1. 1.
  gözlerinden hiçbir şey kaçmayan dedektif mister motto rolüyle de hatırlanan, korku filmleriyle özdeşleşmiş ünlü aktör.
  1 ... legend of the stranger
 2. 2.
  1904 doğumlu macar aktör 1964'te ölmüştür. ezik kötülerin en iyisidir.
  1 ... virgil tibbs
 3. 3.
  sağlam aktördür.
  ... yatirsevkaldirdov
 4. 4.
  bu aktörün 1931 yapımı m filmindeki oyunculuğu başlı başına bir şaheserdir. filmin son sahnesinde, kendisi ile yüzleşmesi ve itirafları, ilgili filmin 83 yıldır zirvede olmasına ve kült filmler arasına girmesine sebep olmuştur.
  1 ... rootz
 5. 5.
  m filminde almanya' nın psikopat seri katillerinden peter kurten' den esinlenilmiş bir seri katili canlandırmış usta aktör.
  ... abber1ine
 6. 6.
  1933'te almanya'yı terk etmek zorunda kaldıktan sonra, ingiltere'ye giderek alfred hitchcock'un "the man who knew too much" filminin 1934 versiyonunda yer almıştır. Daha sonra gene hitchcock'un secret agent, john huston'un the maltese falcon, michel curtiz'in casablanca, frank capra'nın arsenic and old lace'i gibi önemli filmlerde rol alarak hollywood'da da yerini sağlamlaştırmıştır.
  3 ... strawberry blonde
 7. 7.
  d. 26 Haziran 1904 - ö. 23 Mart 1964), asıl adı László Löwenstein olan Avusturya-Macaristan doğumlu, Macar asıllı[1] ABD vatandaşı aktördü. Kariyeri boyunca tipik olarak, uğursuz yabancı rollerinde oynadı.

  Lorre, 1931'de Alman yapımı M filminde canlandırdığı, küçük kızları kurban olarak seçen seri katil rolüyle uluslararası üne sahip oldu. Daha sonra, Hollywood yapımı pek çok suç ve gizem filminde, özellikle Humphrey Bogart ve Sydney Greenstreet ile birlikte rol aldı. Ayrıca başarılı bir dedektif serisi olan Mr. Moto'da başrolde yer aldı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Peter_Lorre
  ... hasmet ibriktaroglu