bugün

nba da phoenix suns forması giyen bir power forward.hayvani smaçlarıyla tanınır.
murat murathanoğlunun deyimiyle
'amayreee sutodomayırrrrr'
toparlanabilirse phoenix'i şampiyon yapabilecek yegane öküz...
abi tam bi manda bu herif ya...takım arkadaşları ona boğa diyor,seyirci "beast" lakabını takmış...nba da üstünden vuramayacağı,yıkamayacağı bi oyuncu yok şu an...shaq'ı bile devirdi geçen sezon,bir hafta nba vtrlerinde verildi o an...kısa boyuna rağmen geleceğin efsane olmaya aday pivotlarından..ayrıca yine smaç yarışmasına ısrarla katılan en kalın adam..Allah yolunu açık etsin,sakatlanmasın
16 kasım 1982 doğumlu oyuncu..2,08 boyunda, 111 kilo..
boyuna ve ağırlığına rağmen inanılmaz hızlı, süper tekniği olan ve dev adam shaq ın kendi varisi seçtiği basketbolcu.
career highs
sayi 50
ribaund* 10
ribaund* 14
ribaund* 21
asist 8
top calma 6
blok 10
uc sayi 2
serbest atis 15

kariyer ortalaması *
sayi 19,5
ribaund 8,9
asist 1,2
top calma 0,9
blok 1.4
muhtemelen mehmet okur la gireceği yarıştan all star olarak çıkacak acımasız smaçör.
geçirdiği ağır ve uzun diz sakatlığından sonra tanrıya inancı daha da artmış ve 1 numaralı formayla dönmüştür parkelere.
nba in en saglam oyuncusudur su vakit itibariyle. önünde duracak oyuncu yoktur greg odenin ortamlara katılması ile bunların kapısmasını zevkle izleyecez ama genede amare oden i döver..
formunun zirvesindeyken, 2005 batı finallerinde duncan gibi nba'in gelmiş geçmiş en iyi power forward'larından birini; seri boyunca 37 sayı 10 reb gibi hayvani istatistiklerle oynayaraktan şamar oğlanına çevirmişken, daha sonra yaşadığı şanssız sakatlıkla sevenlerini, kendine güvenenleri* kahretmiştir. bu seneki dönüşü, geçirdiği ağır sakatlığa göre fena olmadı ama o eski amare'ye biraz daha yolu kaldı gibi. biz arşivden tekrar tekrar 2005 playofflarını izleyeduralım, sen de iyi çalış, sağlam dön, şampiyon yap bizi amare diyoruz buradan kendisine.
kendisine eskiden beri shaqı örnek almıstır. hayali pota kırmaktır.*
nba'in en sert smaç vuran isimlerinden birisidir. çok kuvvetli ve çevik yapıldır. smaça kalktıktan sonra, kolunu tutan eller dahil hepsini potaya gömme potansiyeline sahiptir.
bildigin hayvan oglu hayvandir i$te.
benim eskiden giydiğim * kazaklar gibi bi kazak giyince ona karşı içimin ısındığı basketçi.

http://www.nba.com/galler...yPortraits/021508_16.html
tanrı vergisi vücudununa yeteneklerini de ekleyerek saha içinde güdümlü füze etkisi yaratan oyuncudur.skor bulmasının pek çok yolu vardır.bir kere çok iyi sıçrar,potaya sırtını dönünce arkasındaki oyuncuyu darmadağın eder.önceden pota altına yüklenirdi sürekli.artık kasmadan çokta iyi şutlar atabilmektedir.fundamental'ı da fena değildir.bir saha görüşür eksiktir,birazda 5 numara için boyu kısa kalmaktadır(2.08 m) o kadar
shaq ın gelmesiyle esas pozisyonuna dönmesi * sonucunda muhteşem performans göstermeye başlamıştır ; he eskiden 7 iken şimdi oldu 9.
lakabı "stat"tır.
2008 nba all star maçında dwight howard ın üstünden bastığı smaç unutulmamıştır, unutulmayacaktır, unutturulmayacaktır...
ayrıca, 2005 playofflarında duncan'a karşı 37 sayı ortalamayla oynadığı seri de unutulmamıştır, unutulmayacaktır, unutturulmayacaktır..
haftanın her günü için ayrı arabası olan(7 tane),hayatta en çok değer verdiği şeyin kızkardeşi olduğunu belirtmiş basketbolcu.
steve nash ile harikalar yaratan yeni star.
power forward konusunda günümüz faal oyuncuları arasında dünyanın bir numarasıdır. bunu sağlayan o cüssesine ve gücüne rağmen sahip olduğu inanılmaz akıcılıktır.
kanımca dwight howard'dan daha atletiktir. ayrıca ikisinin çekişmesini izlemek de ayrı bir zevktir.
idman sırasında boris diaw tarafından sol gözünden sakatlanan ve doktorlar yapılan açıklamaya göre, kariyerinin sonuna özel bir gözlükle sahaya çıkacak oyuncudur.

bu gözlükten kullanan oyuncularda akla gelen ilk isimler kareem abdul jabbar ve horace grant'dir.
bu sabaha karşı deplasmanda indiana'ya karşı 49 sayı 11 ribaund 6 asist 5 top çalma ve ve 2 blokluk hayvani bir oyun çıkarmış hayvani insan.
güncel Önemli Başlıklar