entry'ler (717)

bitti diyen kıza tamam sen bilirsin diyen erkek

kız bitti dediyse gerçekten bitmiştir.

kasapla buluşacağım ne giyeyim

kasaplar ne giymeni tercih ederse artık...

neden kimse beni sevmiyor

neden kimse beni merak etmiyor başlığını attıktan sonra denk geldiğim başlık. kader sorumun cevabını bana başlıkta buldurdu.

kimse beni merak etmiyor

Arada kayboluyorum bakalım bu sözlükte beni merak eden olur mu diye? Ölsem haberiniz olmayacak. Bir gün evde cesedim kokmuş halde haftalar sonra bulunmak istemiyorum.

karınızı paylaşmak ister misiniz

her bok bitti paylaşılacak bir kadın mı kaldı? Gavat mıyız biz. ne biçim başlıklar bunlar böyle! elimizde bir onurumuz kaldı toplum olarak onu da verelim gitsin öyle mi.

evlenince eşin çorapla yatması

kokar o yatakta. hem de çok pis kokar. eve gelir gelmez çoraplar çıkarılmalı.

günaydın sözlük

günümüz aydın, bahtımız açık olsun. kötüler ve kötülükler bizlerden uzak olsun.

tarkan nasıl megastar oldu

Tarkan varya Tarkan, 1990 lı yıllarda internet bile yoktu şarkıları tüm Avrupalı gençlerin dilindeydi. O gerçek bir mega stardır.

28 yaşında sünnet olan adam

at yalanı s....inananı

fatih terim fonu

deniz bank florya şube müdürü Seçil erzan, aralarında Fatih terim, arda turan, emre belezoğlu gibi isimlerin bulunduğu 28 kişiyi gizli fon yüzde 40 kar edersiniz vaadiyle dolandırmış. Fona da Fatih terim fonu adını vermiş.

https://www.sozcu.com.tr/...fatih-terim-fonu-7870024/

online yazarlar entry girmiyorsa ne yapıyor

belki de sessizce yazılanları okuyup, entrylerin ne halde olduğuna hayıflanıyorlardır.

hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

para bok huzur yok isimli yazarı "sana telefon alacam, hem de ellemeli" diyen güldür güldür kahramanı Bilal gibi düşünüyorum. *

kocamın 1 erkek 1 kadın 1 travesti sevgilisi var

Bilmece gibi. Kocamın bir erkek, bir kadın ve bir travesti sevgilisi varsa kocamın cinsiyeti nedir?

günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar

Filistin halkının onurlu direnişini izliyoruz hep beraber. Kaçmıyorlar, vatanlarını terk etmiyorlar, canları pahasına.

ölmek de yaşamak da elde değil

Gençliğimin son demlerine kadar hep yaşamak istedim, ölmeyi aklımın ucundan bile geçirmedim. Babamı kaybedene kadar bir ceset dahi görmedim. Yaşamak çok güzeldi ve Allah'tan hep yaşamayı diledim. Ne zaman ki sevdiklerim hayatımdan birer birer ayrılmaya başladılar o zaman ölümün de bir gerçek olduğunu, bir gün benim de başıma geleceğini idrak etmeye başladım.
Hatta ölmeyi dilediğim zamanlar da oldu ancak yaşamak gibi ölmenin de kulun elinde olmadığını ve yaşamakta da ölmekte de aciz olduğumu kavradım. Bazı zamanlar ölümün de hayırlı şekilde olması için dilerken buldum kendimi. Büyüklerimizin Allah elden ayaktan düşürmeden alsın canımı dualarının ne anlama geldiğini anladım mesela.
Şimdi diyorum ki yaşamak da ölmek de bizim elimizde değil. Allah hayırlı bir yaşam ve hayırlı ve kolay bir ölüm nasip etsin.

haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır

Bugün haksızlık karşısında susan bir birey aynı haksızlığın kendi başına gelmesini sağlayan yolların taşını döşemiş olur. Otokontrol veya toplum baskısı dediğimiz bu terminolojide eğer toplum gerekli otokontrolü yapmaz ise haksızlığın sıradanlaştığı bir ortamı sıradanlaştırmış olur.

kadınını aldatmayan erkek maldır

Aldanan kim? Aldatan kim? kişiden kişiye, bakış açısına göre değişiklik arz eder. insan bu dünyanın gelip geçici olduğunu unutunca zinayı da sıradanlaştırır, normalleştirir. Halbuki inancımıza göre zina yani aldatmak en büyük günahlardan.

büyüyünce ne olacaksın

Büyüdüm ve adam oldum. Tavsiye ederim çok zordur ama olması gerekendir.

evde boş oturunca sürekli iş kitleyen eş

gece iyi kitlersen gündüz de o sana kitler . Şaka bir yana hayat paylaşmaktır. Benim karakterimde eşim evin içinde çalışırken boş boş oturup rahat etmek zaten yok. Mutlaka ben de bana göre bir şeyler yapıyor olurum. Hiç olmazsa ona yardımcı olurum. Vicdanım rahat etmiyor.

bir ay internetiniz olmasa ne yapardınız

internet alemi bensiz ne yapardı diye düşündüren soru. Ben bir ay internetsiz oldum ve acayip iyi bir şeydi. Cehalet mutluluktur sözünü perçinledi bu süre zarfında.