1. 1.
  7 kişiyle oynanan.izlemesi zevksiz fakat oynaması bir o kadar zevkli olan salon sporudur.oynaması göründüğü kadar kolay değildir.tam elin içine sığabilecek bir topu sürekli paslarlar 5 kişi çevirir.sağ kanat,sağ oyun kurucu,orta oyun kurucu,sol oyun kurucu,sol kanat.ardından orta oyun kurucu oynanacak oyunu belirler.takım kendi arasında önceden belirlemiş olduğu işaretlerle oyuna karar verir ve herkes yapması gereken oyunu yapar.eğer herkes doğru uygularsa oyunu ve top en son kalan kişide maharetli bir ele denk geldisyse golle sonuçlanır.sol kanat ve sol oyun kurucu sağ el kullanan **sağ oyun kurucu ve sağ kanat ise sol elini kullanan* oyunculardan oluşur.pivot ise rakip savunmanın arasında kendine top atılmasını bekler eğer orta oyun kurucunun aklı biraz çalışıyosa pivotu da kullanarak takıma çok gol kazandırabilir.kalecilerin işi çok zordur.küçücük bir topu hızla gelirken çıkarmak çok zordur.herkes hentbol kalecilerinden çok iyi futbol kalecisi olacağını düşünürler ancak şöyle bir durum vardır hentbol kalecileri topu tutmaya değil topu durdurmaya odaklandıklar için topları tutma alışkanlıkları yoktur.futbol maçlarında gelen topları bundan dolayı sürekli sektirirler ve seken top da genelde golle sonuçlanır.göründüğünden çok daha sert bir oyundur.en çok fual bu spor dalında kullanılır.oyuncunun arkasından yapılan hareket direk 2 dakika cezasına çarptırılır.2 dakika cezasının manası ise takım 6 kişi 2 dakika oynayacaktır.ülkemizde üstü kapalı kalmış bir spor dalıdır.ancak vücuda yararlı bir spordur.
  4 -1 ... baadir
 2. 2.
  9 sene oynadığım ve 2,5 senedirde hakemlik yaptığım spor dalı.Güce dayalı spordur,oynayanların vücut yapıları genellikle bozulur (geniş omuzlu kalın bacaklı vs),kızları çirkindir,Türkiyede amatör bir spor olmakla birlikte para kazanmak ligin en iyi 2-3 takımında oynarsan mümkündür,ayrıca plaj versiyonuda vardır ve çok zevklidir.
  Milli takımlar bazında ülke olarak başarımız olmamakla beraber ,bir iki tane klüp bazında çeyrek finale çıkmışlığımız vardır,en başarılı ülkeler iskandinav ülkeleridir.
  Gelecek 5-10 yılda Dünyada başarılı olamayacağımız kesindir.
  2 ... imaginary
 3. 3.
  aslına bakarsanız son derece zevkli, alan savunmasına dayalı, kaleciden sekip dışarı giden topun korner olmadığı, yapılan faulun sertliğine göre verilen 2 dakika cezasında sertliği hakemin neye göre belirlediğini çözemediğim, toplarının hep siyah renkte olan türkiye'de geleceği olmayan spor dalı
  ... semi
 4. 4.
  ing. handball
  gunumuzde bilinen son sekli kuzey avrupa (danimarka, isvec, almanya) icadı olan spordur. bu da kuzey ulkelerinin hentboldaki basarısını acıklar.
  -1 ... ms.viking
 5. 5.
  http://www.thf.gov.tr/
  ... vernon sullivan
 6. 6.
  aslında voleyboldan daha zevkli olan spor dalıdır. spor türleri arasında 3 numarayı daha çok hakettiği söylenebilir.
  ... real betis
 7. 7.
  9 yaşında başlayıp 18 yaşında baska sehirde üniversite kazanmamdan dolayı bırakmak zorunda kaldığım seyretmesini bilmem ama oynaması müthiş zevkli salon sporu.
  1 ... kalinkakalinkakalinkamoya
 8. 8.
  20 ye 40 metre boyutlarında sahada oynanır,
  6 metre hentbol kalecisinin topu elinde tutarak gelebileceği son çizgi,
  7 metre penaltı atışlarının (7 metre) yapıldığı çizgi,
  9 metre faulden sonra oyunun başladığı çizgidir.
  arka planda kalmış bir spor dalı olmasına rağmen bu spordan para kazanarak geçinenler fazlaca mevcuttur.
  son derece sert bir spordur, profesyonel anlamda hentbolcu olup da parmak ya da bilek kemiklerini kırmamış olanların sayısı yok denecek kadar azdır.
  solaklar az bulundukları için çok kıymetli olurlar, çünkü iyi oynayan solak bir hentbolcunun sağ kanattan gol atmasını ancak iki kaleci engelleyebilir.
  ... pammuk
 9. 9.
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=232673
  ... meister writer
 10. 10.
  salon sporları içerisin de sertliği ve dolayısı ile seyir zevki ile öne çıkan branş. bir de hentbol kaleciliği vardır ki başlı başına bir başlık konusudur...
  ... bugsbunny