bugün

kelime anlamı zararlı olan kendi türdeşlerini yiyen canlı (mesela böcek yiyen böcek)

aynı zamanda amerikan yapımı bir insansız hava aracıdır.

(bkz: peki müminde bizi görecek mi)
Haber doğru ise bize faydasından çok zararı dokunacak insansız hava aracı.

--alıntı--
ABD, incirlik'ten Türkiye'nin talebi üzerine predatorları uçuracak ancak Türkiye'ye anlık görüntü vermeyecek.
Türk personelin kontrol ünitesinde görev yapmasına izin vermeyecek.
Ayrıca Predatoru, üçüncü ülkelere karşı kullanmayacağına yönelik de bir garanti bulunmamakta.
incirlik'teki Yer Kontrol Ünitesi'nde görevli ABD'li personel sadece predatorun yerde rulesi ve kalkış işlemini gerçekleştirecek.
Kalkışı takiben kumanda NEVADA/ABD'deki merkeze geçecek. Tüm uçuş boyunca predator uydu vasıtasıyla ABD'den kumanda edilecek.

Gazete haberinde, predatorun elde ettiği görüntüler önce ABD'ye gönderileceğini, ardından Ankara'daki ABD karargâhına (ODS), oradan da görüntüler filtrelendikten sonra Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı'na iletileceğini iddia etti.
--alıntı--

Umalım ki filtreler işimize yarayacak bilgileri karartmasın. ve ordumuzun harekatını hasımlarımıza deşifre edip kaybetmemie sebeb olmasın.
tsk bünyesine katılacak olan hava aracı.
heron lara nazaran en büyük artısı yanında patlayıcı başlıklı bir füze taşımasıdır.
modern warfare lerde sıktığımız predator missile bu aletin füzesidir.
tsk bünyesine katılacak olanlar, füze taşımayacaktır. sadece istihbarat sağlayacak, tesbit ettiği hedefi vuramayacaktır.
insansız hava aracı.
call of dutyde kullanması en zevkli silahlardan biri.
alien ile teke tek çıkabilecek kalibrede bir uzaylı türüdür.

onca teknolojilerine rağmen hala savaşçı-avcı kültürüyle yaşarlar, onur kavramları vardır.

Av onlar için her şeydir, kendilerini kanıtlama aracıdır. toplumsal adettir. galaksi boyunca her gezegenin en güçlü canlılarıyla savaşmışlardır.

yıldızlar arası yolculuk, görünmezlik modulü, omuz topu, self destruct özelliği olan bilek bilgisayarı, termal görüş vs vs vs.. gibi teknolojilere sahip olsalar da, metalden mızraklar ve bilek bıçakları da kullanırlar, hatta iş yakın dövüşe gelince alien'ı kuyruğundan tutup duvardan duvara çarpma kapasitesine sahip arkadaşlardır.

ama yüksek ihtimalle siz daha savaş alanına ayak bastığınız anda predator çoktan sizi farketmiş, omuz topunu size kitlemiş, ateşlemek üzeredir.
içinde harika bi fıkra geçen arnold schwarzenegger in en iyi filmlerinden. fıkrada şöyle:

Geçen gün kız arkadaşımla oral seks yapıyorduk. Ona dedim ki, ''Amma da büyük kuku. Amma da büyük kuku.'' ''Niye iki kez söyledin?'' dedi. Ben de ''Söylemedim'' dedim. Anlıyor musun, eko yapıyordu yani. *
alemin gördüğü en seksi canavardır. alien avlar, karizma yaparlar.
Bugün üçlü setini aldığım ve izlemek için heyecanla ağzımı şapırdatıp durduğum seri.

ikincisi ve üçüncüsünde Arnold yok. Olsun, biz zaten filmi Arnold'un bisepsleri için değil Predator'u görmek (burada paradoks var) için izliyoruz.
sinema tarihinin en karizmatik 2 uzaylı ırkından biridir. ikincisi için; (bkz: xenomorph) (bkz: alien)
xenomorph'larla kan davalılardır. her fırsatta döğüşür, ortalığın amına korlar. 2 kez karşı karşıya gelmişlerdir. 2 döğüşün de galibi predatorler olmuştur. ilk filmde arnold * abimiz kendisine çok pis sövmüştür.

spoiler

sen çirkin bir orospu çocuğusun!

spoiler
bu canavar yaratıkların o hayvani teknolojiyi (omuz topları, görünmezlik aleti, yıldız gemileri vs vs) keşfetme süreçlerini hayal edemiyorum, daralıyorum o yüzden.

laborotuarda çalışan predator bilim adamları, okullarda eğitim gören predator çocukları filan gözümün önüne gelmiyor, gelemiyor.
1987 yapımı, john mc tiernan'ın yönettiği ve arnold schwarzenegger'in baş rolü oynadığı, mükemmel bir filmdir. sonradan devam fimleri çekilmiştir. ama hiçbiri bu filmin yerini tutamamıştır. belki de devam filmleri, arnold abimizin yokluğundan dolayı kendini sevdirmemiştir.
1987 yapımı, arnold schwarzenegger'in en iyi filmlerinden biri. filmin sonlarına doğru arnold'un performansı çok iyidir.
insansız bombardıman aracı. 2010´da usaf içeriğinin ayrıntıları verilmemekle birlikte bu aletle toplamda 1 milyon saatlik operasyonlar yaptığını açıklamıştır.

çok uzun süre -35-40 saat- havada kalabilmesi, çok düşük ve çok alçak irtifalarda uçabilmesi,çok sessiz olması, pakistan´ın üzerindeki drohne´ nin nevada çölündeki askeri üsten kontrol edilebilmesi, bir operasyon merkezinin onlarcasını kontrol edebilmesinin mümkün olması yüzünden, klasik savaş uçaklarından çok daha öldürücü ve etkili oldukları düşünülmektedir.

bu aleti uçuran pilotların, bu işi neredeyse kendi evlerinden yapabiliyor olması, personel lojistik konusunu çok kolaylaştırdığından bilinen klasik savaş uçağının yerini alabileceği, personel kaybını da sıfıra indirdiğinden, düşünülmektedir.
15 milyon $ bütçeyle çekilmiş, 98 milyon $ hasılat yapmış (6.5 kat kâr) film.
karizmatik maskesini çıkartınca altindan ucube çikan yaratık.. çok korkardim çocukken.gulyabani 1 bu 2.
Ceviri : avcı.
arnol'un en sevdiğim filmi.
efsanedir.
canım film izlemek istediğinde telefondan izlerim.
Arnoldun mini gun ı kullanma sahnesi nasıldı ama.
bana bi şey yazdınız sandım heyecanlandım. :/ nys.
Drogba ile Edgar Davids arası uzaylı atletik yokedici.
Sven-Ole Thorsen, Arnold Schwarzenegger ve dublörü Peter Kent
görsel
Şu filmi aklıma geldikçe izlerim, bir kere bile sıkılıp kapattığım olmamıştır. Hayvan film.
Dilllllııın, yu san of a biç.