1. 1.
  Bir kac müzik cesitinin benimsenerek ayni sarkida kullanilarak yapildiginda ortaya cikan müzik cesiti (Rock Müzigi icin kullanilir). Hiphop, Metal, Rap ve Funk karisimi hali Rage Against The machine örnegini doguran müzik cesidi. Clawfinger, Korn, H BlockX, Dog eat dog, Bodycount vb..
  1 ... lalapunx
 2. 2.
  basketbolda iyi yapıldığı takdirde savunmacıyı hayatından bezdiren bir adam eksiltme hareketi. savunmacı karşınızda iken top hangi elinizde ise vücudunuzla o tarafa doğru gidecek gibi yaparsınız, savunmacı da o tarafı kapatmak için hamle yapar, işte tam bu anda ani bir hareketle topu diğer elinize aktarırsınız, olaylar gelişir.
  allen iverson bu işi mükemmele yakın yapar, d-wade de çok iyidir. hatta bir ara, "dwyane wade miami'deki ortopedistleri zengin ediyor." gibi şeyler söylenirdi.
  5 ... stockton to malone
 3. 3.
  tanım: thrash metal in bir kolu.

  ilk ve en iyi temsilcisi dirty rotten imbeciles tir.
  1 -3 ... disco inferno
 4. 4.
  ing. çaprazlamak. hani mendel'in bezelyeleri..
  3 ... pyndemonium
 5. 5.
  ghost whisperer dizisindeki melinda gordonın dunyada kalmıs, amaclarını tamamlayamamıs ruhlara yardımcı oldugu olaydır.*
  1 ... avadakedavra
 6. 6.
  Thrash Metal, Punk, Hard Core gibi tarzların bir arada yer aldığı müzik türüdür.

  (bkz: municipal waste)

  (bkz: dirty rotten imbeciles)
  3 ... joe satriani
 7. 7.
  basketboldakini tim hardaway bulmuştur, allen iverson geliştirmiştir. dribbling anında yapılabilecek en güzel fake hareketidir.
  edit: canım kardeşim bu böyledir niye kötülüyorsun sen bakıyım???
  4 -2 ... jordan pippen rodman
 8. 8.
  Ses frekanslarını ayırmak için kullanılan aktif ve pasif olarak iki tipi bulanan yapı. örnek vermek gerekirse; bir korodaki tüm sesleri tek bir kişinin çıkaramayağını ince seslerin tenor(tweeter) yani tiz hoparlörü tarafından orta seslerin bariton(midrange)ve bas seslerin ise bas bariton(woofer) tarafından verileceğini farzedersek bunu ayırma ve sadece o frekans aralığını ilgili hoparlöre gönderme işini üstlenen yapıdır. frekansını ayırdığı çıkışı sayısı varsa bu kadar "yollu" denir mesela iki yollu üç yollu gibi. aktif olanları ise direkt frekansları manuel olarak kontrol etmenizi sağlar mesela, üst basları kısayım alt basları açayım orta sesler bağırmasın taksici ekolayzır ayarı yapayım gibi.
  2 ... hardstyleismystyle
 9. 9.
  basketboldaki islevi bakkala gondermek olan feyk cesidi.
  2 ... bayram hoshtempo
 10. 10.
  (bkz: audio crossover)
  ... blasphemy