bugün

zeytinburnuspor'da yetişmiş,transfer olduğu galatasaray için yıllarca emek harcamış,hakemleri kandırmasıyla nam salmış,manchester'a attığı golü hala unutamadığım,meslekten erken ayrılmış futbolcu.
formanın altına giydiği boğazlı kazaklarla hafızamızda yer eden kötü dişli futbolcu.
atan değil attıran futbolcudur. yine bir penaltı "attırdığı" bir maçtan iki gün sonra muhabirin yanına yaklaşıp sorduğu soru şöyledir:
-arif bu hafta penaltı var mı?
manchester'a attıgı golu hiçbir Gs'linin unutamayacagı forvet.
bir terlik firması * galatasaray için ürettiği terliklere futbolcu isimleri yazmıştı birara.tam yılbaşı öncesi,tüketiciler hediye alma çılgınlığında,bütün terlikler tükenmiş stand bomboş,bir tek futbolcunun adının yazdığı terlikler olduğu gibi duruyor;arif erdem budur işte.*kaç kişi hayran olur da buna adının yazdığı terliğe para verir,eşine dostuna alır utanmadan hediye eder,kendi giyer diye düşündürten sözkonusu firmanın ticari hatası.
attığı gollerden cok kendını yere atmasıyla prim yapmış zaman zaman başarılı futbolcu.
müzmin yedek...Fakat yedek oyuncular arasında o kadar faydalı olanıda yoktur heralde.
her düşünürün sahip olmak isteyeceği ancak hayatını 9.15'e adamış bir futbolcuda bulmuş isim, yazık olmuş...
istanbul büyükşehir belediyespor'a attığı imzayla antrenör olan eski galatasaray 'lı futbolcu.
(bkz: kelebek gibi uçmak)
hayatındaki en büyük hatasının real sociedadtan dönmek olduğunu açıklayan futbolcu
sociedad'tan galatasaray'a geri döndüğü gün "yaptık bir hata, keşke gitmeseydim" dediğini hatırladığım futbolcu. barcelona maçında kendisini yere atıp kazandırdığı penaltı ve 3 - 3'lük manchester maçı'nda attığı golle hatırlanacak futbolcu.

bir keresinde de lig tv'de katıldığı bir programda alt yapıda oynayan kuzeni için* diğer futbolculara şöyle dediğini gururla açıklayan insan;

"açıkçasıı cafer benim kuzenim.. bi yanlış yaparsa vurun ağzına dedim.. açıkçası vurun.."
Galatasarayın efsane kadrosunun emektar futbolcusudur..Haginin yokluğundan istifade edebildiği maclarda her duran topun basına gecip,ziyan edip,tribunleri kanser etmiştir..Televizyon reklamlarında pis bi sırıtmayla söylediği "-ben arif,bana gerekmez tarif!" repliğiyle,şımaykıl deil butun maykılların gelse bile kurtaramayacağı manchester united a attığı,uefa finalinde kaçırdığı efsane gollerle hatırlanacak,şu sıralar teknik direktorluğe soyunmus topcu insanıdır..
galatasarayın ve milli takımın her zaman arka planda kalmış hiç bir zaman yıldız olamamış yaptırdıgı penaltılarla artist kavramına getırılmiş 14 yıllık futbol hayatını noktalayan suanda istanbul büyükşehir belediye sporda antranörlük yapan hakan şükür'ün en iyi ekürisi belkide turk futbol tarihinde gerekli degeri alamamız en iyi target stiker olan galatasaray'da ve milli takımda yaptıklarıyla hep akılda kalacak ümit aktan'a m. united macında şmaykıl için* şmaykıl değil bütün maykıllar gelse bu golu kurtaramaz lafını dedirtmis galatasaray için unutulmuyacak bir futbolcu.
uefa tarafından şampiyonlar ligi maçlarında onur konuğu sıfatıyla tribünde yer alması için davet alan eski galatasaraylı futbolcu.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/5262278.asp
eski bir şampiyonlar ligi* maçında ikinci yarıda oyundan çıkarken vakit geçirmek için tek tek bütün futbolcularla ** el sıkışıp öpüşen en son orta hakeme de sarılıp karşı takımın şaşkın bakışları arasında oyunu terkeden eski futbolcu..
kendisinden çok iyi bir yesilcam figurani olurdu.
şu anda istanbul b.belediyesi takımında abdullah avcı nı yardımcılığını yapmaktadır.şahsi kanaatime göre de bir daha ki yıl büyük bir ihtimalle gs de artık hangi hoca gelecekse onun yardımcısı olacaktır. bir diğer aday için;
(bkz: bülent korkmaz)
orta sahadan yuvarlanmaya başlayıp ceza sahasında hakem tarafından zorla durdurulan ve bütün bunları üstüne penaltı isteyen yegane oyuncu..
türk futbolunun gelmiş geçmiş en iyi target stiker'ı.
futbolcu- oyuncu
bu adam eğer kale boşsa ve sadece topa vurması gerekiyorsa bile gol atmaz ayağını kale direğine takar sonra hakeme döner penaltı bekler o derece artist bi adam ama, galatasray'ın efsaneleri arasındandır ne olursa olsun.
iki unutulmaz maçta kaçırdırdığı inanılmaz gollerle de hatırlanabilecek emekli futbolcu. birincisi euro 2000 şampiyonasında türkiye - portekiz maçında kaçırdığı penaltı. ikincisi ise gs - arsenal uefa finalinde kaleciyle karşı karşıyayken kaçırdığı gol.
maraton programında erman toroğlu'nun beni yaran sözü;
-rüştüüüü!! karşıdan gelen herhangi bir forvet değil; karşıdan gelen ariffff!! ona göre çıkacaksın!!
bü söz sanırım arif'i tamamıyla açıklıyor.
bir galatasaray fenerbahçe maçıdır arif rüştüyle karşı kaşıya kalır rüştüyü geçmeye çalışır ve tam o sırada kendini yere atar hakem de penaltıyı verir.maraton programı da futbolcuların dediklerini altyazı halinde ekrana yazar. r:rüştü a:arif
r:yine attın kendini
a:yok abi valla bu sefer atmadım *