bugün

tipten kaybeden grup.
solistinin (sinan kaynakçı) sesi mor ve ötesi grubu solisti (harun tekin)in sesine benzediği.. lakin sinan ın harun kadar böğürmemesi sonucu insana gerçekten masal dinliyormuş izlenimi veren türk müziğinin çiçeği burnunda güzide grubu..
yıldızlar şarkısıyla türkiyede blues tarzında müziğinde yapılabildiğini gösteren grup
27 ağustos 2006 pazar günü saat 12.00 da barışarock festivalinde sahne alacak olan grup.
istanbul'da adlı şarkılarını dinledikten sonra çoğu insanın bütün şarkılarını dinlemek isteyeceği gruptur.
Yol kenarında oynayan çocuklar gibi
Topum kaçtı bugün yola
Evin önünde sulanmayan çiçekler gibi
Başım düştü saksıma

istanbul'da kimim var, kimin için bu toz duman
istanbul'da neyim var, ne kaldı ki kalabalıktan

Kaçamayıp da saklanan kedicikler gibi
Sığındım senin sıcaklığına
Sevemiyorsan istanbul’u benim gibi
Kaçalım yine bozkırlara

istanbul'da kimim var, kimin için bu toz duman
istanbul'da neyim var, ne kaldı ki kalabalıktan

Yere düşünce kırılmayan bir oyuncak gibi
Alıştım ben yuvarlanmaya

istanbul'da ne kaldı ki
unutuldular favorim.. sessiz sakin gayet güzel bir grup.. geceleri güzel gidiyor..
ben nasıl buyuk adam olucam parcalarıyla benı benden alan grup.sakin grup.iyi grup.sözleri söyledir.resmi web sitesindende bulunabılır
BEN NASI BÜYÜK ADAM OLUCAM

görmezdim önümü görmezdim , okudum yıllarca hep okudum
okumaktan boynumu büktüm yoruldum
bilmezdim adımı bilmezdim aradım her şehirde aradım
koştum dere tepe aştım dolaştım

kimin uğruna , ne uğruna

herkes köşesini kapmış iyi ama ben nası büyük adam olucam
bir tek seni bana çok gördü dünya
iyiler bu savaşı kaybetmiş peki ben nası büyük adam olucam
kötü olmak seni geri getirir mi acaba

sevmezdim okulu sevmezdim , okudum yıllarca hep okudum
okumaktan boynumu büktüm yoruldum
bilmezdim oyunu bilmezdim denedim her şekilde denedim
denemekle olmadı zaten yenildim

kimin uğruna , ne uğruna

herkes köşesini kapmış iyi ama ben nası büyük adam olucam
bir tek seni bana çok gördü dünya
iyiler bu savaşı kaybetmiş peki ben nası büyük adam olucam
kötü olmak seni geri getirir mi acaba

ben nası büyük adam olucam
grubun isminde telaffuz problemi olan gruptur. farsça olan pinhani ismi pinhaaaaniii diye telaffuz edilmektedir.
son dönemlerdeki en iyi gruplardandır.çok güzel şarkı sözleri ve dinlednirici melodileri vardır. severek izlemekteyiz kendilerini ailecek.
çok değil en az 6 ay içinde duman'ı, mor ve ötesini silecek grup.
28 ağustos 2006 pazartesi miniatürk'telent ortaçgil ve feridun düzağaç'tan önce sahne alacak ge grup.
mad world'ün arkasından dön bak dünyaya adlı şarkıları başladığında beyine girmiş kurşun hissi uyandıran gruptur.
27 ağustos 2006 pazar saat 12:00'de barışarock'ta çalacak olan müzik grubu.
gitarı ve müziği bırakmama sebebiyet veren grup.pinhaniyi dinlemeyen bilmeyen sevmeyen bir dünyaya müzik yapmanın mantıklı olmadıgını düşünmeme sebebiyet veren inanılmaz insanlar dörtlüsü.vokalinden,bateristine kadar...
dinlendiğinde yıllardır bulunamayan bir tadı yakaladığını düşündüren grup.

(bkz: kumdan kaleler)
türk rock müziğinin "starsailor"ı..
(bkz: starsailor)
starsailor'dan daha derin şarkı sözlerine sahip grup.*
çok şeker şarkılara sahip vokalinin sesi hoş grup.
istanbul da şarkısı ile kliplenmiş ve televizyonlarda artık görülmeye başlanmış gruptur. solistin sesi güzel, şarkı da dinlenesidir. ama klipte şarkıyı söylerkenki o bıkkın, o adamsendecilik, o vurdumduymazlık, o bosvermişlik de ilginç çocuğun yüzündeki. sanki zorla söylettiriyorlar gibi, zaten gözleri de mor. dayak mı yemiş ne. ama şarkı güzel, tavsiye edilir.
'beni al' gibi pek bi güzel şarkıya sahip grup. *
yavşak sesli solisti ile bu kadar mı güzel müzik yapılır diye düşündürten grup.
-pin hani lan..? bloke olacak olm hat
-puk olmaz mı?
-ebenin..

(bkz: tamam itme ben atlarım)
türkiye nin en iyi müzik yapan gruplarından...hatta ilk ikide bence.en iyisi için (bkz: redd)
chinodan bile buyulu sesiyle bizleri ucuran,manyak bateri ve gitar sololarinin uyumu ile turk rockinda da onemli yere sahip olacak grup...... ulan ilk seyrettigimde gulmekten oldururken bir yandanda acindirmistir.ziyanliktan baska bisey degildir...
ellerine akın eldes ve cem aksel gibi fırsatları geçince neler yapabileceklerini göstermiş grup.