bugün

1962-1963 Sezonunda başlayan ve ilk şampiyonu Galatasaray olan, adı, 1980-1981 sezonunda Federasyon Kupası olarak değiştirilen, 1992-1993 sezonundan itibaren tekrar Türkiye Kupası adı verilen, 2005-2006 sezonunda Fortis Bankası'nın sponsor olması ile Fortis Türkiye Kupası adını alan kupa.
(bkz: fortis türkiye kupası)
hiç bir boka yaramayan teneke parçasıdır.
görenlerin göremeyenlere anlattığı kupadır.

edit:lan yalan söylüyoruz sanki. tamam senin dediğin gibi olsun.

hatır tanımı: göremeyenlerin görenlere anlattığı kupadır.(nasıl oluyorsa)
ülkemizde milyon yıldır uygulanan bir turnuva var: eski adıyla cumhurbaşkanlığı, sonra türkiye, en son da fortis türkiye adını alan bir kupa...
türkiye kupası!
en son dün akşam beşiktaş, fenerbahçe'nin ellerinden aldı bu kupayı ama merak ediyorum; yurt dışında olduğu gibi tüm ülkenin katıldığı bir kupamız olsa daha güzel olmaz mı?
nasıl yani?
mesela ingiltere...
beş lig varsa ülkede, beşinden de takım gider ingiltere fa kupası'na!
almanya?
üçüncü ligdeki takım bile kupayı kaldırabilir...
fransa, italya...
dünyanın hangi ülkesinin hangi ligini sayarsanız sayın bu böyledir...
bizde?
dört "büyük"lere göre gruplar belirlenir, dört "büyük"ler final oynasın diye tüm fedakarlıklar yapılır, dört "büyük"ler grup elemesi oynamaz, dört "büyük"ler allah dört "büyük"ler!
neye göre büyük be?
reytinge göre, bilet parasına göre tabii ki!
bu kısır döngü dinsin ama artık! ben üçüncü ligden bir takımı da türkiye kupası'nda oynarken görmek istiyorum... onlar da bu uygulamadan, türkiye'nin resmi kupasından, pay alsın para alsın istiyorum! ün yapsınlar adlarını duyursunlar istiyorum...
çok şey mi istiyorum?
fenerbahçe'nin 26 yıldır alamayarak rekor kırdığı kupadır. taraftarlarının teneke diye dalga geçmesi de manidardır. kedi ciğer misali gibi bir tepkidir.
2 yıl boyunca trt de şifresiz olarak yayınlanacak olan kupa.
(bkz: türkiye kupası maç yayın haklarını trt nin alması)
nihayet sistemin değişip 70'i aşkın takımın katılmasının sağlanacağı oluşum.

(bkz: #5216124)
çeyrek asırdır fenerbahçe'ye tesadüf etmeyen kupa. tesadüfe bak sen.
görsel
(bkz: ziraat bankası türkiye kupası)
galatasaray' ın 14 kez müzesine götürdüğü, sponsoru ziraat bankası olan kupa.
edit: şu entry neden eksi oylanır biri bana izah etsin. yahu bu kadar mı korkuyorsunuz türkiye kupasını görünce? *
cimbomu zaten hep yeniyoz ama bi pendiği yenmek bi türkiye kupası almak var onlarıda yaparsak daha yönetimin sırtı yere gelmez.
fenerbahçe nin 102 yıllık tarihinde 4 kez aldığı, galatasaray ın 4.sünu 1966 yılında aldığı kupa.
statü saçmalığının değişmesi gereken kupadır. tüm avrupa ülkelerinde lig kupaları neredeyse knock out* sistemiyle oynanırken bizim hamallar halen daha grup olalım grup diyor. koyarsın tüm 2 ve 3. lig takımlarını 24 takım kalana kadar oynatırsın tek maç eleminasyonu sonra da geçen yılın ilk 8 takımını alırsın devam edersin elemelere olur biter. ya da başka versiyonları denersin bu ne la böyle!
adı, 2009-2010 sezonu itibari ile ziraat türkiye kupası olmuştur.
bu kupayı gören en son fenerli bugün 27 yaşında evli ve çocuklu.
iki üç hakemin başını yemiş kupadır. neden acaba? * * *
Fenerbahçe'nin bu kupayı alamamasıyla galatasaraylıların her sene bir yerlerine kına yaktıkları kupa.
galatasaray ve beşiktaşın erken elenmesinden dolayı fenerbahçelilerin bu sene kazanmak için daha umutlu olduğu kupa.
(bkz: tükenecek umutlar)
bu sene 5 mayıs 2010 çarşamba günü 15:45'te şanlıurfa'da oynanacak olan final maçında yenen takıma verilecek olan kupadır.
alınca bi b.ka yaradığı düşünülen kupa.
Fenerbahçeli yazarların ulaşamadıkları için pis dedikleri kupadır.
tahminimce bu yıl bir ilke sahne olacak ve bir takım 27 yıl sonra alacaktır bu kupayı.