bugün

Yoğurtla çok güzel gider. Olsa da yesektir.
herşeyle yiyebileceğimdir. ekmek arası bile gider nerdeyse. ama artık bıraktım sözlük. çok karbonhidratlı, götü büyütüyo.
Pirinç pilavını pişirmeden önce yıkayıp, nişastasından ayırmak için ılık ve tuzlu suda yarım saat kadar bekletilmedilir.tereyağını tencerede eritip 5dakika kadar yağ ile pirinçler kavrulmalıdır,su da katıldıktan sonra kapağı kapatılır.dinlenirken içine bi kaç damla limon suyu damlatırsanız bembeyaz olan birçok sulu yemeğin yanında yenilesi müthiş yemek.
görsel
oldukça fazla türü olan, hemen hemen her şeyle güzel giden bir yemek türü. sözlük başlıklarına göre:

#yoğurtlu pilav
#dadaş pilav
#pilav ustu
#kurufasulye pilav
#sucuklu pilav
#salçalı pilav
#pilav üstü et
#karidesli pilav
#pirincsiz pilav
#nohutlu pilav
#nohut pilav
#mercimek pilav
#pilav yemeği
#makarnali pilav
#ketcapli pilav
kestane ile yapılanını tavsiye ettiğim yemek.
nohutla yediğim en nefis yemek. üstünede cola ohh
tane tane olmasındaki en büyük etken iyi kavrulmasıdır. iyi kavrulmamış bir pirinçten pilav olmaz.
çok yenirse kilo yaparsa. lapa olanı yarışmaya hazırlanan vücut geliştiriciler için idealdir.
(bkz: Pilav üstü kuru)
bizim ufacık bir tencerede kıvamını tutturamadığımız, ustasının koca 50 litrelik kazanda muhteşem yaptığı yemek. nasıl yaa!
bizim yurtta sık sık çıkan karbonhidrat.

birçok sulu yemekle de iyi gidiyor gerçekten.
her yemeğin yanına gider. yapılışına göre daha da lezzet kazanır.tavuk suyundan,şehriyeli,et suyundan,patlıcanlı,domatesli,bezelyeli vs. arttırılabilir.
her yemek menüsünde bulunması gereken ve benim bir türlü kıvamını tutturamadığım yemek.
sıkıştıkça makarna ile birlikte imdada yetişen ve yapımı aslında çok da zor olmayan yemek. suyunu çekmeye yakın üzerinde biraz da tereyağ gezdirdin mi tamamdır.*
mucize yiyecektir. gecenin dibinde bile talipleri vardır.
küçük domates parçaları atılarak renklendirildiği an, göze daha bir hitap eden doyuruculuğu vardır.
kuru fasulye ve nohut eşliginde çok büyük işler başarabilir. çinliler her gün boşa yemiyor.
(bkz: çinlilerin milli yemegi)
http://www.pilavtarifi.com/pilav-nasil-yapilir/
pilav tarifinde geçen bir cümle beni bitirdi
--spoiler--
'pilav narin bir genç kız gibidir yüksek ateşe,fazla suya,hemen oldubittiye gelmez'
--spoiler--
genelde köyde yapılan düğünlerin vazgeçilmez yemeğidir.
pirinçten yapılanına bir türlü ısınamadığımdır. bulgur olsun idare eder.
japonların çubuklarla ve tas içinde yediği pirinç/bulgur yemeği.
inci sözlük klasiği olan 'gayfaltıya üşendim bilav yidim'i akla getiriverir.
(bkz: bilav yidim)