bugün

ilk kez 10 yıl kadar önce izleyip, son zamanlarda ikinci kez izleme fırsatı bulduğum kült film.
edward norton'ın kariyerindeki ilk filminde inanılmaz performansını yeniden görmek etkileyiciydi. richard gere'dan pek haz etmesem de, o da film boyunca edward norton'a ayak uydurarak harika bir oyunculuk çıkartmış. filmin finalindeki diyalogları da bunun apaçık bir göstergesi.
--spoiler--
martin vail: you're good. you are really good.
aaron sampler: yeah, i did get caught, though, didn't i?
m: so, there never.. there never was a roy?
a: jesus christ, marty. if that's what you think, i'm disappointed in you. there never was an aaron, counsellor.*
--spoiler--
abartmıyorum ki şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi yardımcı erkek performanslarından birinin sergilendiği filmdir.biri değil hatta en iyisi lan. oscar gibi sikik ama malesef adı olan bir ödül alamasa da nortoncuğum. özellikle filmin sonunda norton oha dedirten cinsten rol kesiyor. imdb'de 7.7 gibi bir puan ortalaması olmasına rağmen arşivlerinizde yer etmesi gerekli bu şaheser (ki ben ilk 100 e rahat sokarım bu filmi). neyse iyi film işte izleyin kesinlikle pişman olmazsınız. richard gere e gelirsek iyiydi işte herzaman ki gibi sıradan mı desem daha çok dediğim gibi edward norton için izlenilmesi gereken film.
finali pek de şaşırtmayan filmdir.
http://www.youtube.com/watch?v=AbQczCg54r8&feature=mfu_in_order&list=UL kadranı 200 e dayatır.
Kesinlikle izlenmesi gerekir. imdb de 7.6 notu olmasına rağmen acayip süper bir filmdir, yani anlatılmaz izlenmesi lazım. Edward norton ilk filmi olmasına rağmen oscarada aday olmuştur bu filmle O bakışlar neydi öle diyorum. Son olarak Kesin izleyin benim notum 8.0 kapakta ne yazarsa yazsın. Filmde başrol kesinlikle edward norton'dur.
gregory hoblit'in belki de en iyi filmidir. hem oyunculuk hem de senaryosuyla izlenmeyi hak ediyor.

hoblit'in başta bu filmi olmak üzere diğer filmleri için: http://sinemayazari.blogs...rt-film-bir-yonetmen.html
yanlışım yoksa ilk önemli rolünü bu filmde almıştır edward norton. başta richard gere olmak üzere diğer tüm oyuncuları sahneden silmiştir kendisi. yanlış anlamayın richard gere filan da çok iyiydi ama edward norton öyle bir rol kesmiş ki siz diğerlerini görmüyorsunuz bile.

film de iyidir ayrıca.
bu akşam cnbc-e de yayınlanan klişelerden uzak film. ayrıca türkiye'de nilüfer'in de müziğini kullandığını "cançao do mar"ı da dünyaya tanıtmıştır. aslına bu müziğin filmin önüne geçtiğini de iddia edebilirim.
izleyince, bunda ne bozukluk varsa bende de olsa keşke diyor insan. eski sevgiliyi doğrayıp bu ben değildim desek keşke.
izlenesi iş.
edward norton'ın ne kadar yetenekli olduğunu gösteren film. daha ilk filmden döktürmüş.
--spoiler--
(bkz: adam pisliğin teki çıktı rıza baba)
--spoiler--
edward norton ın ilk sinema filmidir. sinyalleri vermiştir bu filmle.
daha önce söylenmiştir ama bende tekrar ederek pekiştireyim, edward norton'un fight club'a seçilme filmidir. eğer edward bu filmde böyle bir oyunculuk sergilemeseydi ya da oyunculuk tecrübesi yok diye oynatılmasaydı büyük ihtimal fight club'da edward norton değil de sik gibi bir oyunculuk sergileyen dingilin tekini izlerdik.
soundtrack'i daima korkutan güzel filmdir.
edward norton hayranıysanız mutlaka izlemeniz gereken film. ilk filmi olduğu halde edward norton'ın en iyi oyunculuğunu içerir. yetenekli bir oyuncunun doğuşunu müjdelemiş filmdir.
Edward Norton'ın sinema endüstrisine yardıra yardıra girdiği filmdir,izlenilmesi gerek filmlerden.

--spoiler--

http://31.media.tumblr.co...8ibnqZIw1snmmclo1_500.gif

--spoiler--

edit: imla.
5dk önce o muhteşem sonunu görmüş olduğum ve buna binayende bitirmiş olduğum film.Şuanda filmi bitirdim heyecanla mı bilmiyorum ama şuanda fenalık içindeyim 1996 filmi, edward norton'un ilk filmi ve ilk filminde parlamış bir oyuncu böyle şahanelik bir oyunculuk ve böyle muhteşem bir son görmemiştim belki şuanda filmin etkisinde kaldığım için izlediğim diğer filmler aklımda olmayabilir lakin süper akış ve izlemesi zevkli filmin sonuda böyle bitince izlemede yanında yat oluyor. izleyin izlettirin efendim.
On Numara finaliyle kendini sıradan 'popüler ve hırslı avukat-medyatik dava' konusundan kurtaran film.

Bu filmde kesinlikle masum insan yok, onu söyleyebilirim.
Yaptıkları müzik gayet keyifli olan alman power metal grubu. Haftalık keşife düşüp duruyorlardı şimdi komple aldık kendilerini sahalara. Bakalım nasıl işler çıkaracaklar efenim.
--spoiler--
Sürpriz finali ile şok eden, sinemaya edward norton’ u kazandırmış film.
--spoiler--
En kült ters köşe filmlerinden biri diyebiliriz.

Film sizi başka bir şeye inandırıp en son güzel bir Tokat atıyor.
edward norton'un ilk filmi olmasına rağmen inanılmaz iyi oynadığı, başarılı bir senaryoya ve kolay kolay akıldan çıkmayacak bir finale sahip güzel film.

çok eskiden izlemiştim, hala daha ne zaman adını görsem kafamda bu şarkı çalıyor. bu anlamda Canção do mar ile tanıştırması açısından da özeldir benim için.
güncel Önemli Başlıklar