1. 1.
  hayır değildir denilecek soru. en azından çoğu. ama türk vatandaslar müzikten çok anlıyorlarya , verin eksileri pasifler.
  5 -6 ... samimi yazar
 2. 2.
  electronic music bir müzik ise
  rap de müziktir.
  edit: imla
  1 -1 ... chase the white rabbit
 3. 3.
  rap'in açılımı esasında ''rhythmic american poem'' dir yani ''ritmik amerikan şiiri'' buradan rap'in müzik olmadığı sonucuna varabiliriz.
  2 -1 ... kizilelma07
 4. 4.
  Evet müziktir. Ama lisedeyken müzikti. En azından bana göre. Sonra insan değişiyor tabi. SaÇma gelmeye başladı üniversitede.
  2 -1 ... rienque
 5. 5.
  muzikten de otedir. yasayis, anlatis-anlayis meselesidir rap. bazen en afilli cumledir bazen agzimizdan cikan bi hassiktirdir. bazen ritme kaptirip gidersiniz bazen sozleri yasar aglarsiniz. samimidir gercekcidir duydugunuz sesin hikayesidir rap. asidir bi o kadar da magrur. aittir bi o kadar da sahipsiz.

  al dinle saian'dan kangren'i ya da ac karacali'dan sesindeki haziran'i. sonra gel de ki duygulanmadim. okuz.
  1 -1 ... japonella
 6. 6.
  Şahsi düşüncem olmadığı yönündedir. Çünkü herhangi bir müzikal yok, duygu yok. Sadece biriken hakaretleri ve küfürleri hızlıca bocalamak var. Zaten bu "sözde" müzik türünü araştıranlar rap müziğin nefretin bir ürünü, nefretten doğan bir doğaçlama olduğunu görecektir.
  4 -6 ... sokak klarnetcisi israfil
 7. 7.
  müziği fazla sözü az müziklerin yanında müziği az sözü fazla olan nefret ve küfürün yanında toplumsal olaylar, sevgi, aşk hatta ilahi aşka dair sözleri olabilen (bkz. sagopa kajmer ) müziktir, evet müziktir.
  4 -7 ... kivircikkivircik
 8. 8.
  (bkz: tabi lan manyak mısın)
  4 ... 13 kocali peygamber devesi
 9. 9.
  Eğer rap şiirse aynı zamanda müziktir. Bu kanıya şurdan varmaktayım: Ahmet Haşim şiiri "Söz ile musiki arasında olan fakat sözden ziyade musikiye yakın olan bir lisan" olarak tanımlar.
  3 ... kanunkoyucu
 10. 10.
  değildir.
  3 -1 ... ekonomik