bugün

spor oyunlarında genelde ortada duran uzun boylu oyunculara verilen isim. basketbol'da 5 numara diye tabir edilen yani pota altında duran oyunculara, hentbol'da sırtı kaleye dönük top almayı bekleyen, top dağıtıcı oyuncuya, futbol'da ise uzun boylu, kafa toplarına hakim, hava toplarını indirebilecek oyunculara denir.
genelde takımının en uzun ve iri yarı oyuncularıdır.pota altı savunmasının ve boyalı alandan yapılan hucumların temel taşlarıdır.
(bkz: Shaquille O Neal)
(bkz: Wilt Chamberlain)
(bkz: Kareem Abdul-Jabbar) etc.
ayaklardan birinin sabitlenip, onun uzerinde donme eylemi.
yirtik meniskusle yapmayi en son isteyeceginiz hareket.
(bkz: hüseyin beşok)
microsoft excel'de bir tablo cesididir. sutunlardaki bilgileri istediginiz gibi toplayip, cikarabilir, saydirir, ortalamasini alirsiniz. bircok fonksiyon formulunun yapacagi islemi tek basina ve cok kisa zamanda yapar.
(bkz: pivotlama)
grafik ve modelleme programlarında objenin merkezinde yer alan ve konumu değiştirebilen nokta.
çok basit bir animasyon programı. http://www.inndir.com'dan bulabilirsiniz.
bir basketbol dergisi.
Çoğu * * * download sitesinde bulabileceğiniz bir nevi stop-motion animasyon yapmaya yarayan kasıntı programdır. Her frame'i tek tek yapmanız gerekmekte... Haliyle sabır konusunda yüksek lisans yapmış bir insan olmanız programı kullanırken size yardımcı olacaktır. (ipucu:space tuşuyla diğer frame'e geçilebiliyor.)
(bkz: pivot santrafor)
bir zamanların basketbol dergisi. yazar kadrosunda alim karasu, orkun çolakoğlu gibi isimler vardı. hatırlarım da kaç kere yapmışımdır gazete bayiine gidip "bu ayın pivot dergisi geldi mi abi?" demeyi. basketbol hakkında bildiklerimin çoğunu bu dergi ile öğrenmiştim. en son eve gittiğimde annemin "bunları atayım mı oğlum?" demesiyle büyük hüzün yaşatmıştı bana. "atma" dedim anneme ayrılamıyorum ne yapayım.
Animasyon yapma programının ismi.Programa 1 ayda alışıyorsunuz.Eğer başkalarının yaptıkları animasyonları program üzerinden incelerseniz profesyonel olabiliyorsunuz.
voleyboldaki karşılığı orta oyuncudur.
bir pencere tipidir ayrıca.
basketbol da 5 numara olarak adlandırılan center diye de söylenebilecek mevki.
Ekonomide kısa vadeli işlem yapacak kişilerin kullanabileceği analize hazır tablo değerleri..
excel'in vazgeçilmezidir. ömür törpüsüdür. insanın özel hayatını bile pivot yapası geliyor zaman zaman. *
dil öğretiminde adı geçen pivot word söz öbeğinin parçasıdır.
Kendisinden bekleneni veremeyen mevkilerden biridir. Değişen basketbol sisteminde pivotun ayni zamanda 3 lük de atmasi bekleniyor. Su an böyle oyuncular bulmak cok zor ama tohumları yavaş yavaş nba de atiliyor.
Minik ayak oyunlarıyla pazara gidebilen kişilerdir. Az küfür yemedim bunlardan. Ama şimdi sağlamları da gelince o pota gözünde nasıl büyüyor insanın anlatamam. Genel olarak uzun boylu kilolu ve gotunu kaldıramayanlar pota altı mangal olarak nitelendirilen kesimdir. 1-3 numaralar korkulu rüyalarıdır.
ince uzun çivi anlamına gelir. eskiden diş implantlarına pivot denirdi çümkü çivi şeklinde idi.