bugün

peugeot un nissan qashqaiye cevap olarak ürettiği crossover modeli.
ülkemizde 1.6 vti ve 1.6 hdi motor seçenekleriyle satışa sunulmuştur.
en dikkat çekici noktası sportif ön konsoludur. uçak kokpitlerinden esinlenmiştir.
2011 modelleri donanım olarak yenilenmiş ve active, allure, feline sınıflarına ayrılmış.

benzinli motor 1.6 vti 120 beygir manuel ve 1.6 thp 156 beygir otomatik olmak üzere iki tane, dizel motoru ise 1.6 hdi 112 beygir motoru 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman alabiilyorsunuz.

(bkz: crossover)
Eğer dizelini seçecekseniz kesinlikle 6 ileri manule şanzıman ile 112 beygirlik motoru (pek çok bayi bu motorun 115 bg olduğunu iddia ediyor) seçmeniz gereken pug modeli.
kısıtlı arazi yeteneğini (bkz: grip control) sayesinde bir seviye yukarı taşımaktadır.
55.000 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan mükemmel bir peugeot modeli.
http://www.peugeot.com.tr...-3008/3008-fiyat-listesi/
http://www.peugeot.com.tr/kesfet/3008/crossover/
en donanımlı paketi feeline olan fransız araçtır.
bir araba düşünün 4*4 olsun ve az yaksın.
işte o araç 3008 dir.
Ve geniş kullanım alanına sahip olsun.
Üstelik dizel hibrit(bir ilk) modeli de çıkacakmış.
O zaman yakıt tüketimi eminim daha az olur.
Bu araba sınıfının lideri olmayı hak ediyor.
Daha fazla reklam yapılmalı.
Tvler, gazeteler, iett durakları bu reklamlarla dolmalı.
mevcut kötü tasarımına inat konsept iç kokpit tasarımı ile çıkan yeni 3008 gayet harika. ancak fiyatı biraz yüksek bekliyorum ki d sınıfı araca kayar insanın aklı bu fiyatlarla.

türkiye lansmanı bugün aracın ve reklamları hafta başından beri dönüyor tvlerde.

http://www.youtube.com/watch?v=l7FIR2OH63c
yeni dizaynıyla 130 binle piyasaya çıkan, daha sonra ikinci eli 150 bine satılan araç.
Avrupa'da yılın otomobili seçilmiştir.

Orada caaanım gibi Alfa Romeo Giulia dururken bunu nasıl yaparsınız eyyy jüri sen kimsin?
Yeni kasası harika olan SUV.

Dün test sürüşü yaptım, sanki bir otomobil sürmüyorsunuz da uçan bir uzay aracı içinde seyahat ediyorsunuz. Abartmıyorum hakikaten de öyle. Yol sesini hiç almıyor, küçük direksiyon çok rahat bir kontrol sağlıyor, otomatik vitesin vites geçişleri harika. Şerit takip sistemi şeritten çıkınca hemen kontrolü alıp aracı yola sokuyor. Öndeki araca hızlı yaklaşırsanız fren yapıyor falan bir sürü harika özellik barındırıyor.

Tiguanmış, teneke Qashqaiymiş hepsi hikaye.
bu arabayı kullanan arkadaşlar varsa bi ses versinler.

bir iki kelam edeceğim.
Güzel araba gibi duruyor araştırma aşamasına geldim. Evet.
öncelikle; bilinenin aksine suv değil, crossover'dır.

dün itibarı ile peugeot'ya olan bütün ön yargımı kırmış olan model. araç, donanım olarak, dış tasarım olarak ve özellikle de iç tasarım olarak beni çok etkiledi. iç tasarımı çok eğlenceli ve kokpit tamamen sürücü odaklı. gt line paketinde kullanılan materyal kalitesi alman otomobillerini aratmıyor. her şey dolu dolu ve hissiyatı güzel. ayrıca, bu pakete dahil olan focal ses sitemi benim nazarımda büyük artı. araçta, kartuşlu koku sistemi bile var. ambiyans ışıkları için seçilen mavi rengin tonu çok tatlı olmuş.

şunu söylemek istiyorum;

bunca yıldır türlü türlü alman otomobili kullandım. ve her muhabette de, "alman otomobillerinden şaşmam ben abi" minvalinde çıkışlar yaptım. araç alacağım zaman tercihim hep alman otomobillerden yana olmuştu. artık, bütün tabularımı yıkmış bulunmaktayım. aracımı satıp, üstüne de para ekleyip, gt line 3008 almanın fantezilerini kurmaya başladım bile. helal olsun adamlara, kendilerini cidden aşmışlar. hülasa; 3008 güzel bir araç olmuş.

not: bu araç hakkındaki esas izlenimlerimi test sürüşünü gerçekleştirdikten sonra yazacağım. şanzıman güncel ve başarılı. 1.6 dizel seçeneği de var. 300 nm tork sağlayan bir ünite bu.
fiyata hiç bok atmayın. bunun müsebbibi peugeot değil, amına koyduğumunun hükümetidir.

gt line iç tasarım;

görsel
Geçen perşembe 2018 model 1.6 dizel otomatik olanını aldım. 2 gündür kullanıyorum ve araç henüz 160 kilometrede. Aracın Fiyatı 220 bin tl.

Direksiyonu alışılmışın dışında, yuvarlak değil. Uçak direksiyonu gibi. Ben henüz alışamadım ancak manevra yapmak daha kolay.

Aracın yalıtımı güzel, kullanımı zevkli fakat ergonomik değil. Çok fazla kör nokta var. Ayrıca sürüş pozisyonu gereği SUV kullandığınızı anlamıyorsunuz. Crossover araç. Çok fazla detaya girmeden şanzımana değineyim.

Eat6 şanzımanı var bunda. Açıkçası ben beğenmedim. Vites geçişlerinde kararsız kalabiliyor. Dsg, zf falan içinden geçer bu eat6 nın.

Cam tavan sistemi güzel, yalıtıma eksisi yok. Daha önceki suv aracım hyundai ix35 ti onun cam tavanı daha büyüktğ.. ve ix35 in arka koltuk diz mesafesi daha genişti. Bu aracın arka koltuğu sıradan hb araç kadar ve bagajı da fazla büyük değil.

Kalabalık aileler için pug 5008 tercih edilmeli. Bence peugeot 3008 220 bin tl edecek bir araba değil. Ederi maksimum 150 bin olmalıydı ama piyasa şartları böyle. 190 bin liraya golf almak yerine 220 bin bu arabaya verilir.
Görünüşüyle Güzel bir araba ama Peugeot arabaya 200 bin verilmez mk.
Kartondan yapılan araba. Kağıt gibi lan.

Benim terios a zincirlesek kim çeker acaba.
Mükemmel ötesi bir oto. Sürüşü ayrı mükemmel.
ülkemizde çok tutulan bu aracın, yüzü bence çok hızlı eskidi. özellikle arka kısmı, sıradaşı olduğu için geleneksel araçlara göre daha hızlı albenisini kaybediyor.
i cockpit dedikleri iç tasarım benim çok hoşuma gitti. sürüş zevkinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. henüz sürmedim.
peugeot genelde ülkemizde çok güvenilir marka değildi. kullanıcıları çok sorunlar çıkarttığını söylerdi. bu yüzden de fiyatları düşüktü. son jenerasyon ile atağa geçmiş gibi görünüyor. fiyatları bence olması gerektiğinden yüksekte. kalite algısı oluşturmak için şişirme var.
şahsen suv sınıfında daha geleneksel ama daha ikonik bir yüz olan qashqai tercih ederdim. çok uzun süredir suv üretiyor. pazarın kurucusu. tasarımı daha hoş. yüzü eskimiyor.
c5 aircross da gözüme güzel görünüyor ama hiç bir bilgim yok. yeni bir araç. bence daha çok yolu var.
her şey bir tarafa, günümüzde satılan hiç bir araç bizim alım gücümüze hitap etmiyor. alım gücümüz çok düştü. allah yardım etsin. umarım erken seçim olur. millet çok bunaldı.
2021 modeli makyajlı olarak gelecek olan oto markası.

görsel
dışı çok güzel. içini bilemem.
bienemedim daha.
fakirim ben.
Balon. Hiçbir peugeot aracı gitmiyor. Basmıyor.
güncel Önemli Başlıklar