1. 1.
  hükümetlerin her toplumsal patlama belirtisini üzerlerine yıkarak pişkin pişkin yollarına devam ettikleri kim oldukları asla da bilinemeyen sanal aktivistler.
  2 ... erich_from_istanbul
 2. 2.
  belli bir misyonda ilerleyen ve propoganda yaparak insanlara bir şeyler empoze etmeye çalışan kişi.
  3 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  Genellikle bir olayı iyice alevlendirdikten sonra aradan çekilen.Bu tip insanlar her pisliğin baş sebebi olup hiçbir zaman için cezalarını bulmazlar.
  2 ... hakande84
 4. 4.
  hayatın her alanında olduğu gibi, sözlükte de bol bol bulunan *, ortalık karıştırıcı insan türüdür. bunlar, anıtkabir ziyaretini "tapınma" sayarlar, toplumun, insanların hassas noktalarını kaşırlar, damarlarına basarlar ve ortalığı karıştırıp duyarlı insanların cezalandırılmasına sebep olurlar.

  sonra da bir köşede oturup zavallığıyla kalırlar, bir bok yaptıklarını sanırlar. oysa ki, zamanı geldiğinde ortalık elbet durulacaktır, ancak provokatör zavallığıyla kalacaktır yine. yazıktır bunlar, harcadıkları oksijen ziyandır.
  1 -1 ... insomniac
 5. 5.
  kışkırtıcı. Kışkırtıcı insan tipi aslında hep günah keçisi olurken, aslında ortalığı karıştıranın kışkırtılan olduğu unutulur nedense. Kışkırtana aslında helal olsun. demek ki karşısındakiler hazır bekliyomuş. Boş beyin bulup içini doldurma eylemi de diyebiliriz.
  ... truthurts
 6. 6.
  bir durumu normal seyrinden genellikle çatışmalı hale geçmesi için çalışan kişi. Konuşma sırasında olabileceği gibi miting de olabilir.

  türkçesi provakatörcü
  4 -1 ... misisipikedisi
 7. 7.
  genellikle koordine çalışır bu insanlar, ya bir miting alanını ya da normal bir günü karıştırmak için hareket ederler. fikirleri gibi ağızları da para eder, kimin darısı çoksa onun pilici olurlar, söyliyecekleri şeyleri dahi, parayı veren, metin halinde sloganlarını da teslim eder bu insanlara. önceden satın alınmadıysa bile doğaçlama provakatör olunmaz.
  2 -1 ... borcu
 8. 8.
  laikçidir laikçi! (bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)

  son günlerde eyleme geçen bazı dangalakaların minareyi çalmadan önce kılıfı hazırladıklarına bir gösterge olarak;

  http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=300584

  yapacak yapacak baskasına atacak biz değildik o uzun saclı gencler yaptı diyecekler. provakasyon budur işte.
  -2 ... xargn
 9. 9.
  Belli bir amaca hizmet eden, olayları uzaktan izleyerek gelişmelere göre müdahil olan, öğrencilik yıllarında "arabozucu" lakabını şerefle taşımış zat-ı zavallı.
  ... yalniz efe
 10. 10.
  darbukatörün emmioğlu.
  1 ... annabell lee