1. 1.
  nick cave'in dişi olanıdır.
  5 -2 ... psychophobia
 2. 2.
  polly jean harvey dir tam metni. down by the water gibi muazzam bir sarkıyı bize armagan etmis guzel sesli cirkin bir hatundur.
  ... fütursuzca
 3. 3.
  (bkz: oh my lover)
  1 ... piano-forte
 4. 4.
  nick cave'in eski sevgilisidir. birlikte yaptıkları düetler de en bi güzellerindendir. to bring you my love, rid of me, down by the water en bilindik şarkılarıdır.
  ... oylumunelumune
 5. 5.
  tavan yapmış karizma...
  ... bahdeniz
 6. 6.
  who will love me now gibi aşmış şarkıyı seslendiren kişi.
  ... gonulcelen
 7. 7.
  mustafa sandal'ın feyz aldığı! insan
  1 -1 ... ucuncayir666
 8. 8.
  en organize bir şekilde araştırılması, soruşturulması gereken kişi...
  bir tarafta hayran olunası bir güzelliği var, diğer yanda bir daha bakılmayası çirkinliği...
  aynı kişi olamaz bunlar;

  http://img301.imageshack....php?image=pjharvey3lw.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=37-V8ZXPhE8+
  1 ... lyla
 9. 9.
  hastası olduğum ikinci kadındır etrafımda bunun gibi bir kadın olsun biseksüel olurdum allah vere bunun yanında bir de shirley manson gibi bir kadın olsa biseksüellikte kurtarmaz lezbiyen olurdum allah canımı alsın. *
  3 ... sosyete kizi suzan
 10. 10.
  Albümleri:

  Dry

  PJ Harvey'in gitar, bas ve davul üçlemesiyle çıkan "Dry" isimli ilk albümü büyük başarı kazandı. Albüm sadece Birleşik Krallık'ta değil, dünyada ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde de beğenildi. PJ Harvey aynı dönemde Rolling Stones dergisi tarafından en iyi şarkı yazarı ve en iyi yeni kadın vokalist seçildi. Kurt Cobain, en beğendiği 50 albümden biri olduğunu söyledi. Albüm rock müziğinin önemli köşe taşlarından oldu. PJ Harvey'in gitar kompozisyonlarında ve şarkı yazarlığında sergilediği olgunluk, yalın, dürüst, açık sözlü ifadeler ve feminen tavır dikkat çekti.

  Rid of Me

  1993 yılında çıkan Rid of Me albümü PJ Harvey'ye ilk Mercury ödülleri adaylığını getirdi. Bu albümle Pj Harvey dinleyici kitlesini artırdı ve dünya turnesine çıktı.

  To Bring You My Love

  Rid of Me albümümünden sonra PJ Harvey, gitar, bas ve davul üçlüsünü bozarak farklı müzisyenlerle çalışacağını belirtti. 1995 yılında çıkan albüm orijinal yapısıyla dikkat çekti. Rolling Stones dergisi ve Q dergisi tarafından yılın sanatçısı seçilen PJ Harvey, Mercury ödüllerine yeniden aday oldu, aynı zamanda Grammy ödüllerinde iki dalda aday olan albüm 90'lı yılların en iyi albümlerinden biri olarak görülmektedir.

  Is This Desire?

  1998 yılında çıkan albüm Grammy ve Brit ödüllerine aday oldu. PJ Harvey albümde hemen hemen her şarkıda sesini farklı tonlarda kullandı. Albüm karanlık atmosferi ve içerdiği elektronik müzik ile PJ Harvey'in her albümde farklı şeyler deneme arzusunu gösteren bir albüm oldu.

  Stories From The Sea Stories From The City

  Albüm 2001'de Mercury müzik ödülünü aldı ve PJ Harvey bu ödülü kazanan ilk kadın müzisyen oldu. Albüm Rock müziğin hemen her dalında dolaşan ve genel teması aşk olan PJ Harvey'in diğer albümlerine göre daha anlaşılır ve geniş kitlelere ulaşabilecek bir yapıya sahipti. Albüm büyük başarı sağlayarak yılın en iyi albümlerinden biri olarak görüldü ve taktir topladı. PJ Harvey, bu albümle Grammy müzik ödüllerinde en iyi rock albümü ve en iyi rock müzik vokal performans dallarında aday gösterildi.

  Uh Huh Her

  PJ Harvey'in son albümü Uh Huh Her 2004 yılında çıktı. Albüm PJ Harvey'in en kendi başına kaldığı albüm oldu. Perküsyon ve davul dışında bütün enstrümanları kendisi çalan PJ Harvey bu albümle bir çok festivale katıldı. Müzisyenin kariyeri boyunca yaptığı müziklerin tek potada toplanarak rafine edilip sunulduğu, az enstrüman ve güçlü ifade tercihinin tekrar ön plana çıktığı ve PJ Harvey'in sesini en doğal haliyle kullandığı bir albüm olarak müzisyenin kariyerinde sağlam bir yer edindi. En iyi alternatif müzik albümü dalında Grammy adaylığı kazandı. Ayrıca bu albümle Brit ödüllerine de aday olan PJ Harvey, Meteor irlanda Müzik Ödüllerinde en iyi uluslararası kadın sanatçı ödülünü kazandı.
  4 ... 6.4.r.1.$.h