp güç üretir. türkiye de ilk çıktığı yıllarda büyük sükse yapmıştır. ayrıca türkiye nin ilk hatchback tasarımlı otomobilidir.0 dan 100 e 12 (11.7) saniyede çıkmaktadır. frenleri zayıftır. yerden yüksekliği türkiye şartlarına göre ayarlandığından virajlarda tehlikeli salınımlara girebilir. kafadan kaymaya eğilimlidir.
  1 ... astragsi
 5. 5.
  hala kullandığım yoldaşım.
  92 senesinde babamın 180 km'nin üzerine çıktığını hatırlıyorum da araç 1 saniye yere değiyorsa 5 saniye uçarak gidiyordu.
  şimdi tüp takıldı, ibreyi görüp üzülüyorum, o da üzülüyor biliyorum.
  9 ... tenpura
 6. 6.
  (bkz: renocular)
  1 ... redrack
 7. 7.
  halihazırda yoldaşım olan araba. Kırmızıdan yeşile dönen ışığın ardından insanlar daha durumu algılıyana kadar siz 3. Vitese geçmiş olursunuz. Ne bmw ne audi o ilk anda yetişemez size. Ama önemsiz iki sorunu var bu modelin.

  1-Hızlandıkça yere basması gerekirken bu arabalar hafifler. Yol tutuşu hak getire yani.
  2-hızlandığı ölçüde duramaz. Normal bir araba şöförü ışıkları gördüğünde yavaşlıyosa bu arabanın sürücülerinin daha görmeden yavaşlamaları gerekir.

  Dediğim gibi bu önemsiz iki detay haricinde canavar gibi arabadır.
  4 ... yastigimi rahat birakin
 8. 8.
  gaza basınca giden ama frene basınca durmayan 4 tekerlek. bunların bildiğin hastaları var. sarı renkli çelik jantlar, müzik sistemleri, simsiyah ama zifiri siyah camlar, bide spoiler olmazsa olmaz. (bkz: apaçi)
  ... burdaherseyvarmi
 9. 9.
  efsanelerdendir.
  ... futurefallen
 10. 10.
  rıdvan'ın oynadığı lassa reklamındaki araba. "amca amca top top" repliği unutulmayan dillere pelesenk olan reklamın başrol oyuncusu.

  neler yapardı ahanda görün.

  http://www.timsah.com/Unu...-amca-top-top/qTVPMT5IWW3
  ... seyiluk