bugün

sf. 1. Leke, toz veya kirle kaplı olan, kirli, iğrendirici, murdar, mülevves.

2. Kendinde pislik olan veya pislenmiş olan: "Lağım suları pistir."

3. mec. Beğenilmeyecek durumda olan, kötü, zararlı: "Şu pis dünyanın acılarında bile öyle bir tat var ki her şeye razıyım." -R. N. Güntekin.

4. mec. Çirkin, sevimsiz olan: "Demin o pis, ukala suratıyla sırıta sırıta yanıma yaklaştı." -R. N. Güntekin.

5. mec. Dinleyenleri utandıracak durumda olan (söz): "Pis sözler."

6. mec. içinden çıkılması çok güç, karışık: "Pis bir iş."
aşmış athena şarkısı. bu sefer yapmışlar.
athena'nın 2010 yılında çıkardığı her parçası birbirinden hiper olan, dans ettiren albümü.
kalb-i
dalga
serseri mayın
arsız gönül
gülün dikeni
pis
dert
delik deşik
kolaj
aşk kafası
hazırla beni
tersine albümü oluşturan parçalardır. her ne kadar dans ettirir desem de yakıcı yıkıcı sözleri de yok değildir.

'bizden bir yol olmaz
yırtık kalp dikilir mi?
bak yine bombok olduk
seviyorum seni'

ya da

'öp şu ağzımdaki kanı
sildiğin resmimi de
tükürdükçe yalar olduk
sıkıştım denizlere' gibi...
harika athena albümü. her şarkısı başlı başına çok pis güzel.

düdüt: ha ayrıca orta saha, hücum ağırlıklı mükemmel performans sergilediğim haxball nickim.
her zaman eğlenerek dinlerken bugün hüngür hüngür ağlayarak dinlediğim şarkı.
ele mikrofon etkisi yaratan kumanda alıp yer yer eşlik edilen , yer yer gitar çalıyormuş gibi yaparak, zıp zıp söylenen caaanım athena şarkısı.
not: bu hareketleri evde deneyiniz!
ispanyolca'da çiş anlamına gelen kelime.
uzun zaman sonra tekrar dinlemeye başladığım muazzam athena albümüdür.
feminist bir arkadasimin, agzimin ortasina koysan kismini soylerken utandigi, yine de vazdecemedigi sarki. tutkuyu kirmizi renge hapsetmemisler. eglence soslu tutku var, cok renkli.
3 harfli bir kelime. Cok cesitli anlamlari vardir. Mecazen kullanildiginda karakter betimlemesi yapar fonksiyonel bir kelimedir.
(bkz: mecnun çınar)
athena'nın sözleri şahane ve en iyi şarkılarından biridir, hatta albüm en iyi albümleri olabilir.
Temiz olmayan, kirli/kirlenmiş kimse.