renault 11 flash tan 3 hp lik güç artışı, renault un değişine göre "petal formlu koltukları, alt minder dahil",ön far, ve jant tasarımıyla ayrılmaktadır. ayrıca iç aydınlatması flash ın yeşil iken flash s in turuncudur.
yarı headers özelliğine sahip manifoldu sebebiyle otomobil üzerinde açık hava filtresi varmışçasına tabiri caiz ise "böğürür".
zamanının türk subaru'sudur. motor gücünün hakkını veremeyen yol tutuşu sebebiyle bagaja 60-70 kg demir döktürmenin işe yaradığı söylenirdi.
motor hacmi,gücü ve ağırlığına nazaran hızlanma değerleri aslında hiçte parlak değildir (0-100:12 sn)
ne var ki zayıf yalıtım-düz kokpit ve yakın-düz ön cam durumu yüzünden daha atakmış izlenimi verir.
direksiyonu hakikaten serttir,debriyajı da serttir,vites geçişleri de serttir. ancak kullanımı keyiflidir.
orta okula giderken hayranlığımdan dolayı ders dinleyemediğim, Flaşı olanların üstün insan olduklarına inandığım otomobil. Hep bizimde olsun isterdim ki, babam bir gün evin önüne lada-stejın cektiğinde estetik krizlere girmiştim.
1.7 litre motoruna rağmen 0-100 hızlanması 12 saniyedir. pek verimli bir motor değil ama yüklemeye oldukça uygun. en basitinden bir flash s alıp açık hava filtresi, dereceli egzantrik vs. yaparsan güzel olur. bu arada frenleri bu arabayı durdurmaya yetmiyor, kesinlikle daha büyük ön fren diskleri ve arka kampanaların büyütülmesini istiyor. tasarımı güzeldir, flash s oldukça sportif duran bir araçtır. koltukları ve 3 kollu demir direksiyonu harikadır. 3 kapılı renault 11 turbo ülkemizde az da olsa vardır. almak istediğim otomobillerden birisidir.