entry'ler (69)

ankara bombacısının twitter hesabı

Yani bu bombacı yıldız tilbeyi takip etmiş olsaydı... yohh mk dedirten başlık.

konuşmak istiyorsun ama konuşacak kimse yok

Kimsenin olmaması durumu değil bu isteği karşılayacak kişinin olmamasıdır.

fakir insanların yaşama sebebi

Öyle bir tad var ki fakirliğimizde
Başka hiçbir şeyde bulamam..

halikarnas pidecisi

Çok kıymettar bir insandır. Bugün birden aklıma geldin. Değerli arkadaşım özledim sizi.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Artık telefona heyecanla bakmayacağım, yanımda olup olmamasını takmayacağım, sözlüğe girip de sayfayı merakla yenilemeyeceğim, dakikalarca ne yazsam da konu açsam diye de düşünmeyeceğim. Belki sadece kitaplardaki insanları sevmeliyiz ya da onlara nefret duymalıyız dünyadakiler buna değmiyor.

Dünyaya yeni doğmuş bir bebek gibi ağlamaklı ve şaşkın ve korkmuş ve aciz ve fakir ve çıplak...

faiz helaldir

Faiz helaldir demek başka faiz kullanmak başkadır.

haram sevmek

"...Meselâ, haram sevmekte bir kıskançlık elemi ve firak elemi ve mukabele görmemek elemi gibi çok ârızalar ile o cüz'î lezzet, zehirli bir bal hükmüne geçer. Ve o gençliğin sû'-i istimali ile gelen hastalıkla hastahanelere ve taşkınlıklarıyla hapishanelere ve kalb ve ruhun gıdasızlık ve vazifesizliğinden neş'et eden sıkıntılarla meyhanelere, sefahethanelere veya mezaristana düşeceklerini bilmek istersen, git hastahanelerden ve hapishanelerden ve meyhanelerden ve kabristandan sor. Elbette ekseriyetle, gençlerin gençliğinin sû'-i istimalinden ve taşkınlıklarından ve gayr-ı meşru keyiflerin cezası olarak gelen tokatlardan eyvahlar ve ağlamalar ve esefler işiteceksin."

Allah bizlere yapacaklarımızın sonuçlarını görmeyi nasip etsin.

çok manasızım.

oyum ak parti ye çünkü

- Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız?
- Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür.
imam-ı Şafi

Bakınız, dışarda ingiltere amerika almanya fransa ve daha nice ülkelerin ve içerde Pkk'nın hiç chpye mhpye hdpye ya da diğer muhtelif partilere tek bir söz tek bir nefes dahi harcadığı görülmüş müdür? Heyyy gidi ahmaklar koyun sizsiniz siz. Düşünme kabiliyetiniz alınmış boşuna yaşıyorsunuz.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yazar sıfatını lekeleyen, yazdıklarıyla incir çekirdeğini doldurmayan, 5-6 malum kelime olmadan cümle kuramayan bir gençlik olmaya devam mı edeceğiz? Dışarda binlerceniz var.

iki yıldan beri işsiz bir gencin akp yi savunması

Ülkeninin menfaatini kendininkine tercih edendir.
başlığı açan kişiye not: "her dudakta aynı rezil şikayet: yaşanmaz bu memlekette! neden? efendilerimizi rahatsız eden bu toz bulutu, bu lağım kokusu, bu insan ve makine uğultusu mu? hayır, onlar türkiye'nin insanından şikayetçi. insanından, yani kendilerinden. aynaya tahammülleri yok. vatanlarını yaşanmaz bulanlar, vatanlarını "yaşanmaz"laştıranlardır." cemil meriç

erkeklerden erkeklere tavsiyeler

Siz siz olun kendiniz olun kıçınız başınız ayrı oynamasın kızı etkileyeceğim diye.

sözlük yazarlarının itirafları

Kendimi anlamıyor ve anlatamıyorum. Böyle bir kabiliyetten yoksunum ve çoğu sorun bu yüzden çıkıyor. Üzgünüm.

sözlük yazarlarının sözlükteki sevgilileri

Halikarnas pidecisidir. Sözlüğe duyrulur. Adam olun akıllı olun.

bir zombi filmi adı uydur

Zomb-i kalp.

mhp nin çözüm süreci konusunda haklı çıkması

(bkz: bozuk saat misali)

yazarların yaptığı ufak tasarruflar

Bozuk para taşımamak.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bu gece istanbul'da olacağım. garip bir heyecan sardı stresle karışık. Şuan benim için her şey muamma kalacağım yer nasıl olacak nasıl insanlarla karşılaşacağım gibi bir sürü soru var kafamda. Ailem içerde napıyorlar bilmiyorum çok ses geliyor. Valizimi bile onlar hazırladı. Galiba korkuyorum.

Edit: şuan atatürk havaalanındayım. Yarım saattir bagaj bekliyorum. Aha geldi.

whatsapptan atılan bayram mesajı

Sms'in yerini tutmayandır.