bugün

reddedildim
terk edildim
şener şen in bir filminde olduğu gibi söylendiğinde güldüren ama aslen pek beter bir durum olan kendinize olan güveninizi yıkan, büyük ihtimalle çok zalim bir yargıç olarak o anki acınızla birlikte bütün hayatınızı sorgularsınız ve acınız ikiye katlanır ama sonuçta iyi olur her şey bulutlar dağılır falan diyemem, yaşayıp görelim.
(bkz: erkeklerin çıkma teklifini reddetmesi)
kompleksli tiplerin hırs yaptığı durum.
bazı bünyelerde acıdan daha çok pişmanlığa sürükleyen durum.hele bir de aşık olmadığınız biri ise reddeden kişi, gereksiz maceraya atılmanın oluşturduğu düşünce ile pişmanlık derecesi 2 kat daha artar.
belki de bir uyarıdır, dev aynasından çekilme zamanı gelmiştir, her şeyi elde etmeyi kolay sanan bünyeye derin bir darbedir.reddetmenin karşı tarafı ne kadar zor duruma düşürdüğünün, şımarıklığın sorgulanması gereken andır, kendine getirir insanı.
daha dikkatli olmak gerektiğinin altını çizdirir, insanlara karşı davranışlarını sorgulatır, hayatında belki de ilk kez aynı ortamda nasıl karşı karşıya geleceğiz korkusu sarar içini.1-2 saat düşündürür, şoka sokar, geriye doğru tüm ayrıntılar gözden geçirilir ama faydasızdır, bunun da hayatın bir gerçeği olduğu farkedilir.alınan dersler yönünden hayatta daha sağlam adımlarla ilerleme kararı almanızı sağlar.
olay soğuduktan sonra mantıklı düşünülmeye başlanır...fazla kapılmamak gerekir, unutmak, unutturmak gerekir; sonuçta o da senin gibi insandır ve bu tercih meselesidir.karamsarlığa kapılmadan, komplekslerden uzak durup şöyle bir silkenelenip yeni sulara yelken açılmak gerekir...
(bkz: reddedilmenin tapındıran büyüsü başlamıştı)* *
kızlara olan bütün inancınızı kaybettiğiniz andır reddildiğiniz an. o an olayı takmıyor gibi gözüküp, gayet olgun karşılamanız en iyi çözümdür, karşıya koz vermemek lazım. ama herkesin en az bir kere yaşaması lazım bu duyguyu okadar acı ve o kadar hayat dersleri doluki, adımlarınızı çok daha sağlamlaştırıyor bidaki ilişkilerde.
daha kötüsü için :

(bkz: terk edilmek)
orta okulda su sekilde de gelisebilir;

Mekan:okul servisi

uzun suredir cilvelesilen kizin yanina oturulur ve olaylar gelisir...

erkek: sana bisey soylemek istiyorum bayadir.

kiz: nedir soyle ?

erkek: ya bosver neyse. ( burda zaman kazanilip, kizin hareketlerinden yola cikarak analiz yapilir.)

k: ya soyleeeeeeeeeeeeeeeeeeee ( eliyle ceketi soyle bir cekistirerek /cilve/)

e: aman bosver daha sonra soylerim. ( evet diyeceginden emin olmak icin bir isaret beklenir. Zira genc delikanli kaldirmaz reddedilmeyi)

k: neyle ilgiliydi en azindan onu soyle ( aha iste burdan hem ne oldugunu konusunda sifreyi gonderilir hem de ters teperse cevirmek icin alan yaratilir.reddedilmemis olup, ego tatmin edilir.)

e: hmmm.. mmmmm... aaaaa.. ooooo.. sen ve benle ilgili iste..( sirin gorunecem diye got bas ayri oynar bu cumle sarfedilirken..nefesler tutulur. artik mesaj gonderilmistir gayri resmi olarak.)

k: e hadi soyle ozaman (kizin olumlu bir sekilde gozlerinin ici gulmektedir.)

e: benimle cikar misin ? (Allah der genc bunye icinden)

k: Hayir, olmaz.

e:....(bu kismi biliyorsunuz) *
bazen direkt hayır cevabı alınmaz;
-ya hatice yarın bir yerlere gitsek,hani arkadasız ya biz,birbirimizi tanıcaktık??
-yarın kursum var olmaz.
-pazar da olabilir ya?
-pazar da tatbikatım var.
yuh yani bu kadar olmaz be dedirtecek reddedilme sekilleri vardır.
sonucunda hırs duygusu veren durum.
hırslandıkça reddedilmeyi teşvikleyen durum.
geriside bir kısır döngü.
"ben sana layık değilim, sen benden iyilerine layıksın..."
"sen çok iyi bir insansın..."
"seni üzmek istemem ama..."
"ben seni arkadaş olarak görüyorum..."

gibi ve daha niceleriyle gerçekleşen türleri vardır.
bunlar ki, kimsenin kimseye yapmaması gereken şeylerdir.
ilk defa başıma gelen ve beni fena halde afallatan durum. *
göt kalkıklığının en büyük panzehiri.
(bkz: reddedilmeyi göze almak)
güzel bir gülümseme eşliğinde reddedilince bünye bir daha kendine gelememektedir.o haliyle bir bıçaktır kalbe saplanan.bir paradoks haline gelip döner durur hayatınızın içinde..
hayata yeni bir anlam katan durum.
an itibariyle yaşadığım öss nedeniyle hayattan soyutlanan bir kız tarafından uygulanan olay. **
belirsizlikten bir derece daha iyi olan sey en azından agız tadıyla hayata isyan edebilir ve buna hakkınız oldugunu dusunursunuz.
akabinde asla pes edilmemeli, gelecekte o (kıza)(erkeğe)(eşcinsele)* sonuna kadar pişmanlık yaşatmak için kolları sıvamalıdır. örneğin en yakın arkadaşıyla çekici olmasa bile çıkmakla başlanabilir.
aldatılmaktan, kandırılmaktan daha kötü hissettirmeyecek durum.
zayıf bünyelerin kaldıramadığı eylemdir. kendilerini aşağılanmış hissederler, bunu gurur meselesi yapıp intikam hayalleri kurarlar. gazetelerde aşk cinayeti olarak görürüz çoğu zaman.
sorunun sadece kendinde olduğunu düşünenler için büyük bir yıkım, beni kaçırdı diyenler için ise garip bir çelişkidir yeterince doğru sahibi olamamak, zamanlama ve insan hatası yapmaktan kaynaklanır. dünyadaki herkes birbirini kabul edecek değildir. bu olayı yaşadıktan sonra iç sesle bir muhasebeye girişmeli ve aramaya inanmak olgusunun peşinden gidilmelidir.
en moral bozanı hiç şüphesiz ki iş başvurusu için gelenidir.
en azından denenmiştir.
elle tuttulur, gözle görülür sonuç vardır.
yaşayın efenim, başlarda koysa da güzel bir duygudur.
Evet reddedildim işte n'olacak yani dünyanın sonu mu geldi? (bkz: önümüzdeki maçlara bakacağız)