1. 1.
  beğenilmediği ve yeterli gelmediği için kabul edilmemek,kovulmak,dışlanmak anlamına gelen can acıtıcı kelimedir.
  başlıca türleri:
  -birliktelik teklif edilmiş kişi tarafından reddedilme,
  -evlenme teklif edilmiş kişi tarafından reddedilme,
  -iş başvurusunun reddedilmesi,
  -vize başvurusunun reddedilmesi,
  -evlatlıktan reddedilmek.
  hepsi bir derece üzücüdür ama aşık olduğunuz bir insanın sizi reddetmesi kadar kötü koymaz bünyeye. ***
  19 -2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  en dümur olaylardan biridir. özellikle kabul edilme beklentisiyle girişilen bir işten bu netice çıkarsa artık dünyanız başınıza yıkılmıştır. reddeden olmak da çok farklı bir durum olmasa gerek.
  8 ... palta
 3. 3.
  basından asagıya kaynar suların aktıgı gibi etki yaratan bir korku.
  8 ... derek
 4. 4.
  cesaretin her zaman işe yaramadıgını idrak etmenize yarayan durum
  16 -1 ... broadcastonwax
 5. 5.
  An itibari ile başıma gelmiş, gergin olay. büyük bir umut, bir hevesle başladığınız işe "hayır,olmaz" cevabı almak....saçların birden beyazlaması....kalbin durması....içten geçenler.....

  çok pis yaa.
  9 -1 ... seri eksi oy veren ibne
 6. 6.
  kalbin an itibarı ile duracak gibi olmasıdır, nedensizdir. dünyanın sonunun bu reddedilmeyle başlamayacağı gerçeğini anlamaya yardımcıdır belkide. istediğinizi tam olarak belirtememenin de bir hüznü vardır artık bünyenizde, çünkü buna bağlarsınız bu reddedilişinizi birazda. bağışıklık kazandırır sürekli reddedilmek ve hayata dair küstürür kimi zaman kimilerini. olsundur çünkü her zaman herkesin dilediği şeyler olamamaktadır. bu gibi durumlarda kader ve kısmete atılır kabahat. uzunca bir süre sahip olunan cesaret yerini çekingen bir ürkekliğe bırakmıştır. herşeye rağmen, hayata dair tecrübe kazanılmıştır, sevinilmelidir.
  9 ... the kid
 7. 7.
  korkusu ile yaşayıp, karşılaşmamak için her önlem alınmaya kalkıldığında; gerçekleşmesi kaçınılmaz hale gelen olgudur. Hayatta her evet olumlu olmayacağı gibi, her hayır da hayırsız değildir diye düşünmeli. Ayrıca (bkz: moral bozukluğu)
  3 ... kelkeshoze
 8. 8.
  bir anda kıpkırmızı kesilirsiniz. Sanki vucudunuzdaki tüm kan oraya toplanmıstır. Kanın hararetinden midir bilinmez , bir anda karsınızda duran ciger parcalayıcı sahsa suni öfke duymaya baslarsınız. O anda o sahsın ne orospulugu kalır, ne ruhsuzlugu. Mesajlar cekilir, baska bir sahıs ugruna bunların yaptıgı ve dengesiz biri oldugu yuzune vurulur. Ama secilen kelimelere zerre kadar dikkat edilmez. karsındakinin de bir kalp tasıdıgı o anda umur sınırları dahilinde değildir ne yazik ki. sinir ve sicaktan sonra bir uyku bastirir. Sevdicekle kapısmanın ardından artık bir tam gün gecmistir. Ama az evvelki ask cocugundan eser yoktur. * Kızmak istersiniz ama nafile. Sinirlerinizi dün gece nereye koydugunuz konusunda en ufak fikriniz yoktur. Tek bildiginiz artık koskoca kırık bir kalple karsı karsıya oldugunuz ve umarsızca cırpınmak zorunda oldugunuzdur. Ne edelim , hayat : insan kaybetmek sanatıdır.
  5 -1 ... melankolik
 9. 9.
  potansiyel durum.
  2 ... pink_floyd
 10. 10.
  bazen kabul edilmekten daha tatlıdır. tecavüz kaşınılmazsa zevk al anlayışı değil tabi ki. tersinden bakmadır bu biraz da. [herşeyde olduğu gibi hep umutlu yaşamak öğretildi. hep iyiye dair şsyler söylendi..aslında iyinin bile belirli bir ölçütü olmadığı söylenmedi. iyi denilip geçildi] hep kahramanlar dürüst oldu; biz de kahraman.[fakat kahramanlığın bile yeri geldiğinde donkişotluk. deliliğin ise akıllılık olduğu gösterilmedi.] fakat tersinden bakmayı bilemedi insanlar. daha doğrusu bir yanılsamada yitip gittiler]

  düzelti[edit]:ne alakası var denecek ama zaten alakalı bişey anlatmıyorum.. alakasızlığı saçmayı anlatmaya çalışıyorum. kötü görünenin alsında değişebileceğini söylemeye çalışıyorum.
  4 -2 ... calderon de la barca