1. 1.
  maşa.
  30 -7 ... waldorf
 2. 2.
  1991 de diyarbakır'dan milletvekili secildi. eski diyarbakır belediye başkanı mehdi zana'nın eşidir. yemin töreninde, yemin ettikten sonra kürtçe -bu yemini türk ve kürtlerin kardeşliği için okudum- demiştir...
  7 -4 ... cyranox
 3. 3.
  ulucanlar cezaevi'nde milyarlarca kira ödenen internetli koğuşta kalıyordu. Messenger'ı var mıydı bilmiyorum ama digitürk'ü olduğu kesin çünkü çıkınca kurduğu demokratik toplum hareketinin sloganı "biji biji biji türkler, mutlu mesut aileler"di.
  12 -4 ... erich_from_istanbul
 4. 4.
  kapatılan demokrasi partisi* milletvekilidir.Avrupa parlamentosu tarafından 1995 te kendisine barış ödülü verilmiştir.10 yıl hapiste kaldıktan sonra 2004 senesinde serbest bırakılmıştır.
  3 -2 ... say
 5. 5.
  bir avuç teröristin desteklediği kadın kişilik
  7 -7 ... yandesk
 6. 6.
  (bkz: leyla zana dan hepimiz ermeniyiz yorumu)*
  2 ... kara hilal
 7. 7.
  erkek versiyonu için (bkz: orhan doğan)
  5 -1 ... chilavert
 8. 3.
  yüce rabbimin 'bir kadını ne kadar çirkin yaratabilirim görün' diye yarattığı insana pek benzemeyen obje.
  18 -11 ... simetri
 9. 4.
  bazilarinin kendini ozgurluge ve demokrasiye adamis bir sosyalist sandigi ama aslinda basit bir azinlik irkcisindan baska birsey olmayan politikaci, teror destekcisi. agalik sistemini veya tore cinayetlerini elestirdigini hic duymadigimiz, irak'in kana bulanmasini malum nedenlerle destekleyen zat. (bkz: kecinin olmadigi yerde koyuna abdurrahman celebi derler)
  7 -1 ... isla morada
 10. 5.
  balgatta sayıştay binasi arkasindaki ciğer 52 ye sıkca uğrayan kişilik.
  3 -2 ... bi saniye