bugün

entry'ler (1134)

ispanyol dili ve edebiyatı

sekiz seneden sonra geçen sene mezun olduğum bölüm.

ankara

yıllardır sevmekle sevmemek arasında olduğum şehir. tam hah tamam artık seviyorum, alıştım diyorsun sonra yine çelme takıyor soğutuyor kendinden. bir değişik şehir.

portekizce

ispanyolca ile çok fazla benzerlik gösteren, birisi öğrenildiği takdirde diğerinin de rahatlıkla 3-6 ay gibi bir sürede öğrenilebileceği dil.

ispanyolca

öğrenmesi kolay lakin edebiyatı kallavi olan dil.

ispanyol dili ve edebiyatı

hala okuduğum ve muhtemelen bu sene de mezun olamayacağım bölüm. pek bi naif şeyler yazmışım 2012'de. okumak isteyenlere bölüm yerine cervantes'te bir yıl ispanyolca eğitimi almalarını, beş seneyi ki beş senede bitmiyor, başka bir bölümde değerlendirmesini tavsiye ediyorum.

mutsuz olma nedenleri

belki de mutsuzlukla mutlu olmaya çalışıyoruz, olamaz mı? diye sabah sabah kendime sorduğum soru.

mehmet necati kutlu

ankara üniversitesi dil ve tarih coğrafya fakültesi ispanyol dili ve edebiyatı ana bilim dalı başkanı. şuan "başlangıcından 17. yüzyıla kadar latin amerika edebiyatı" ve "ileri düzey sözlü anlatım" derslerine hocalık yapmaktadır.

ece seçkin

an itibariyle adele'den hello'yu söyleyen. sıfır beklentiyle dinlemeye başladım, sonrasında da eh işte dedim. rezil olmadı en azından.

gecenin sözü

Zaten ulaşılabilir şeyler olsaydı düşündüklerimiz sayfalarca alkol dökmezdik yazdıklarımıza.

a kind of vision

Şuan piyasadaki tek Queen Tribute grubur. Vokal ve piyanoda Yunuscan Kaya, elektro gitarda Orçun Büker, bas gitarda Ulaş Tercan ve davulda Gökhan Çimen çalıyor. Halen Ankara Hayal Kahvesi'nde konserlerine devam ediyorlar.

Dinlemek isteyenler grubun Youtube kanalına şuradan ulaşabilir --> https://www.youtube.com/user/akindofvision/videos

galatasaray resmi twitter hesabının attığı tweet

başlığın aslı şöyle olacaktı: galatasaray sk resmi twitter hesabının rio ave - dinamo kiev maçının gollerini paylaşması

tanım: az önce görüp dumurlardan dumur beğendiğim olay. 8-10 saniyelik aptallıktan sonra screen shot alayım bari dedim nitekim iyi ki almışım çünkü saniyeler sonra uçtu o tweet. muhtemelen kısa bir süre sonra 'hesabın başındaki arkadaş kendi hesabı yerine resmi hesaptan tweet atmış hede hödö' denecek. doğrudur, olabilir ama böyle adamları oturtmayın şu hesapların başına.

not: hasta galatasaraylıyım

bu da görseli ---> görsel

edit: gollerin birini belhanda atmış, sanırım neden paylaşıldığı belliasldjkfskla

izmirli sözlük yazarları

SA diyerek en içten duygularımla selamladığım hemşehrilerimin doluşacağı başlık.

robin williams

Breaking news'in haberine göre evinde ölü bulunan aktör.

edit: linq --> https://twitter.com/Break...status/498966438275588096

alicante

her telden insanı barındıran mükemmel şehir.

geleli henüz 5 gün olmasına rağmen kendimi adeta bir alicanteli gibi hissediyorum. bir defa insanları inanılmaz yardımsever. herhangi konuda yardım istemeniz durumda siz tam olarak anlayana kadar anlatmaya devam ediyorlar.

gelelim olası alicante ziyaretinizde işinize yarayacak bilgilere.

*otobüsle geldiyseniz eğer(ben madrid'den otobüsle gelmiştim o yüzden uçakla geleceklere pek yardımcı olamayacağım) gideğiniz adrese dair bir fikriniz yoksa direkt taksiye binin. zira taksi cidden ucuz. maksimum 10 euro yazar gideceğiniz yere.

*hostelde kalacaksanız eğer taksici abilerden yardım isteyebilirsiniz. türkiyedeki gibi geçirmeye oynamıyorlar afedersiniz. benim ricamdan sonra 5.15 euro tutan bir yolculuk sonrası gayet hoş bir hostelin önüne bıraktı. 1 gecelik konaklama için 20 euroya anlaştık. 20 euroyu gördüğünüz yerde kalınız efenim zira daha ucuzunu bulamazsınız gibi bir şey.

*alış-veriş yapacaksınızdır illa. bunu için de yine alicante'nin yardımsever insanlarından corte ingles'e nasıl gidebileceğimizi soruyoruz. onlar da hemen tarif edeceklerdir zaten. ingilizce bilen neredeyse yok denecek kadar az bu sebepten "como puedo ir a corte ingles?" şeklinde sorunuzu yöneltebilirsiniz. ispanyolca bilmiyorsanız dahi en azından hangi yöne gideceğinizi el kol yordamıyla tarif edeceklerdir.

*gece hayatını seviyorsanız hemen merkezde deniz yani liman tarafına doğru karışıdan karşıya geçiyoruz. koccaman girişi göreceksinizdir zaten. sonra bırakın kendinizi alicante'nin gece hayatına.

*plaja gitmeden olmaz tabi. bunun için dilerseniz hemen merkezdeki playa de postiguet'i tercih edebilirsiniz fakat innnnanılmaz kalabalık oluyor. ha yok ben mükemmel bir plajda denize girmek istiyorum diyorsanız eğer sizi trenle 15 dakikalık mesafedeki san juan'a alıyoruz hemen. yalnız gişe yok, hemen girişteki makinalar aracılığıyla 1.45 euroya biletimizi alıp devam ediyoruz ve ardından sarı hat olan 3 numaralı treni bekliyoruz. geldi mi? binin ve costa blanca durağında inin. indikten sonrası malum zaten enjoy it!

*siesta mevzusuna dikkat edin zira öğlen 15.00-18.00 arası herkes zıbarıp uyuyor ve adam akıllı açık yer bulamıyor insan. gerçi devamlı yaşayan turistik bir şehir olması sebebiyle öyle çok da sorun yaşamazsınız spesifik şeyler aramadığınız sürece.

şimdilik yazacaklarım bu kadar; fakat deneyimledikçe yazmaya devam edeceğim. esen kalın efenim.

18 yaşında belediye başkanı olan liseli

ABD'nin Teksas eyaletine bağlı Archer City şehrinde 18 yaşında ve henüz liseyi bitirmemiş gencin gerçekleştirdiği eylemdir.

link: http://www.ntvmsnbc.com/id/25517365/

lg g2

4.4.2 kit kat sürümü lg pc suite'le yükleniyor denmesine rağmen kontrol ettiğim de hala en yüksek sürüm olan 4,2,2 10C'yi(böyle bir şeydi) kullanıyor diyen cihaz. la bilen varsa bi el atsın kafayı sıyırıcam az kaldı.

bugüne kadar vazgeçemeden oynanan pc oyunu

age of empires 2'dir. konu kilit.

sakallı bir kadın olarak kendimi seksi buluyorum

asıl başlık: sakallı bir kadın olarak kendimi çok daha seksi buluyorum

ingiltere'de yaşayan 23 yaşındaki harnaam kaur'un polikistik over sendromu nedeniyle çıkan gür sakallarına yaptığı yorum.

Ne desem bilemedim sözlük --> görsel

how to basic

her videosuna anıra anıra güldüğüm youtube kanalıdır. yumurta fetişi ayrı bir olay zaten.

slam dunk contest 2014

john wall'un süper bir smaçla şampiyon olduğu, sikik yeni konsepti az olsa kurtardığı yarışma.