bugün

maşa.
1991 de diyarbakır'dan milletvekili secildi. eski diyarbakır belediye başkanı mehdi zana'nın eşidir. yemin töreninde, yemin ettikten sonra kürtçe -bu yemini türk ve kürtlerin kardeşliği için okudum- demiştir...
ulucanlar cezaevi'nde milyarlarca kira ödenen internetli koğuşta kalıyordu. Messenger'ı var mıydı bilmiyorum ama digitürk'ü olduğu kesin çünkü çıkınca kurduğu demokratik toplum hareketinin sloganı "biji biji biji türkler, mutlu mesut aileler"di.
kapatılan demokrasi partisi* milletvekilidir.Avrupa parlamentosu tarafından 1995 te kendisine barış ödülü verilmiştir.10 yıl hapiste kaldıktan sonra 2004 senesinde serbest bırakılmıştır.
bir avuç teröristin desteklediği kadın kişilik
(bkz: leyla zana dan hepimiz ermeniyiz yorumu)*
erkek versiyonu için (bkz: orhan doğan)
yüce rabbimin 'bir kadını ne kadar çirkin yaratabilirim görün' diye yarattığı insana pek benzemeyen obje.
bazilarinin kendini ozgurluge ve demokrasiye adamis bir sosyalist sandigi ama aslinda basit bir azinlik irkcisindan baska birsey olmayan politikaci, teror destekcisi. agalik sistemini veya tore cinayetlerini elestirdigini hic duymadigimiz, irak'in kana bulanmasini malum nedenlerle destekleyen zat. (bkz: kecinin olmadigi yerde koyuna abdurrahman celebi derler)
balgatta sayıştay binasi arkasindaki ciğer 52 ye sıkca uğrayan kişilik.
(bkz: leyla zina)
talabani, barzani ve öcalan kürtlerin lideridir demiş. böyle bir açıklamayı aynı konumda biri her hangi bir avrupa ülkesinde ya da amerika'da yapsa ne olur merak ediyorum, adam en büyük katili övüyor, hem de şehit edilenlerin ülkesinde, hrant dink'in öldürülmüş olması ve leyla zana'nın yaşıyor olması size bir şey anlatıyor mu?

http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=516706
(#556689)
bir de buna sosyalist, aydın, barış insanı, emekçi gibi unvanlar verenler vardır. bu kadın düpedüz kürt faşisti'dir. başka da bir şey olamamıştır, olamayacaktır.
http://www.yenicaggazetes...ewsdetail.asp?NewsID=5272
dtp,hadep ve dep gibi adı içinde demokrasi kavramını barndıran sözde partilerde siyaset yapan ama amerika tarafından ırak'ın başına antidemokratik bir şekilde cumhurbaşkanı yapılan talabaniyi, babası molla olan yani ancak dini ve feodal bir yapının yardımıyla adam yerine konulabilen barzaniyi ve son olarak suriye, rusya, ırak, yunanistan ve bilmediğimz diğer ülkelerde sefahat içinde yaşayan bebek katilini savunan şuursuz, tipsiz, şerefsiz mahlukat.
''Kürtlerin üç yoldaşı vardır. Birisi Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani, diğeri Mesud Barzani, üçüncüsü ise Başkan Öcalan'dır'' * * * *
halkının özgürlüğünü savunduğunu iddia eden ancak yaptığı herşeyin türk-kürt birlikteliğini baltalamaya ve kürtleri emperyalizmin boyunduruğuna atmaya çalışan zihniyete hizmet ettiğinin farkında olmayan zavallıdır.umarım kendi halkına ait bu ihanetinin hesabı birgün mutlaka sorulur.
bildiğin su katılmamış terörist.
yıllar önce attila ilhan ın trt de yayınlanan sisler bulvarı programında günlerce ele aldığı george soros un türkiye de finanse ettiği projeler içinde yer alan kürt kadın lider yetiştirme faaliyetlerinin sonucu son zaman zamanlarda pek bir parlatılmış türk vatandaşıdır! çevremizdeki ülkeleri rengarenk kansız! devrimlere bulayan george soros un türkiye üzerinde böyle bir projesi hiçbir zaman olmamıştır. * hem amerika abimiz bize kötülük yapmak ister mi? diye düşündürür... *
türk politikacılar kadar yanlış yapabilme, milliyetçi olabilme hakkı olan kürt politikacı;

bu hakkını hep yanlış kullanması işleri zorlaştırır elbette, iki halkın kardeşliğine sonuçta zarar verdiği de olur ancak kürtlere ve onun içinden yetişen kürt liderlere karşı haksızlık yapmamızı, haksızlığa göz yummamızı gerektirmez.

yıllar önce mecliste türkçe yemin ettikten sonra kürtçe olarak, iki halkın kardeş olduğunu dile getirmeye çalıştığı için meclisten yaka paça atılmış, ardından da halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği gerekçesi ve bölücü faaliyetlerde bulunduğu savıyla, anti demokratik özellikler taşıdığı için sonradan alelacele askeri yargıcın devre dışına çıkarılacağı zamanın devlet güvenlik mahkemesi tarafından "suçlu" bulunmuş, mahkum edilmiş, 10 yıla yakın boş yere hapiste tuttuğumuz eski depli milletvekili;

ab'ye üye olma sürecinde, iyi ki serbest bırakmak zorunda kaldığımız, kürtler adına silahlı savaşın değil, 'meclis'te temsil edilmenin yollarını arıyan, sadece bu nedenle bile destek olunmasının ülkemizin bölünmemesi için şart olduğu, adaletsiz % 10 luk barajın kendileri için koyulduğu, dört duvar arasında sıkıştırılmış kedinin niye sonunda yüzümüzü tırmaladığını anlamamaya çalışmak biçimindeki akılsız politikamızın simgesi, yüzü güzel, politikası yanlış politikacı;

onun, yanlış da olsa politikasını savunabilme hakkını savunmak için onunla aynı görüşte olmak gerekmez, biraz adalet duygusuna sahip olmak yeterlidir.

deneme, yanılma, yanlış yapma ve böylece öğrenme fırsatı vermediğimiz için politikada biraz beceriksiz ama aşırı uçlardakilere karşı ılımlı çizgide tutmak için çabalamamız gereken bir türkiye cumhuriyeti yurttaşı kürt politikacı.
aslında kendine biraz daha baksa, daha az erkeğe benzeyeceğini düşündüğüm cübbe görünümlü cükke...
vatan haini.
edit: eksi oy veren arkadasa slm ederim.
(bkz: merter iş merkezi)*
Bayraksizlar bayraksizlar
Yere düsse bayrak sizlar
Nerden bilsin kiymetini
Soysuz sopsuz bayraksizlar,

Bayrak yere düserken
Alkislayan piçleri
Kahredecek TÜRK milleti
Destek veren güçleri

Susmayin ey milletim
Bayraksizda ar olmaz
Susar ise yigitler
Vatan bize yar olmaz *