beşiktaş cola turka basketbol takımının 1979 doğumlu amerikalı forveti. 1.98 boyundaki yetenekli forvet 23 aralik 2007 besiktas ct fenerbahce ulker maci 'nda fenerbahçe potasına üçlük olup yağmıştır. * *

bir adamın eli bu kadar sıcak olabilir ancak. yıllardır petar naumoski'den sonra bu derece kendine guveni yuksek olan bir basketbolcuyu görmemiştim. allah vere de başına bir seyler gelmesin.
kaya peker ile birlikte be$ikta$'ı sevindirmi$ sporcudur.
türkiye kupası maçları boyunca sakatlığından dolayı forma giyemeyecek oyuncu.
all star haftasında üçlük yarışmasına katılıp casa ted kolejlilerde ki ömer ünvere elenen oyuncu. fakat beşiktaşın bu sene yapmış olduğu en iyi transferlerden birisidir.
benchten gelerek takıma önemli katkılar sağlayan basketbolcu. beşiktaş'ın son oynadığı lig maçlarındaki etkili oyunu gözden kaçmamaktadır. sanıyorum sözleşmesi tek sezonluktur. fakat seneye takımda tutulması elzemdir.
dün akşam ki beşiktaş cola turka - türk telekom maçının 21 sayıyla en skorer ismi. topu her eline aldığında beklenti içerine sokuyor milleti ne yapacak diye. tipi ve tavırlarıyla biraz tim duncan ı hatırlattı bana. çok soğukkanlı bir oyuncu. eli ayağına dolaşmadan ceylan gibi seke seke potaya gidiyor. bi de benchten gelip aldığı topu 3 lüğe çevirmiyor mu eyvah eyvah. harbiden eli sıcak adam. ben sevdim.
efes pilsen'e 2 yıllığına transfer olmuş oyuncudur.zamanında benetton treviso'da drew nicholas'la müthiş maçlar çıkartmıştır.
kac gundur, efes pilsen in resmi sitesini arsınlamama ragmen, takım kadrosunda ismini goremedigim basketbolcu. kendisinden sonra gelen mario kasun bile eklenmiş halbuki:

http://www.efesbasket.org.../icerik.aspx?SectionId=27

o yuzden surekli bir supheyle baktıgım efes transferi. ha gelirse kadroda inaılmaz bir siskinlik olacak. zira 2-3 numara oynayabilecek charles smith, mustafa abi, cenk akyol, bootsy thorton gibi adamlar da mevcut takımda. sahsi kaanatim charles smith in, ozellikle yası da goze alındıgında, sadece euroleague maclarında faydalanılacak bir opsiyon olarak kullanılacagıdır. bakalım, gorecegiz hep beraber.
yeni sezonda galatasaray cafe crown forması giyecek olan forvet. sözleşmesi 1+1 yıllık.
geçen yıl efes'te gösterdiği performans hiç de iç acıcı değildi. buna rağmen beşiktaş'taki performansı hatırlandığında iyi bir transfer olduğu söylenebilir. hazır hatırlamışken; belki ikinci bir Paul Dawkins olabilir.
galatasaray basketbol takımının efes pilsen'den yeni transferi.. futbol takımına ilgi yok tabi, yeeter adnan sezgiin yeeter!
ilerleyen günlerde yerli oyuncu statüsüne geçmesi beklenen galatasaray cafe crown'ın yeni transferi.
Beşiktaş ve Efes pilsen'den sonra Gs cafe crown'a transfer olmuştur.Ah keşke beşiktaş'a geri dönsedir.
gs cafe crown'u bambaşka yerlere getirecek adamdır, hele ki yerli statüsünde oynarsa tutabilene aşk olsundur.
6 ekim 2010 saint petersburg galatasaray cc maçı'nda 22 sayı, 3 ribaunt ve 1 asist (4/7 iki sayı, 4/5 üç sayı, 2/2 serbest atış) ile oynayarak turu galatasaraya getirmiştir. ayrıca rus ponpon kızlara karşı dayanıklılığı (#9570606) hayran bıraktırmıştır.

http://img259.imageshack....259/2648/screenshot1j.png
teşekkürler preston, biz senin yüreğine ve mücadelene hayran kaldık. sakat sakat oynadın, yalnız bırakmadın takım arkadaşlarını. helal olsun.
bir fenerbahçeli olarark takdir ettiğim basketbolcu.
görsel
cimri adam. dün maçtan önce* kanyon burger king de yemek yiyordu. sen git o kadar para al, ama yemeği burger king de ye. sonra bir baktık, stadda basketçiler taraftarı selamlıyor. bu da gelmiş. metroyla geldiğini tahmin ediyoruz.* bu sayede türklüğünü ispatlamış oldu. gerçi bu benzin fiyatlarıyla yerinde ben de olsam araba kullanmayabilirdim.

türklük demişken kimse yazmamış. yeni hali için; (bkz: mert shumpert). aslan.
Hayranı olduğum sayılı basketbolculardandır. Saha içinde gülmez, konuşmaz sadece işini yapar.
ulan o efsane 2011 galatasaray basketbol kadrosunda en sevdiğim adam sendin. beton suratli, kadife bilekli, seri katil bakışlı..

Üşüyoruz şampırt reyis!
zamanın beşiktaş cola turka oyuncusu.
görsel
Topu domine etmez, birebirde büyük tehlike değildir ama siz ne olduğunu anlamadan potanıza 20 sayı bırakmıştır. inanılmaz bir soğukkanlılığa sahip, kırılma anlarında eli titremeyen, ligin gördüğü en temiz şütörlerdendi. Oyun zekası sayesinde perdelemeleri muazzam kullanırdı. Fenerbahçe’ye karşı ligin ilk yarısında 7 üçlük atmıştı.

Beşiktaş ile geçirdiği sezon sonrası önce Anadolu Efes’e, sonra Galatasaray’a gitti ve Mert Shumpert adını alarak Türk statüsüne geçti. Sakatlıklar yüzünden 2013 senesinde Aliağa’da basketbolu bıraktı.