bugün

Richard Gere ve edward norton'un başrollerini paylaştığı, bir rahibin öldürülmesi olayını aydıtmatma konusunu işleyen, edwart norton'Un müthiş bir oyunculuk sahnelediği güzel bir film.

http://www.imdb.com/title/tt0117381/
alman power metal grubu. 98 yılında çıkardıkları primal fear adlı albümlerindeki tears of rage adlı şarkı dinlenilmeye değerdir.
son derece sağlam bir power metal grubudur. çok haz etmediğim bir müzik türü olmasına rağmen zevkle dinlediğim bir gruptur. power/speed/heavy karı$ımı bir müzik yaparlar. solo gitaristleri sağlamdır. vokalistleri çok çok sağlamdır.**
edward norton'un tüm dünyaya kendisini ispatladığı filmdir. bu role 2000 aday arasından seçilmiş ve oyunculuğuyla nefesleri kesen, çift karakterli birini canlandırmıştır. sırf filmin son sahnesi için bile izlemeye değerdir.
heavy metal e giderek yaklaşan oldukça yaratıcı bir grup.damar ve gaz parçalar yapıyorlar ve her albümleri de dinlenesi;daha ne diyelim?
(bkz: ilk korku)
edward norton a hayranlığımın miadı olan, Aaron stampler * ı, edward ın bir sonraki filmi american history x deki karakterle * kıyaslayınca, norton un sinema tarihinin geleceğine damgasını vuracağına kannat getirdiğim film
1996 yapımı yönetmenliğini Gregory Hoblitin üstlendiği filmdir.Edward Norton un bu filmde kendisine verilen şansı fazlasıyla iyi kullanadığını görüyoruz.Kanımca kariyerine başka bir filmle başlamış olsaydı kendisini belkide bugün 2. sınıf hollywood yapımı filmlerde yardımcı oyuncu olarak görecektik.Filmde ayrıca lost dizisinden tanıdığımız john locke karakterini canlandıran Terry O'Quinn i de görebiliyoruz.Diğer taraftan filmin sonunda seyirciyi hafiften ters köşeye yatırmıştır yönetmenimiz.Bunu izleyen bunu hayli hayli izlemeli diyerekten usual suspects diyor ve bitiriyorum
edward norton 'un üçüncü rolde olduğu filmdir başrolde ise richard gere'in adı geçmektedir. lakin filmi izleyenler bilirler kim başrolde kim yan rolde şaşırırsınız. edward norton oyunculk dersleri verirken richard gere sadece yakışıklıyım bende başka numara yok bakışı ile filmi bitirmektedir hadi oyuncu değilsin anladık ama filmin sonunda biraz şaşır o kadar mi cool birisin yani bi tepki ver bir kaşın gözün oynasın ne bileyim yok abi. hani tamam tamer karadağlı gibi abart demiyoruz ama biraz oyunculuk sergile dimi ama.film senaryo ve kurgu açısından harikadır arşivcilerin elinde olması gerek lakin richard gere yüzünden sadece izlenip bırakılması gerekir..
not: bu yazıyı okuyanlar yakışıklı diye çekemiyor diyecek ama öyle değil brad pitt,Johnny Depp gibi isimler hem yakışıklıdır hemde süper oyunculukları vardır.kabul ederim yani.
(bkz: concao do mar)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.