1. 1.
  resim cercevelerinde derinlik vermek için kullanılan ikinci bir cerceve
  2 ... ulassbora
 2. 2.
  yanlış hatırlamıyosam 80 günde devri alem romanında efendisiyle birlikte dünyayı dolaşan uşağın adıdır. çok zekiydi, efendinin götünü toplardı sürekli..
  4 ... lazy pigeon
 3. 3.
  80 günde devri alem romanındaki, zeki uşak. efendisi tam bir entellektüel embesildi. Küçük dağları ben yarattım havasında olan efendisini, arka planda hep o kurtarırdı.
  Bu ikili birazda bizimkiler dizisindeki, sabri bey'in kiracıları arasındaki ilişkiye benziyordu. cenab ve ibrikçi. cenap, ota boka karışan, herşeye burnunu sokan, evdeki dominant karakterdi. ibrikçi ise resim yapıp para kazanan, ve evin gidişatını hazırlayan elemandı.
  1 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  (bkz: Passe-Partout)
  1 ... aftermath
 5. 5.
  minyatür ve tezhip çalışmaları için gerekli olan zemin, kalın ve pürüzsüz karton tabakası.
  ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  fr. her yerden geçen anlamına gelen kelime..
  ... ceviz agaci
 7. 7.
  resim ya da fotoğraflar çerçevelenirlen çerçevenin içine bunlarla birlikte yerleştirilen ve fon işlevi gören kağıt, karton veya kumaş. yağlı boya resimler için kullanılmaz. çerçevelenen asıl obje, çerçeve ile cam arasında kalabileceği gibi, paspartu üzerine açılan kendisi büyüklüğündeki bir boşluğun altınada yerleştirilebilir. paspartunun görevi; küçük boyutlu resimleri daha rahat algılanabilir kılan ve onları çerçeveden yalıtan nöt bir zemin yaratmaktır.
  1 ... fashiondesigner
 8. 8.
  (bkz: paspatur)*
  ... back 2 dark side
 9. 9.
  ortası boş olarak, çerçeve şeklinde kesilmiş mukavva ya da karton.
  ... piyonist
 10. 10.
  şöyle bir şeydir: paspartu
  -1 ... sinirlenmicem