1. ?.
  gül kokulu peygambermiş. allahın vekili imiş. sünnetleri var imiş... sürüyle güzelliklerinden, özelliklerinden, yaptıklarından, allah aşkından bahsedebiliriz. ama bunların yanı sıra sürüyle de iftira yahut gerçek -ben bilmem orasını- olumsuz şeyler de duyabiliriz. eğer kişiye çocukluğundan beri islam dininin güzelliklerinden bahsedilmemişse ve genellikle hakkında ki olumsuz şeyleri duymuşsa sevmemek gayet doğaldır. bu öncelikle çevrenin suçudur sonra da allahın verdiği aklı kullanıp işin aslını öğrenmediği için kişinin suçudur.

  ama işin enteresanı hakkında bu kadar olumsuz şeyler söylenen tek peygamber hz. muhammet'tir.

  belki hiçbir şey bilmeyen insanın belki de çok şey bilen insanın söylemidir bu. çevreden duyduklarıyla yetinmesi ve araştırmaması da buna sebep gösterilebilir.

  ibadetimi belli bir şekle dayandıran hiçbir şeyi sevmiyorum.
  10 -40 ... biraktigim iz
 2. ?.
  peygamber efendimiz Allah'ın elçisidir. sizin gibi tövbe estafurullah bir tarafından element uydurmamıştır. sadece allah'ın söylediklerini yerine getirmiştir. şunu artık kafanıza sokun be kardeşim.
  8 -6 ... infected mushroom
 3. ?.
  peygamberi ilahlastıran yobaz islamcılar sebebiyle soylenmis cumle olabilir. zira peygamber bir insandı, dolayısıyla gül falan da kokmazdı. onun da bir insan oldugunu, yedigini, ictigini, sevistigini ve öldügünü unutmamak gerekir. peygamberi kutsal yapan tek şey allah tarafından bir aracı olarak secilmis olmasıdır. aslına bakılırsa onun kutsiyeti islamın kutsallıgından kaynaklanmaktadır. fakat bunu kabul etmek istemeyen kisiler tarafından asırı yüceltilmektedir. simdi; kıt beyinli bazı yobazlar bu sözden hareketle peygambere hakaret ettigimi, onu asagıladıgımı düsüneceklerdir. olsun varsın..

  aslolan kurandır. peygamber elçi demektir ve yalnızca kuranı insanlara ulastırmak icin yaratılmıstır. zaten kuran tamamlandıktan sonra, yani görevi tamamlandıktan hemen sonra da vefat etmiştir.

  sevmek ya da sevmemek kişiye kalmıştır. ama sırf kuranı ve islamı bize getirdigi için bile olsa hazreti muhammede saygı duymak gerekir.
  7 -6 ... kuru pilav
 4. ?.
  hiç tanımadıgınız daha önemlisi tanıma tenezzülünde bulunmadıgınız peygamberi sevmeye zorlayanda çıkmayacaktır...
  böyle bir başlık bile çok yersiz!tanımadıgın, tanımak için çaba sarfetmedigin müddetçe sevmemen de çok dogal.

  ama en azından başka insanlar için degeri olan, başka insanlar tarafından sevilen kimseleri, ya da dini degerleri agzınıza sakız etmeyin!
  2 -1 ... juliett
 5. ?.
  (#4611511) <----- örneğinde olduğu gibi ve hatta haremi ve haremindeki cariyeler için inen ayetleri de incelediğinizde farkında olmadan ağzınızdan dökülecek olan kelimelerdir.
  3 -6 ... nobran ne ya
 6. ?.
  bir insani sevip sevmemek, kisinin ozgur iradesine baglidir. a kisisinin sevdigi birini, b kisisi sevmeyebilir. ancak bazi insanlara *** saygi duyulmak zorundadir; cunku yine bazi insanlar, butun insanlari etkileyecek adimlar atmislardir. yani kisacasi, sevme kardesim. saygi duydugun surece, nema problema nema tri$ka. ****
  -1 ... bir bucuk iskender yaninda light kola
 7. ?.
  humeyni yi seviyo musun?
  -evet
  peki atatürk ü seviyo musun?
  -hayır!
  peygamberi seviyo musun?
  -evet.
  anneni mi daha çok seviyosun babanı mı?
  -ananı.
  peki bu kaç?
  -iki.
  1 -3 ... kapcikagazliyazar
 8. ?.
  (bkz: ne olur sev lan)
  ... enes
 9. ?.
  humeyni yi seviyo musun?
  -evet
  atatürk ü seviyo musun?
  -hayır
  peygamberi seviyo musun?
  -ııı.hmmm.üüüü.şimdi sevmiyorum dersem...öteki dünya da başıma bir iş gelir mi?
  ıhh..şmdi zıçtın işte.atatürk ü sevmiyorum dedin kurtuldun ama peygamberi sevmiyorsan sana öteki dünyada humeyni bile bi bok yapamaz..kendi başınasın kızım.amma diyim beni katma.
  -1 ... kapcikagazliyazar
 10. ?.
  çok da önemli değildir aslında. sen tanrıya inanıyor musun? inanıyorsun. inanmıyorsa bir "peygamber" ile imana gelecek, inanıyorsa gene bir "peygamber" ile dinden çıkacak bünyeye sahipse bir birey; zaten ondan bir skim olmaz. böyle bir serzenişte bulunan birisine şu yolu göstermek en mantıklısıdır;

  (bkz: deizm)
  1 ... ayaz