nba da bir takim..
resmi sitesi: http://www.nba.com/suns/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Leandro Barbosa
Raja Bell
Pat Burke
Boris Diaw
Brian Grant
Eddie House
Jim Jackson
James Jones
Shawn Marion
Steve Nash
Amare Stoudemire
Kurt Thomas
Dijon Thompson
Nikoloz Tskitishvili

koçlari: mike d'antoni
play off serisinde lakers'tan ummadığı darbeler almış takımdır. bir an önce elenip la lakers'ın yolunu açmasını temenni etmekteyiz.

(bkz: phoenix suns sasirma sabrimizi tasirma)
su an seri 3-2 lakers lehinedir.boris diaw adlı fransız oyuncusu nba in en cok gelişme gösteren oyuncusu ödülünü almıştır.
Steve Nasg gibi insanüstü bir guard'a sahip,bir sezondur 2.01'lik adamı pivot oynatarak playoflara kadar gelmiş ve bana göre yarn gece lakersı yenerek seriyi 3-3e getirecek ve son macta seyirci avantajıyla kobe'ye evinin yolunu gösterecek olan takım..
steve nash liderliğinde oynayan (bir de bel ağrısı olmasa)
shawn marion (the matrix)ın insanüstü performasıyla coşan
daha amare stoudemire sakat olduğundan yok.
ve büyük ihtimalle lakers'a elenecek olan takım
iki sezondur bir pivot alamayan takım.geçen sezon batı konferans finalinde spurs e karşı çok iyi direnmelerine rağmen pota altındaki eksiklikleri sebebiyle elendiler.

bu sezonsa kendileri gibi pota altında zayıf bir takım olan lakers la oynuyorlar ve seri çok zevkli geçiyor.lakers ı elemeleri zor;bunun yanında lakers ı eleselerde bir sonraki turda clippers karşısında tutunmaları çok zor...
kadroda adam gibi bir pivot olamasının sebebi basittir. zira takım hızlı bir basketbol oynamaktadır ve ağır oyunculara kadroda yer yoktur. oyunda pat burke, brian grant gibi kişiler girdiğinde oyun setleri değişir, ve sete set oyuna dönerler. lakin boris diaw gibi atlanta haws takımında sf zaman zaman g oynayan 2.02 lik bir oyuncunun bu takımda pivot oynaması tamamen takımın fast break takımı olduğunu gösterir. zira nba.com dan bris diaw'ın özelliklerine bakıldığında posetion: g olduğunu görülür.
son yılların en pislik nba takımı. eğer rakipleri güçlü bir takımsa sinir harbine girerek kazanmaya çalışırlar. raja bell ve tim thomas ekibin pislikten sorumlu şahıslarıdır. raja bell rakip her üstüne geldiğinde arif erdem i kıskandırırcasına kendini yere atar. yaptığı bir basın toplantısında kobe bryant ın basketboluna bok atamıştır *. tim thomas kişisi ise dirk nowitzki gibi soğukkanlı bir adama bile olmadık yere teknik faul yaptırabilecek kapasiteye sahiptir. boris diaw, shawn marion, leandro barbosa, steve nash gibi olağanüstü oyuncuların olduğu takımı antipatik yapmaktadır bu iki edepsiz. ama ödeyecekleri diyet yakındır lakin dallas mavericks e batı konferans finalinde elenmeleri yakındır, bir sonraki maç elenmeleri muhtemeldir.
nba deki favori takımım.
amare nin yoklugunda kendi sınırlarını zorlayarak 05/06 sezonunda batı finali oynamıs takım.her ne kadar sevmesemde bir basketbol sever olarak bu sene gosterdikleri performasla saygı ve alkıs haketmıs takım.liderleri icin (bkz: steve nash)
hızlı oyun da bir yere kadar dedirten takım.pek cok kisi bu tarz oyundan zevk alsada ben bu tip oyundan hicbir zaman keyif almamaktayım.yasasın yugoslav ekolu
amare takımda olsa da konferans finaline çıkmayı başaramayacak olmuş olan takım
bu sezon grup birinciliğini garantilemiş olan takım. şampiyonluğun en güçlü adaylarındandır.
nba bati konferansi pacific grubu takimi. maclarini 19023 kisi kapasiteli us airways center da oynayan takimi mike d antoni calistiriyor. kadrosunda nba in en iyi point guardlarindan ve 2005 2006 normal sezonunun en degerli oyuncusu steve nash'in yanisira fransiz boris diaw, matrix lakapli shawn marion ve 2005 2006 sezonunda sakatliklardan kurtulamayan nba in yildiz adaylarindan amare stoudamire gibi oyuncular bulunmaktadir. son sezonda bati konferansi finallerinde dallas mavericks e 4-2 elenmislerdir. 2006-2007 sezonunun şampiyon adaylarından biridir.
san antonio'da oynanan son maçta çıkan olaylar sonucunda nba yönetimi tarafından adeta doğranmış, katledilmiş takım. robert horry'nin stve nash'e yaptığı sert faulden zararlı çıkan taraf olmuşlardır. zaten çok kısıtlı rotasyonlarında amare stoudamire ve boris diaw cezalı duruma düştüğü için bence hak ettikleri şampiyonluk resmen ellerinden alınmış oldu. nba yönetimine hiç yakışmadı.
boris diaw ve amare stoudemire siz san antonio ile 2007 play off yarı final 5. ve 6. maçları oynayacak olan batı konferansı takımı. kısıtlı kadrosu tamamen coach un takdiriydi. aslında kurt thomas , pat burke, eric piatkowski deneyimli oyuncular olmasına rağmen caoch * tarafından pek süre alamamışlardı. dolayısıyla leandro barbosa nın extra performansı ve bu deneyimli oyuncuların katkısı ile utah la eşleşebilirler diye düşünüyorum.
steve nash(#13) in öncülüğünde nba de bulunan batı konferansı takımı.
90'larda ufacık velet iken, tom chamberscharles barkleyli* kevin johnson* kadrosunun atletizminin, hırsının, dinamizminin hastası olarak tutmaya başladığım takım, bana basketbolu sevdiren takım.**
savunma yapmadan asla san antonio spurs ü yenemeyecek takımdır.nba da favorilerim arasındadır cünkü amare bu takımdadır.
nba takımlarını hazırlık maçları çerçevesinde değerlendirmek pek doğru olmasa da, bu sezon yıllardır haketmesine rağmen bir türlü alamadığı şampiyonluğu sonunda alacak gibi görünen takımım. preseason'da herşey yolunda görünüyor. yeni gelen abilerimiz ve rookie kardeşlerimiz zıpkın gibi maşşallah. bunun yanında fazla süre almayan aslarımız da oynadıklarında sağlıklı görünüyor. yeni isimlerden en çok dikkatimi çeken dj strawberry, bu çocukta yetenek var demedi demeyin. yılların eskitemediği müzmin sakat grant hill abimiz pek bir sağlıklı göründü, sistemi çok sevdiğini her fırsatta dile getiriyor zaten. o da uyum sağlayacak gibi ki sağlarsa müthiş katkı sağlar gibi geliyor bana. kısacası phoenix gol gol gol bu sene spurs e koy diyoruz üstüne de inşallah diye ekliyoruz.
an itibariyle denver nuggets'a ilk yarıda 78 sayı atmış takım.

(bkz: çüş)
shaq takasından sonra açılış sayfasının tamamını shaq'a ayırmış takım.

http://www.nba.com/suns/news/splash_shaq_080206.html
marion-shaq takasına anlam veremediğim batının en iyi takımlarından biri. kardeşim bu takım 3-4 senedir fastbreak basketbolu oynuyor. it gibi koşuyor oyuncular yani. tam takımın sistemine uyan, atletik, fastbreakleri çok iyi bitirebilen, kobe, lebron gibi süperstarları bile savunurken çok başarılı olan shawn marion'u veriyorsunuz, yerine 35'ine merdiven dayamış, 2 senedir oynadığı basketboldan zevk almayan, savunma yapmayan ve çok ağır bir shaq alıyorsunuz. yarı saha basketbolu oynasanız tamam al shaq'ı nash getirsin versin shaq bitirsin. bakalım nash ve barbosa hücumda shaq'ı bekleyecekler mi? ya da sistem mi değişecek? bekleyip göreceğiz.
Bence çok gereksiz bir takasla takımın içine etmiş bir yönetime ya da hocalarına sahip bir takım.
sezona her zamanki gibi hızlı hücum felsefesiyle başlamış takımdır.tabii bunda en büyük katkı süper bir basketbolcu olan yani süper ve gerçek olan bir oyun kurucu olan steve nash'e aittir.onun başlattığı ataklar ya shaq tarafından ya da amare tarafından smaçla bitirilmektedir.olmadı zaten kendisi bir şekilde sayı atmaktadır.ancak temel sorunları hücumda değil savunmadadır.takım attığından fazlasını yediğinde kaybediyor.yani buna inanıyor savunmaya değilde hücuma sarılıyor.120 atıyor ancak vasat takımlar karşısında işe yarıyor.130 atıyor sa spurs geliyor 132 atıyor yeniyor.eğer şampiyon olmak istiyorsa önce spurs gibi savunma demeli bence...